Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Novinky a média


Mikrobiologie a antibiotika byly tématem vzdělávání klinických farmaceutů v Nemocnici AGEL Nový Jičín

3.6.2024

Možnosti terapie v éře antibiotické rezistence bakterií, či další zajímavá témata diskutovalo bezmála 50 zdravotnických odborníků z České republiky na odborném semináři v Nemocnici AGEL Nový Jičín.

Celý článek


Zdravotní sestřičky AGEL Střední zdravotnické školy opustily mateřskou loď a vydávají se vstříc novým výzvám

31.5.2024

Téměř 20 nadějných praktických sester opustilo lavice ostravské AGEL Střední zdravotnické školy. Ve čtvrtek 30. května 2024 proběhla v obřadní síni slezskoostravské radnice slavnostní ceremonie na počest čerstvých absolventů. Atmosféra byla nabitá emocemi, slzami radosti i trochou nostalgie.

Celý článek


Dominika Hodesová patří mezi absolventy SZŠ a VOŠZ AGEL, kteří našli uplatnění v rámci zdravotnických zařízení skupiny AGEL

27.5.2024

Maturity jsou aktuálně v plném proudu, ale mnoho studentů už zároveň řeší, kam půjde po maturitě. Ve hře je nástup do zaměstnání nebo pokračování ve studiu. Jaké možnosti mají studenti SZŠ a VOŠZ AGEL jsme se zeptali jedné z prvních maturantek školy z roku 2021 Dominiky Hodesové.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice otevřela novou ambulanci pro pacienty s dlouhodobými žilními vstupy

22.5.2024

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rozšířila své služby v oblasti dlouhodobých žilních vstupů. K zavedení PICC (periferně insertovaných centrálních katetrů) a Midline katetrů využívá technologie ultrazvuku a EKG, což minimalizuje riziko komplikací a zajišťuje vysokou přesnost zavedení. Katetry usnadní pacientům podávání chemoterapie, antibiotik a dalších léků bez nutnosti opakovaných vpichů.

Celý článek


Nový přístroj na Oddělení ORL v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice umožňuje nejmodernější způsob vyšetření pacientů

9.5.2024

Část ambulance Oddělení ORL Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice prošla v tomto roce významnou rekonstrukcí, díky které v nemocnici přibyla nová ORL jednotka, umožňující nejmodernější způsob vyšetření pacientů. Přístroj za 1,4 milionu korun, který je součástí vybavení vyšetřovny, teď výrazně usnadňuje práci lékařům při různých procedurách, včetně koagulace cév, odstranění polypů a výrůstků v horních cestách dýchacích.

Celý článek


Jarní charitativní sbírka v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se vydařila. Dary poputují do regionálních charitativních organizací.

22.4.2024

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v březnu již tradičně zapojila do Jarní charitativní sbírky NADACE AGEL. Hmotné dary do ní přineslo mnoho zaměstnanců nemocnice. K jarní sbírce se letos poprvé připojili také studenti AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické.

Celý článek


Klinický výzkum a screening odhalí rakovinu plic včas. V Česku ročně onemocní přes 7 tisíc osob

2.4.2024

V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice je ročně diagnostikováno kolem 80 až 100 nových případů rakoviny plic. Plicní oddělení se proto aktivně podílí na výzkumu a klinických studiích zaměřených na léčbu této nemoci a zapojilo pacienty do nejnovějšího programu na vyhledávání časných stádií plicní rakoviny kromě standardního nízkodávkového CT i některými laboratorními metodami. Cílem výzkumu je zlepšit prognózu a kvalitu života pacientů.

Celý článek


Klinické farmaceutky z nemocnic AGEL Ostrava-Vítkovice a AGEL Nový Jičín pomáhají pacientům nastavit správnou medikaci

25.3.2024

Klinická farmacie je dynamicky se rozvíjejícím oborem budoucnosti. Zejména senioři často užívají zbytečně moc léků, jejichž nevhodné kombinace jim způsobují další zdravotní komplikace. Nemocnice AGEL Nový Jičín a Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice směřují svou pozornost na komplexní služby klinické farmacie s maximálním přínosem pro pacienty. Klinické farmaceutky Mgr. Tereza Vaňková a Mgr. Karolína Russ se specializují na racionalizaci léčby pacienta v rámci spolupráce s lékaři a dalšími zdravotnickými odborníky.

Celý článek


Glaukom vás dovede bez povšimnutí připravit o zrak

8.3.2024

Od 10. března si letos připomínáme Světový týden glaukomu, jehož cílem je upozornit na nebezpečí onemocnění známého jako zelený zákal. Toto onemocnění zpočátku nezpůsobuje žádné obtíže a nemusí bolet, ale jeho nedostatečná léčba může způsobit i oslepnutí.

Celý článek


Centrum péče o matku a dítě společně s organizací Úsměv mámy posilují péči o duševní zdraví žen v těhotenství a raném mateřství

7.3.2024

Centrum péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nově spolupracuje s organizací Úsměv mámy. Organizace podporuje šťastné mateřství a ženy, kterým do života vstoupily psychické obtíže v těhotenství a po porodu. Tato spolupráce reaguje na dlouho opomíjenou oblast péče o mateřství a zdůrazňuje rostoucí důležitost poskytování podpory a péče v této oblasti.

Celý článek


Centrum péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice otevře dveře pro veřejnost 20. března 2024

4.3.2024

Centrum péče o matku a dítě v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice srdečně zve všechny budoucí rodiče na Den otevřených dveří, který se koná ve středu 20. března 2024. Tento den představuje příležitost nahlédnout do prostor gynekologicko – porodnického oddělení.

Celý článek


Porody na přestupný rok

28.2.2024

Miminka v porodnicích AGEL přicházejí na svět každý den. Na poslední přestupný rok 2020 se jich ve Vítkovicích, Šternberku, Prostějově a Přerově narodilo sedm.

Celý článek


Specialisté Iktového centra Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice absolvovali simulační tréning příjmu pacienta s akutní cévní mozkovou příhodou

15.2.2024

V Evropě každých 30 minut pacient s cévní mozkovou příhodou (CMP), který mohl být zachráněn, umírá, nebo zůstane trvale invalidní, protože byl léčen v nesprávné nemocnici. Vedení iktového týmu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dlouhodobě spolupracuje s Iniciativou Angels, globálním neziskovým projektem podpořeným Světovou a Evropskou iktovou organizací. Cílem Iniciativy Angels je zlepšovat po celém světě kvalitu péče o pacienty s CMP, čehož dosahují zvyšováním počtu nemocnic připravených k léčbě pacientů s CMP a konzistentním zlepšováním léčebných standardů ve všech stávajících iktových centrech.

Celý článek


Nová služba na Oddělení léčebné rehabilitace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

14.2.2024

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zahajuje zcela novou službu na Oddělení léčebné rehabilitace, která přináší pacientům a veřejnosti možnost relaxace a zlepšení zdraví. Novinkou jsou moderní sauny, které jsou nyní k dispozici pro zájemce z řad veřejnosti i personálu.

Celý článek


Projekt virtuální reality v sedmi nemocnicích skupiny AGEL

5.2.2024

Zdravotnická síť AGEL testuje novinku v rehabilitaci. Terapie virtuální realitou pomůže lidem po úrazech i těm, kteří mají neurologickou diagnozu. První pacienti již absolvují rehabilitace se speciálními brýlemi.

Celý článek


Porodnost - Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

9.1.2024

V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v roce 2023 narodilo celkem 1131 dětí. Z chlapeckých jmen rodiče nejčastěji volili jména Matyáš, Jakub nebo Matěj, z dívčích pak Elišku, Lauru, Sofii či Viktorii.

Celý článek


Oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice má nový magnet na léčbu bolesti

8.1.2024

Oddělení léčebné rehabilitace vloni prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, která stála přes 40 miliónů korun a trvala téměř rok. V této souvislosti přibyly i nové přístroje k efektivní léčbě pacientů. Jedním z nich je SIS – vysokoindukční magnet, který má rozsáhlé využití u řady diagnóz.

Celý článek


Nový projekt výživy a stravování budoucích maminek a dětí

12.12.2023

Řada budoucích maminek si často klade otázku, jak správně jíst, aby z toho měly prospěch jak ony samotné, tak jejich nenarozené ratolesti v bříšku. Podobně jsou na tom i rodiče kojenců a batolat, které zase zajímá, co mají svým dětem dopřát, aby se správně vyvíjely. Částečně lze odpovědi nalézt v knihách, brožurkách různých společností orientujících se na výživu, ale stejně tak na internetu, kde je podobných „zaručených“ informací nepřeberné množství. Kde ale vzít jistotu, že je ten či onen postup správný a zdraví prospěšný? Na tuto otázku se rozhodl odpovědět jeden z projektů Vzdělávacího a výzkumného institutu AGEL, který se zabývá standardy zdravého životního stylu pro těhotné a kojící ženy. Výsledkem je jak přehledná brožura, tak proškolení zaměstnanci porodnic skupiny AGEL, kteří jsou připraveni maminkám v oblasti výživy poradit v souladu s těmi nejmodernějšími trendy.

Celý článek


Nová angiolinka v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

5.12.2023

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice má nové specializované Cévní lůžkové oddělení. Pacientům se zde dostane i vyšetření na nejmodernější angiolince s prvky umělé inteligence.

Celý článek


Novinka pro novorozence - Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

1.12.2023

Nemocnice AGEL v Ostravě-Vítkovicích má nově k dispozici speciální vyhřívané lůžko pro novorozence – nabízí jej jako jedna z prvních porodnic v republice.

Celý článek


Den prevence Suchého oka

28.11.2023

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice pořádá pro veřejnost Den prevence Suchého oka.

Celý článek


Výzkum Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

23.11.2023

Gastroparéza, tedy zpomalená funkce žaludečního vyprazdňování, může postihnout pacienty s cukrovkou a dokáže podstatně snížit kvalitu jejich života. Proč tomu tak je a jak by se lidem s touto diagnózou dalo pomoci, to se rozhodla v rámci grantového projektu Vzdělávacího a výzkumného institutu AGEL zjistit MUDr. Eva Evinová z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Spolupracuje při tom s lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Tým lékařky Evinové plánuje vyšetřit na 80 pacientů a v současné době hledá vhodné adepty.

Celý článek


Pozvánka na preventivní akci Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

20.11.2023

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se zaměří na urologickou prevenci. Lidem nabídne vyšetření zdarma. V časném stadiu rakoviny prostaty se neprojevují žádné příznaky. Přesné příčiny vzniku tohoto onemocnění zatím nebyly objasněny, ale jsou známy alespoň některé faktory, které mohou k jeho rozvoji přispět. Roli hraje věk, genetická predispozice nebo životní styl. Nejen na toto urologické onemocnění se zaměří Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku

14.11.2023

Do roku 2015 byla Česká republika první na světě v počtu výskytů zhoubných nádorů tlustého střeva, ovšem čísla od té doby klesají. Každoročně je diagnostikováno kolem 7 700 pacientů s kolorektálním karcinomem a přibližně 3 400 pacientů na tento zhoubný nádor ročně zemře. Častěji se nádory tlustého střeva vyskytují u mužů, nejvíce mezi 65. a 80. rokem. Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice pořádá v této souvislosti Den prevence pro širokou veřejnost.

Celý článek


Pozvánka - prevence makulární degenerace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

13.11.2023

Makulární degenerace je nemoc, která je hlavní příčinou slepoty ve vyšším věku. Nejčastěji se vyskytuje u starších osob, ale výjimkou rozhodně nejsou ani mladí pacienti. Její rozvoj podporují civilizační choroby, jako například cukrovka, ateroskleróza nebo negativní životní návyky (kouření, zvýšená zraková námaha, nedostatek pohybu, popřípadě obezita).

Celý článek


Nový přístroj na Oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Vítkovice

7.11.2023

Oddělení léčebné rehabilitace prošlo velkou rekonstrukcí, která stála přes 40 miliónů korun a trvala téměř rok. V této souvislosti nově přibylo pět přístrojů pro pacienty, z nichž jedním je BTL Emsella, který pomáhá osobám s inkontinencí.

Celý článek


Sestrou veřejnosti 2023 se stala porodní asistentka z vítkovické nemocnice AGEL

23.10.2023

„Jsem plná dojmů a výsledek hlasování vlastně pořád ještě vstřebávám. Jsem neskutečně překvapená a šťastná, že si mě lidé vybrali. Beru to jako velké ocenění své práce, kterou vykonávám už 20 let,“

Celý článek


Pozvánka - Den prevence zeleného zákalu

19.10.2023

Dobrý den, vážení kolegové, dovolujeme si zaslat Vám pozvánku o preventivní akci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice, která pořádá ve středu 25. října Den prevence zeleného zákalu. Zájemci si mohou v prostorách Lékárny AGEL k této příležitosti nechat zdarma vyšetřit nitrooční tlak, a to od 8 do 14 hodin přímo v areálu nemocnice.

Celý článek


Nová lůžka pro miminka v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

17.10.2023

Nová vyhřívaná lůžka pro novorozence zvyšují komfort a bezpečnost miminek v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice. Po nedávném pořízení porodní vany, která se u rodiček setkává s obrovským zájmem i ohlasem, porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dále modernizuje vybavení určené pro bezprostřední poporodní péči o miminka. Nejčerstvější novinkou je dvojice nových vyhřívaných lůžek pro novorozence, která jsou k dispozici na porodním boxu a na novorozeneckém oddělení. Lůžka budou moci v nemocnici využít všechna miminka po porodu.

Celý článek


Nový monitorovací pokoj pro budoucí maminky v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

3.10.2023

Centrum péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice má pro budoucí maminky zbrusu nový monitorovací pokoj, který jim před porodem zajistí ten nejvyšší komfort. Zvýší se tak celková útulnost, bezpečí a špičková péče, díky čemuž je Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice vyhledávaným místem, kde chtějí rodiče nejen z regionu přivést na svět své děťátko.

Celý článek


Nová sanitka dopravní služby Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

11.9.2023

Vozový park Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice doplnila nová moderní sanitka. Ročně zde Dopravní služba přepraví na 24000 pacientů.

Celý článek


Nový přístroj v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

6.9.2023

Kosmická technologie proti onemocněním nohou a cév, i proti celulitidě. V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice jako první v Ostravě léčí podtlakovou terapií.

Celý článek


50 let zdravotní sestrou

18.8.2023

Padesát let zdravotní sestrou. Dagmar Hanulíková z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nad volbou povolání nikdy neváhala. Někteří pacienti jsou však podle ní stále náročnější a řadu věcí berou jako samozřejmost.

Celý článek


Herec Marek Němec rozdával úsměvy a vybarvoval s dětmi panenky - pro radost, ale i pro ulehčení léčby

10.8.2023

Vzácná návštěva zavítala za hospitalizovanými dětmi do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Prezidentka sdružení „Panenka dětem“ Eva Pastušková tentokrát přijela za dětmi i jejich rodiči do nemocnice spolu s hercem Markem Němcem, který je známý z televizních obrazovek a populárních seriálů se zdravotnickou tematikou. U společného stolu si s dětmi vybarvil svou edukační panenku a na chvíli tak rozptýlili malé pacienty v nemocničním prostředí.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice slaví 170 let od svého založení

3.8.2023

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice patří k nejstarším zdravotnickým zařízením v České republice. V dějinách českého zdravotnictví měla zcela mimořádné postavení. Její vznik souvisí s Vítkovickými železárnami, které byly založeny arcibiskupem Rudolfem Janem Habsburským v roce 1828. Vzhledem k tomu, že docházelo ke zhoršování zdravotního stavu zaměstnanců, bylo nutné se o tyto lidi postarat. Nemocnice s pouhými šesti lůžky byla postavena v roce 1853 a stala se první závodní nemocnicí v rakousko-uherském mocnářství a zřejmě i v Evropě.

Celý článek


Senioři by měli léto využít k pohybu, radí odbornice na geriatrii z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

13.7.2023

Příjemné letní teploty přímo vybízejí k pobytu a pohybu na čerstvém vzduchu, což má nepochybně pozitivní vliv zdraví. O tom, že správná fyzická aktivita také podporuje proces uzdravování vědí také na Oddělení následné péče Nemocnice AGEL-Ostrava-Vítkovice, kde pravidelné pobyty v nemocničním parčíku zařazují do léčebného režimu. Jak radí vedoucí lékařka zdejšího oddělení MUDr. Zornitza Petrova Markantová, měli by všichni senioři využít letního období k aktivnějšímu životnímu stylu a upevnit si tak své zdraví.

Celý článek


Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice přivítala na svět prvního „plaváčka“

7.7.2023

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice doplnila vybavení své porodnice o porodní vanu. Ženy ji využívají k relaxaci a úlevě od bolesti v první době porodní i k porodu samotnému. Investice do nového vybavení přišla téměř na 600 tisíc korun.

Celý článek


O Den prevence cévní mozkové příhody v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice měli lidé zájem

17.5.2023

V Nemocnici AGEL Ostrava Vítkovice se včera konal Den prevence cévní mozkové příhody, který měl za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o této závažné zdravotní komplikaci. Během tohoto preventivního dne bylo vyšetřeno 75 osob a se zaznamenanými výsledky jsou lékaři spokojeni.

Celý článek


Zmodernizované Centrum léčebné rehabilitace dnes slavnostně otevřela Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

16.5.2023

Komplexní rekonstrukcí prošla čtyřpodlažní budova Centra léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Díky téměř roční rekonstrukci všech pater budovy za více než 43 miliónů korun nabízí ambulantní část vítkovické rehabilitace pro své pacienty i personál větší pohodlí. Stavební práce v budově D přišly na téměř 42 miliónů korun, dalších 1,2 miliónu korun stálo vybavení posilovny, pořízení nové finské sauny, infrasauny a lehátek. A také v blízké budoucnosti bude nemocnice dále investovat, a to do zakoupení rehabilitačních elektropřístrojů a lymfodrenáže, celkově dalších 1,2 miliónu korun.

Celý článek


Fyzioterapeutické procedury uleví těhotným v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice v posledních týdnech před porodem

11.5.2023

Poslední týdny před blížícím se porodem vnímají budoucí maminky často jako nekonečné. Těhotenské bříško je již velké a ženám způsobuje nejen nepohodlí, ale také zdravotní potíže. Vlivem rostoucího břicha a změny těžiště těla dochází k rozvoji bolestí zad, velký tlak a zátěž je vyvíjena také na pánevní dno. Od potíží uleví ženám novinka porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která těhotným ženám v závěru těhotenství poskytne čtyři fyzioterapeutické procedury.

Celý článek


Díky radám hygienika z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice si již umí předškoláci správně umýt ruce

7.5.2023

Jak si správně umýt ruce a vyhnout se nemocem, to se v pátek 5. května dopoledne dozvěděly děti v Mateřské škole Komerční v Ostravě - Muglinově. K příležitosti Světového dne hygieny rukou navštívil předškoláky ústavní hygienik Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Radek Mikšík a hravou formou je poučil o správné hygieně.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zve na Den prevence cévní mozkové příhody

4.5.2023

Cévní mozková příhoda, CMP, iktus nebo mrtvice - mnoho názvů pro jedno a totéž onemocnění, které patří v České republice mezi nejčastější příčiny úmrtí. Lidé přitom na prevenci nedbají a situaci podceňují. Iktové centrum (neurologické oddělení) Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice pořádá proto již řadu let preventivní akce pro veřejnost, kde jim nabízí vyšetření krčních tepen i možnost poradit se s neurologem. Letos se tato akce uskuteční v úterý 16. května od 8:00 do 14:00 hodin, nutná je předchozí online registrace.

Celý článek


Den otevřených dveří porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice přivítá budoucí maminky i tatínky

17.4.2023

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice ve čtvrtek 20.dubna 2023 otevře dveře všem budoucím rodičům, kteří mají zájem o prohlídku zdejších prostor i získání bližších informací týkajících se nejen porodu samotného.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice otevřela Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu

17.4.2023

Nové Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu dnes slavnostně otevřela Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v přízemí pavilonu G. Vítkovičtí gastroenterologové tak budou moci přijmout do péče více pacientů. Počet nemocných s chronickými střevními záněty, jejichž zdravotní stav je komplikovaný a vyžaduje intenzivnější léčbu včetně léčby biologické, totiž neustále roste.

Celý článek


Alternativní léčbu pálení žáhy nabízí nově rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

11.4.2023

Pálení žáhy čas od času potrápí každého, ovšem pokud se objevuje častěji nebo se k němu přidružují další obtíže, může jít o gastroezofageální reflux, zkráceně GERD. Jedná se o poruchu trávení, při které se žaludeční šťávy dostávají zpět do jícnu a způsobují mnoho nepříjemností. Řešením jsou pro většinu pacientů léky, málokdo ovšem ví, že reflux lze řešit i pomocí fyzioterapie.

Celý článek


Maminkám kuřačkám pomohou s odvykáním v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

31.3.2023

Kouření nejen celkově škodí zdraví, ale v České republice je i příčinou téměř pětiny úmrtí. V roce 2021 bylo v populaci České republiky celkem 24,4 % kuřáků tabákových výrobků starších 15 let. Denně kouří 22 % mužů a 13,3 % žen. Počet aktivně kouřících dětí a mládeže do 18 let neklesá, přičemž alarmující je zvyšující se zastoupení dívek. Výjimkou nejsou ani matky kuřačky, kterých v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice bylo v roce 2022 přibližně 17 %. Právě těm chce nyní nemocnice pomoci s odvykáním, a to v rámci nově spuštěného projektu.

Celý článek


Zdravotníci zvou na bezplatná oční vyšetření v rámci Světového týdne glaukomu

9.3.2023

V roce 2020 bylo na světě 76 milionů lidí s glaukomem neboli zeleným zákalem. V roce 2040 by jich podle odhadů mělo být až 111 milionů. Řada pacientů přitom o svém onemocnění, které může způsobit i úplnou ztrátu zraku, řadu let vůbec neví. Intenzivní týdenní osvětu na téma glaukomu i bezplatná vyšetření nitroočního tlaku proto nabídnou zájemcům od 14. do 17. března zdravotníci Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, a to v rámci oslav Světového týdne glaukomu.

Celý článek


Také neúspěšným dietářům pomáhají nutriční terapeuti z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

27.2.2023

Neúspěšní dietáři, kteří si dali novoroční předsevzetí a jsou již téměř dva měsíce bez výsledků, se teď ve velkém ozývají odborníkům. Zhruba polovina klientů nutriční poradny v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice podstupuje konzervativní redukci hmotnosti.

Celý článek


Kadeřnice kouzlí účesy i v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

23.2.2023

Hospitalizace v nemocnici nemusí nutně znamenat rezignaci na vlastní vizáž – obzvláště v případech, kdy je pacient léčen s neakutními obtížemi a delší dobu. Důkazem je oddělení Následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, kam pravidelně dochází také kadeřnice, aby dámám ostříhala vlasy nebo pánům upravila vousy.

Celý článek


Kytarový virtuos Štěpán Rak poděkuje zdravotníkům prostřednictvím hudebního setkání

21.2.2023

Neotřelé poděkování nabídne v úterý 21. února zdravotníkům Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice hudebník Štěpán Rak. Kytarový virtuos pořádá speciální hudební setkání, prostřednictvím kterého chce vyjádřit poděkování zdravotnickému týmu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, kde se v nedávné době léčil.

Celý článek


Porod je záležitostí obou rodičů: Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí předporodní kurzy pro páry

17.2.2023

Předporodní příprava maminek se v posledních letech stala běžnou součástí období těhotenství, a to zejména u prvorodiček. V ústraní často zůstávali tatínci, kteří se pravidelných lekcí neúčastnili, nebo jen jedné z nich. To nyní mění Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která nově pořádá Partnerský předporodní kurz, v němž dvě ze tří lekcí probíhají v páru.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice upravuje prostory pro nové Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu

9.2.2023

Revitalizací aktuálně procházejí prostory v přízemí pavilonu G Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Dříve zde pacienti našli pracoviště příjmové ambulance, na jaře se zde pro ně otevře nové Centrum pro chronické střevní záněty a biologickou léčbu. Vítkovičtí gastroenterologové, kteří se specializují na péči o tyto nemocné, tak budou moci díky přestěhování do velkorysejších prostor přijmout do péče více pacientů. Počet nemocných, jejichž zdravotní stav je komplikovaný a vyžaduje intenzivnější léčbu včetně léčby biologické, totiž neustále roste.

Celý článek


Abstinenci v podobě „Suchého února“ doporučuje také odbornice na výživu

30.1.2023

Alkohol je pro většinu populace nedílnou součástí života. Někdo holduje sklence vína občas k večeři, jiný zvládne několik piv hned po práci, a jiní zase netrpělivě vyhlížejí bujaré koktejlové víkendy. Mnohdy si přitom už ani neuvědomujeme, jak pevnou součástí našeho životního stylu alkohol je. Změnit se to snaží kampaň „Suchej únor“, která chce prostřednictvím měsíční abstinence poukázat na vliv alkoholu na člověka.

Celý článek


Trojice kočičích terapeutů pomáhá léčit pacienty následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

23.1.2023

Když před lety našli Yodu jako malé opuštěné koťátko v popelnici, nikdo netušil, že jednou bude v roli kočičího terapeuta pomáhat v nemocnici. Dnes Yoda pravidelně dochází na Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a z řady terapeutů ze zvířecí říše zde není jediný. Pravidelnými pomocníky při léčbě pacientů jsou zde také kocouři Arwin Angeliro a Quentin.

Celý článek


Maminkám po porodu nabízí Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice speciální masáže

4.1.2023

Novinku, která je určená maminkám po porodu, zavedli na novorozeneckém oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Přibližně 10 procent žen, které z určitých důvodů nejsou první dny po porodu v psychické pohodě a mohou mít i problémy s kojením, nabízí nyní novorozenecké oddělení Indickou masáž hlavy. Jde o terapii založenou na prastarém ajurvédském léčebném systému a je označovaná jako antistresová masáž.

Celý článek


Rodiče z vítkovické porodnice odcházeli loni nejčastěji s Viktorií a Jakubem. Na první miminko roku 2023 se čekalo až do 2. ledna

2.1.2023

V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v roce 2022 narodilo celkem 1350 dětí, z toho třikrát dvojčata. Nejčastějším dívčím jménem byla Viktorie, mezi chlapci vedl Jakub. Poslední porod roku 2022 proběhl na Silvestra ve 22:20 hodin, kdy se narodil Petr o váze 3910 gramů. První letošní miminko na sebe nechalo dlouho čekat. Až v pondělí 2. ledna v 8:22 hodin přišla na svět Stela, 3290 gramů a 50 centimetrů.

Celý článek


Vánoční miminka v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

26.12.2022

Na Štědrý den připravili zdravotníci porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rodičkám i miminkám pravou vánoční atmosféru.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí prvorodičkám novinku ve formě návštěvy porodní asistentky

12.12.2022

Zdravotníci gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dobře vnímají, že v současné době chybí návaznost na nemocniční péči. Proto se rozhodli zavést novinku ve formě návštěvní služby. Prvorodičky vítkovické porodnice mají možnost požádat o návštěvu porodní asistentky, která maminky navštíví u nich doma a pomůže s péčí o miminko.

Celý článek


Auditoři potvrdili Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vysokou kvalitu péče

6.12.2022

Po třech letech se ve vítkovické nemocnici uskutečnila akreditace Spojené akreditační komise České republiky. Obhajoba záruky bezpečnosti a kontroly postupů při výkonech, podávání léčivých přípravků i při nahlížení do zdravotnické dokumentace dopadla na výbornou.

Celý článek


Úsměv před fotostěnou. Z vítkovické porodnice odchází rodiče s originální vzpomínkou

22.11.2022

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice připravila nejen pro maminky novinku v podobě originální fotostěny, kterou vytvořila ilustrátorka Hana Mičková. Fotozeď zdobí motivy charakteristické pro tuto ostravskou čtvrt, jejiž porodnice je vyhledávanou rodičkami z širokého okolí.

Celý článek


Maminka ze Skřipova u Opavy nedá na porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dopustit. Odrodila zde již sedm synů

25.10.2022

Mimořádnou důvěru v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice prokazuje Michaela Urubová Gottwaldová ze Skřipova na Opavsku, která zde porodila tento měsíc již své sedmé dítě.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nově nabízí gynekologická vyšetření dětí a dospívajících

27.9.2022

Gynekologickou péči v celé její škále mohou nově v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice využívat dívky již od narození. Nemocnice nově uvedla do provozu dětskou gynekologickou ambulanci, jejímž cílem je poskytovat gynekologickou péči na míru každé věkové kategorii – a to nejen po stránce medicinské, ale i té lidské, která stojí na správné komunikaci a empatii.

Celý článek


Letošní tisící miminko narozené v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se jmenuje Radek

23.9.2022

Jubilant má jméno Radek a na svět přišel ve vítkovické porodnici ve středu 21. září 2022 přesně v čase 2:24 hodin a měl míry 3340 gramů a 50 centimetrů. Pro maminku Zuzanu Backovou to byl druhý porod a vítkovickou porodnici si vybrala na základě kladných referencí kamarádek a známých. Její první syn Daniel oslavil již 18. narozeniny.

Celý článek


Virtuální realita nově pomáhá pacientům rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

12.9.2022

Využití technologií virtuální reality (VR) nejvíce spojujeme se zábavou, avšak stále častěji se objevuje také v jiných odvětvích a přirozeně pronikla i do zdravotnictví. Nejnovější technologické trendy, které hýbou světem zdravotní péče, sleduje i Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a virtuální realitu zahrnula do svých služeb. Novinka pomáhá pacientů na rehabilitaci i lidem po cévní mozkové příhodě.

Celý článek


Zájem o práci řidiče sanitek je velký. Do podzimního kurzu nastoupilo do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice přes dvacet zájemců

6.9.2022

Čtyřiadvacet zájemců nastoupilo na konci srpna do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice do akreditovaného kvalifikačního kurzu, po jehož absolvování mohou účastníci vykonávat práci řidiče zdravotnické dopravní služby.

Celý článek


Až 10 % předškoláků trápí špatný zrak, proto je důležité nechat oči před nástupem do školy vyšetřit, upozorňuje oční lékařk

30.8.2022

První projevy myopie neboli krátkozrakosti se většinou začnou projevovat kolem šestého roku života, tedy v období nástupu do 1. třídy. Někteří školáci špatně vidí na tabuli, jiní si na žádné komplikace stěžovat nemusí, protože nemají srovnání po korekci. Proto je důležité nechat oči před nástupem do školy vyšetřit u očního specialisty. Podle odhadů odborníků trpí nějakou oční vadou až čtvrtina školáků a deset procent předškoláků.

Celý článek


Vadné držení těla trápí 42 % školáků. V řadě případů lze problémům s páteří snadno předcházet, říká lékařka Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

22.8.2022

Čtyři z deseti dětí v Česku trápí vadné držení těla, které způsobuje bolesti hlavy, zad a také často urychlí rozvoj degenerativních změn páteře v dospělosti. V řadě případů lze vadnému držení těla a problémům s páteří snadno předcházet. Stačí dbát na dostatek pohybu a zdravý životní styl. Zvýšenou pozornost by měli rodiče věnovat hlavně čerstvým školákům, velkou roli hraje také správný výběr aktovky. Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice ročně navštíví desítky dětí, které potřebují ulevit od bolesti.

Celý článek


První dětské sestry vzdělávané podle nového systému nastoupily do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

17.8.2022

V roce 2017 vstoupila v platnost úprava zákona, která mimo jiné změnila systém vzdělávání dětských sester. Zatímco v minulosti musely mít tyto sestry vysokoškolské vzdělání magisterského typu, od roku 2017 jim stačí čtyřleté studium na střední škole a tříleté studium na Vyšší odborné škole. První absolventi tohoto nového vzdělávacího systému s titulem DiS. tak právě letos ukončili svá studia a 6 čerstvých absolventek před nedávnem rovnou nastoupilo do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Medici během léta nabírají zkušenosti na dětském oddělení vítkovické nemocnice

29.7.2022

Je již tradicí, že celkem dvacítka mediků absolvuje v letních měsících stáž z pediatrie na dětském a novorozeneckém oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Studenti medicíny zde stráví dva týdny, během kterých se seznámí s chodem jednotlivých pracovišť a získají praxi z reálného provozu.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se od ledna 2022 narodilo 691 dětí

7.7.2022

Od počátku tohoto roku přivedlo na svět své dítě 691 těhotných žen právě v porodnici nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Nejplodnějším měsícem byl květen, kdy se narodilo 125 dětí.

Celý článek


Přehřátí organismu, dehydratace či nevolnost v autě. Na co si mají dát děti o prázdninách pozor, radí primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

4.7.2022

Léto, a zvláště letní prázdniny, jsou pro děti nejoblíbenější částí celého roku plného her a dovádění. Jezdí se na dovolené, tábory, k vodě, prarodičům a celkově panuje volnější režim plný nejrůznějšího programu. A právě v tomto období hrozí dětem nejvíce zranění a zdravotních problémů. Jak upozorňuje primář dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice MUDr. Jan Boženský, jedním z největším rizik je přehřátí organismu.

Celý článek


Prázdninové předporodní kurzy

1.7.2022

Naše zkušené porodní asistentky Vás rády provedou předporodní přípravou i o prázdninách.

Celý článek


Lékař varuje: Hudební akce mohou poškodit sluch hlavně u dětí

28.6.2022

Přicházející letní období s sebou přináší i typické hudební akce, o které po covidovém období již nyní Češi projevují enormní zájem. Zatímco po společenské a kulturní stránce mohou hudební festivaly a koncerty oplývat benefity, pro sluch jsou naopak vysoce náročné a mohou představovat i vážné ohrožení – a to zejména u dětí, na jejichž sluch mohou mít i nevratné negativní dopady.

Celý článek


K vyšetření pacientů v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice slouží nejmodernější rentgenový přístroj

21.6.2022

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v těchto dnech uvedla do provozu nový moderní skiagraficko-skiaskopický komplet s C-ramenem, který poslouží zejména k vyšetřování zažívacího ústrojí pacientů. Nový víceúčelový přístroj pro gastroenterologické oddělení nemocnice vyšel na téměř 15 miliónů korun a umožňuje jak statické, tak i dynamické zobrazování a záznam.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice promění rekonstrukce za 40 milionů

26.5.2022

Masivní rekonstrukce se v nejbližších měsících dočká ambulantní část rehabilitačního oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Čtyřpodlažní budovu čeká nejen estetizace, ale i celková přestavba prostor, změna dispozic i využití jednotlivých podlaží. Oddělení se tak promění k nepoznání a nabídne i několik novinek, mezi kterými bude třeba wellness centrum, lymfoterapie či nové šatny pro pacienty i personál.

Celý článek


Správnou výživu baletkám doporučily nutriční terapeutky Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

23.5.2022

Kvalitní a správná strava je zcela zásadní pro správné fungování každého organismu. Co je ale správné pro jednoho, nemusí být správné pro druhého. Jak by tedy měla ideálně vypadat strava studentů baletního oboru, to prozradily rodičům i žákům nutriční terapeutky Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Na léčbu pomocí léků nově dohlížejí v nemocnicích AGELu v Ostravě i Novém Jičíně klinické farmaceutky

2.5.2022

Individuální nastavení vhodné kombinace léčiv, optimalizaci a racionalizaci lékového režimu i edukaci k pochopení významu jednotlivých léků bude nově nabízet svým pacientům Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice i Nemocnice AGEL Nový Jičín. Obě nemocnice nově zřídily oddělení klinické farmacie a prostřednictvím atestovaných klinických farmaceutů se budou zaměřovat právě na optimální léčbu pomocí léčiv

Celý článek


Na Den prevence cévní mozkové příhody Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice připravuje bezplatná vyšetření

26.4.2022

Cévní mozková příhoda, CMP, mrtvice, mozkový infarkt – všechny tyto názvy označují akutní poruchu průtoku krve v části mozku, která může mít fatální dopady na lidské zdraví i život. Jen v České republice mrtvici denně podlehne na třicet pacientů. Zvýšení informovanosti veřejnosti o tomto onemocnění i jeho prevenci si jako cíl stanovilo neurologické oddělení vítkovické nemocnice, a právě proto uspořádá 17. května Den prevence cévní mozkové příhody. Součástí preventivní akce, na kterou je třeba se předem zaregistrovat, bude ultrazvukové vyšetření přívodných a mozkových tepen, změření krevního tlaku a následně konzultace výsledků s neurologem

Celý článek


Průjmy, angíny, záněty průdušek. Dětské oddělení vítkovické nemocnice je plné malých pacientů. Po covidu mají oslabený imunitní systém

22.4.2022

Ačkoliv se duben blíží ke svému konci, dětské oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice je i nadále plné malých pacientů, které trápí respirační i střevní problémy. Je to důsledek oslabeného imunitního systému dětí po pandemii koronaviru.

Celý článek


Preventivní akce Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice pomůže odhalit rakovinu střeva

20.4.2022

„2 minuty, které vám mohou zachránit život“ – tak zní podtitul osvětové akce Dny screeningu karcinomu tlustého střeva Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která se zaměřuje na prevenci karcinomu tlustého střeva, v jehož výskytu se bohužel Češi drží na předních příčkách. V rámci akce, která proběhne 25. a 26. dubna v ostravském Fóru Nová Karolina, vybízejí zdravotníci ke screeningu, který je bezbolestný a zájemci jej mohou absolvovat i doma.

Celý článek


Porodnice pořádá Den otevřených dveří

14.4.2022

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice připravuje na čtvrtek 21. dubna 2022 Den otevřených dveří. Zájemce čeká prohlídka kompletních prostor Centra péče o matku a dítě od příjmové ambulance, přes porodní sály až na oddělení šestinedělí a oddělení novorozenecké, včetně nadstandardních pokojů.

Celý článek


Lepší zdraví je možné podpořit infuzními terapiemi

6.4.2022

Světovou zdravotnickou organizací je 7. duben vyhlášen za Světový den zdraví a k jeho oslavám se připojují zdravotnická zařízení na všech kontinentech. Jak mít tělo v co nejlepší kondici řeší každý a jednou z cest, jak pozitivně podpořit svůj organismus, je pomocí podpůrné infuzní terapie, kterou nabízí Infuzní centrum zdraví Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Pravidelná chůze snižuje výskyt infarktů, ale i mrtvic. Ideální je chodit 4x týdně nejméně půl hodiny. Řada lidí ale chodí špatně a s nevhodnou zátěží

1.4.2022

Že je chůze nepřirozenější pohyb těla v prostoru, protože dokonale zapojuje celé tělo a tím i vnitřní orgány, je všeobecně známo. Přináší ale celou řadu dalších benefitů, které při pravidelném chození pomohou nejen zlepšit kondici, ale také třeba upravit váhu a detoxikovat tělo. „Je to dynamická aktivita, což samozřejmě zvyšuje tepovou frekvenci, prohlubuje dýchání, tím se krev rychleji pohybuje do všech částí těla, zlepšuje se prokrvení, okysličení všech tkání, zrychluje se detoxikace těla, spotřebovává energie, posilují svaly a v neposlední řadě uvolňuje takzvané hormony štěstí,“ říká primářka Oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice MUDr. Jana Štveráková.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zve na Den prevence zeleného zákalu

23.3.2022

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice pořádá v úterý 29. března Den prevence zeleného zákalu, při kterém si mohou zájemci v prostorách Lékárny AGEL, přímo v areálu nemocnice, nechat zdarma vyšetřit od 8 do 13 hodin nitrooční tlak. Zároveň lze využít pro tento den 50% slevu a absolvovat také optickou koherenční tomografii neboli OCT vyšetření. Díky němu dokáže oční lékař včas zaznamenat vedle zeleného zákalu i další oční onemocnění jako otoky na sítnici, věkem podmíněnou makulární degeneraci a další onemocnění oka.

Celý článek


Rodičky v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice čekají lepší služby online i offline

16.3.2022

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice znovu vylepšuje služby pro nastávající maminky. Na těhotné, rodičky i ženy po porodu čekají nově aktualizované webové stránky s přehlednými informacemi, edukativními sekcemi i nejnovějšími aktualitami. V nemocnici samotné pak maminky najdou nové modernější prostory pro předporodní kurzy, které mají i novou koncepci.

Celý článek


Demoliční práce v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice dočasně změní vstup do nemocničního areálu

8.3.2022

V druhou březnovou sobotu začíná v areálu vítkovické nemocnice plánové bourání budovy bývalé jídelny a stavební práce přímo u hlavního nemocničního koridoru pro pěší i vozidla si vyžádají dočasnou úpravu vstupu do areálu.

Celý článek


Glaukom nebolí, ale pokud se neřeší, může vás připravit o zrak

7.3.2022

V neděli 6. března odstartoval tradiční Světový týden glaukomu, který upozorňuje na problematiku onemocnění lidově nazývaného zelený zákal. Toto onemocnění zraku většinou nebolí a zpočátku ho neprovázejí žádné obtíže, ale bez léčby může způsobit vážné poškození zraku. Glaukom je totiž spojený s postupným odumíráním zrakového nervu, které vede ve finále k poruchám vidění. Důležitá jsou proto preventivní vyšetření, která pomocí měření nitroočního tlaku umí glaukom odhalit.

Celý článek


Obezitu pomáhají řešit i operace. V Bariatrickém centru Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízejí klientům řešení na míru

4.3.2022

Na pátek 4. března připadá Světový den obezity, která trápí zhruba čtvrtinu Čechů. Její řešení se ve vážnějších stupních obvykle neobejde bez zásahu lékařů. Vítkovická nemocnice se řadí mezi 4 specializovaná centra v zemi, kde specialisté v Bariatrickém centru řeší nejzávažnější stupně obezity a je jediným takový pracovištěm v Moravskoslezském kraji.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v Infuzním centru zdraví nabízí podpůrné infuzní terapie ke zlepšení imunity a celkového zdraví

1.3.2022

Stále více lidí se v současné době více zajímá o své zdraví a snaží se svůj zdravotní stav zlepšit, udělat pro sebe něco navíc. Vzhledem ke stoupající poptávce po podpůrné léčbě otevřela Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v minulém roce Infuzní centrum zdraví a nabízí možnost podpůrné infuzní terapie obsahující vitamíny a jiné zdraví prospěšné látky. V nabídce je celkem 6 typů vitamínových infuzí, které mohou přispět k dosažení lepšího zdraví a lepší kondice v dnešní vypjaté době.

Celý článek


Orientace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice bude snazší. Pacientům pomůže nová navigace. K jejímu využití postačí mobilní telefon.

22.2.2022

Jak dlouho stráví pacient hledáním své ambulance v nemocničním areálu? Je pro něj orientace složitá? A jak mohou moderní technologie pomoci třeba právě při orientaci ve zdravotnickém zařízení? I na tyto otázky mají brzy odpovědět data získaná z nové aplikace, kterou nyní testují v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice. Speciálně vyvinutá navigace má usnadnit pohyb pacienta v areálu.

Celý článek


Gynekologická fyzioterapie pomáhá s početím, bolestivou menstruací i inkontinencí

14.2.2022

Spektrum gynekologických obtíží mohou ženy řešit pomocí neinvazivní rehabilitace, kterou nabízí všem klientkám Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Terapie je určená ženám jakéhokoliv věku a řeší nejen běžné gynekologické obtíže typu inkontinence či urogynekologických obtíží, ale pomáhá třeba i od bolestivého sexu, pomáhá řešit problémy s otěhotněním a zlepšuje kondici před porodem i po něm.

Celý článek


Novou metodu operace periproktálních fistulí budou provádět chirurgové Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

4.2.2022

Lékaři chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice mají za sebou workshop, který byl úzce zaměřený na specifický problém proktologických pacientů. Ošetření periproktálních fistulí neboli análních píštělí budou lékaři provádět pomoci nového laserového přístroje.

Celý článek


Díky spolupráci vítkovické porodnice s Laboratořemi AGEL se podařilo u novorozence odhalit spinální muskulární atrofii včas. Speciální vyšetření nabízí porodnice AGELu u kojenců a batolat až do konce roku

21.1.2022

Pozitivní ohlasy rodičů i konkrétní případ včasného odhalení spinální muskulární atrofie (SMA) u miminka narozeného loni v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vedlo v Laboratořích AGEL k rozhodnutí, umožnit specializované vyšetření na závažné poruchy imunity a SMA, které se do 1. ledna provádí u novorozenců celorepublikově, i u dětí narozených v letech 2020 a 2021.

Celý článek


Skautský oddíl Truhlíci sv. Anežky České nevynechal svou tradiční sbírku pro dětské oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

18.1.2022

Dvacet jedna let vždy počátkem ledna pravidelně dochází 7. skautský oddíl Truhlíci sv. Anežky České na dětské oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice s nejrůznějšími dárky pro malé pacienty, které získali díky sbírce mezi členy oddílu.

Celý článek


Knižní vánoční nadílka z kampaně Celé Česko čte dětem potěší pacienty na dětském oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

5.1.2022

Doslova bohatou nadílku převzali před Vánocemi zástupci dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Hned několik vánočních krabic plných knih přinesli zástupci firmy Maxion Wheels a Celé Česko čte dětem. Knížky budou k dispozici pro rodiče i malé pacienty, kteří si tak mohou zpříjemnit čas během pobytu na oddělení.

Celý článek


V porodnici vítkovické nemocnice se v roce, ve kterém oslavila 100 let od založení, narodilo 1460 dětí

4.1.2022

V roce 2021 přišlo v porodnici nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice na svět 703 holčiček a 757 chlapců, což je v rámci českých soukromých porodnic dlouhodobě nejvyšší počet. Maminky na porodnici nejvíce oceňují vstřícný personál, příjemné moderní prostředí, matriku přímo na oddělení a nově i bezplatné vyšetření deficitu imunity miminek nebo změny v nabídce stravy.

Celý článek


Jak oslavit Silvestra ve zdraví? Proti přejídání je nejlepší prevence, na kocovinu pak pomůže spánek, zázvorový čaj nebo třeba vitamín B

28.12.2021

Vánoční svátky jsou pro naše tělo pořádná výzva, jelikož nás láká hromada dobrého, ale zároveň ne tak úplně zdravého jídla. Vrcholem svátků jsou pak silvestrovské oslavy, kterým dominují zejména chlebíčky, jednohubky a alkohol. Jak naše tělo reaguje na takovou nezdravou zátěž a na co si dát pozor, poradí lékař Vaskulárního a gastroenterolického centra Nemocnice AGEL Ostrava – Vítkovice.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice prevenci nezastavila ani v době pandemie. Díky tomu se řada lidí dozvěděla o své nemoci a začali se ihned léčit

20.12.2021

I přes náročnou dobu, kdy zdravotníky zaměstnává náročná péče o covidové pacienty, uspořádala Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice v uplynulých týdnech trojici preventivních akcí. V řadě případů se podařilo u příchozích odhalit možné vážnější zdravotní potíže a včas jim zařídit podrobné vyšetření či dokonce operaci.

Celý článek


Pacienti budou mít v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice díky novým lůžkům větší pohodlí

9.12.2021

Pacienti s poruchou vědomí, imobilitou či výraznou nadváhou budou v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice odpočívat ve větším pohodlí. Poslouží jim k tomu nová moderní lůžka s bočním náklonem, aktivní matrací, váhami i vysokou nosností, která nemocnice aktuálně zakoupila. Moderní nábytek v hodnotě téměř 1,2 milionu korun přitom nahradil staré kusy, které v nemocnici sloužily již téměř 20 let.

Celý článek


Z vítkovické nemocnice se valil dým. Naštěstí jen cvičně

6.12.2021

Čtyři týmy profesionálních hasičů Ostrava-Zábřeh zasahovaly ve čtvrtek 2. prosince u požáru na příjmové ambulanci Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Přesně o půl desáté ráno proběhlo požární cvičení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, během kterého do nemocničního areálu vjely tři hasičské cisterny i jeden automobilový žebřík.

Celý článek


Dopravní služba Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice hledá řidiče sanitek. Svým zaměstnancům nabízí řadu zajímavých školení, třeba školu smyku

29.11.2021

Dopravní zdravotní služba Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rozšiřuje svůj tým a hledá nové řidiče sanitek. V rámci zlepšování kvality služeb nabízí svým stávajícím zaměstnancům řadu zajímavých školení. Mezi takové patří i škola smyku, kterou nedávno absolvovalo prvních deset řidičů.

Celý článek


Sanitky Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice jsou enormně vytížené. Roste počet covidových pacientů

16.11.2021

Transportů pacientů s covidem, kteří nevyžadují hospitalizaci a mají nařízenu domácí léčbu, je oproti minulému týdnu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice dvakrát tolik. Nejmladšímu pacientovi bylo 60 let, nejstaršímu 80.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se zaměří na prevenci rakoviny. V listopadu nabídne hned dva důležité dny prevence

10.11.2021

Rakovina je po kardiovaskulárních chorobách druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Ročně tomuto onemocnění podlehne na 30 000 lidí. Pokud se však podaří zachytit rakovinné změny v počátcích, zvyšuje se výrazně možnost úspěšné léčby nebo alespoň prodloužení života. Proto Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí nejen screeningové programy, ale pravidelně pořádá Dny prevence pro širokou veřejnost.

Celý článek


Postcovidovou péči využívají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice desítky pacientů

25.10.2021

Pandemie koronaviru a stavy po prodělání nemoci covid-19 přinesly v uplynulých měsících poptávku po zcela nových zdravotnických službách, které se zaměřují právě na postcovidové obtíže. Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice proto vytvořila pro pacienty speciální rehabilitační program, který pomáhá pacientům s postcovidovým syndromem získat zpět pevnější zdraví.

Celý článek


Novopečené maminky dostanou ve vítkovické porodnici stravu jako v hotelu

21.10.2021

Bohaté snídaně hotelového typu, vegetariánská jídla či výběr z obědů dle chuti čeká již v těchto dnech na novopečené maminky v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Zdravotnické zařízení v rámci zlepšování péče o rodičky změnilo nabídku stravy tak, aby nejen odpovídala potřebám žen po porodu, ale také lahodila jejich chutím a korespondovala s moderními trendy.

Celý článek


Počet hospitalizovaných dětí v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice stoupl o třetinu. Lékaři doporučují očkování proti chřipce, které lze dítěti aplikovat šetrně kapkami do nosu

12.10.2021

Vysoký nárůst malých pacientů zaznamenalo v posledních týdnech dětské oddělení Nemocnice AGEL Ostrava - Vítkovice. Děti trápí od září virové infekce a nyní se již přidávají také infekce bakteriální. Lékaři doporučují rodičům, aby nechaly obzvlášť letos své děti naočkovat proti chřipce. Říjen je ideálním časem, navíc očkování nejmenším je nyní možné aplikovat šetrnou metodou prostřednictvím nosních kapek.

Celý článek


29. Moravskoslezské pneumologické dny v Ostravě se uskutečnily za účasti stovky odborníků. S následky koronaviru se budeme muset ještě vyrovnat, shodly se lékařské kapacity

11.10.2021

Na začátku října se ve vítkovickém Clarion Congress Hotelu Ostrava uskutečnily již XXIX. Moravskoslezské pneumologické dny. Mezi hlavní témata se zařadilo i onemocnění covid-19. V roce 2020 odbornou konferenci přesunula tato pandemie do virtuálního prostoru. Letos se již mohli pneumologové a další specialisté sejít osobně, aby debatovali o aktuálních medicínských tématech.

Celý článek


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článek


Tisící miminko narozené v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se jmenuje Alexander. Stejně jako sourozenci přišel na svět velice rychle

20.9.2021

V pátek 17. září krátce po poledni vykouklo na svět v porodnici vítkovické nemocnice letošní tisící miminko a dokonce se jednalo rovnou i o tisící porod v tomto roce. Maminka Linda Grašarová zde absolvovala již třetí porod a je až neuvěřitelné, že všechny tři v součtu netrvaly ani tři hodiny.

Celý článek


Jak rodily ženy před 100 lety? Nejstarší ostravská porodnice oslaví výročí výstavou v centru Vítkovic

6.9.2021

Celý letošní rok si Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice připomíná 100. výročí založení zdejší porodnice. Vyvrcholením kulatých narozenin bude výstava na velkoformátových panelech, jejíž slavnostní zahájení se uskuteční v pátek 10. září ve 13 hodin na Mírovém náměstí ve Vítkovicích. Symbolicky prvních 100 návštěvníků čeká malé překvapení a nastávající maminky budou mít příležitost potkat se osobně s odborníky z vítkovické porodnice.

Celý článek


Kromě vyšetření imunity u miminek nabízí porodnice skupiny AGEL nově i vyšetření spinální muskulární atrofie. Tuto novinku v kombinaci vyšetření nabízejí Laboratoře AGEL Nový Jičín jako první a jediné v republice

2.9.2021

Od června 2021, kdy v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začali lékaři nabízet zdarma rodičkám vyšetření TREC/KREC* imunity u miminek, přicházejí s další novinkou. Zároveň s imunitou vyšetří u miminek také onemocnění SMA – spinální muskulární atrofie.

Celý článek


Školáci by neměli zapomínat na kvalitní svačinu. Obézní děti plní nutriční poradnu vítkovické nemocnice stále častěji

25.8.2021

Do nutriční poradny Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice dochází stále více obézních dětí. Na negativním trendu má svůj podíl distanční výuka i špatné stravovací návyky školáků. S návratem dětí do škol je třeba myslet na to, že mezi sešity a učebnicemi by neměla chybět kvalitní svačina, která jim dodá energii i elán soustředit se na probíranou látku. Stejně tak je důležité, aby děti dodržovaly pitný režim.

Celý článek


Problémy s pohybovým aparátem, které dříve trápily především dospělé, mají stále častěji děti. Na vině je i stres při nástupu do škol

24.8.2021

Stále více dětí trápí problémy s pohybovým aparátem. Potíže dříve obvyklé u třicátníků mají už děti v páté třídě. A to i ty, které paradoxně mají pohybu dostatek.

Celý článek


Vítkovická porodnice reaguje na třikrát větší zájem rodiček o speciální vyšetření imunity. Nově ho nabízí i maminkám, které zde nerodily

5.8.2021

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice reaguje na mimořádný zájem rodičů o vyšetření TREC a KREC u miminek, které odhalí z pouhé krevní kapky dítěte v prvních dnech života závažné poruchy buněčné a protilátkové imunity. Nově ho mohou využít pro své děti také maminky, které rodily v jiném zdravotnickém zařízení.

Celý článek


Iktové centrum Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice již podruhé získalo diamantové evropské ocenění ESO-Angels

4.8.2021

Téměř 600 pacientů ročně je hospitalizováno v Iktovém centru v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice, které opět dosáhlo na nejvyšší evropské ocenění ESO-Angels. Nemocnici jej udělila Evropská organizace pro CMP (European Stroke Organisation – ESO), která sleduje zvyšování kvality péče napříč evropskými centry. Cévní mozkové příhody (CMP) neboli mrtvice dlouhodobě patří mezi nejčastější příčiny úmrtí v České republice, neboť ročně zemře na CMP až 9 tisíc lidí a další tisícovky mají po prodělání této nemoci trvalé následky.

Celý článek


Kubánská maminka přiletěla rodit do vítkovické nemocnice až z Mexika

9.7.2021

Až z dalekého Mexika přiletěla rodit do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice družka českého zástupce konzulky na české ambasádě v Mexico City. Zdejší porodnici si čerství rodiče vybrali na základě vřelých doporučení a profesionálnímu přístupu zdravotníků.

Celý článek


Během prvního půlroku 2021 přišlo na svět v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice 694 dětí. Nejtěžší miminko vážilo necelých 5 kg

5.7.2021

Jakub, Martin, Eliška, ale i Malkom, Yuna nebo Tara. To jsou jména některých z 694 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v porodnici vítkovické nemocnice. Z hlediska pohlaví jsou v lehké přesile chlapečci. Mezi novorozenci bylo celkem 332 děvčat a 362 chlapců.

Celý článek


Cesta nejen k bezpečnému očkování. Vítkovická nemocnice nabízí rodičkám nové vyšetření závažných poruch imunity u dětí zdarma

30.6.2021

Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí od 1. července maminkám vyšetření, které může včas odhalit závažné vrozené poruchy imunity. Běžně placené testy se rozhodla nemocnice maminkám hradit, ty tak mohou nechat provést speciální vyšetření dětem zdarma.

Celý článek


Mateřská škola AGEL ve vítkovické nemocnici slaví desáté narozeniny

29.6.2021

Mateřská škola v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice slaví letos v létě desáté narozeniny. První firemní školka skupiny AGEL, která je v areálu nemocnice umístěna v přízemí pavilonu J, byla otevřena 1. července 2011. Po dobu desetiletého provozu byla kapacita mateřské školy vždy naplněna a do školy docházejí děti ve věku 2 až 7 let, zejména zaměstnanců Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice opět investuje, tentokrát do plejády diagnostických přístrojů za desítky milionů korun

28.6.2021

Modernější rentgenové přístroje, nová skiagraficko-skiaskopická stěna, ale i nová moderní magnetická rezonance a angiografický přístroj - takový je výčet přístrojů, na které se v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice nově mohou těšit pacienti. Část přístrojů nemocnice zakoupila v uplynulých týdnech, část převezme v těch nejbližších. Pacientům přinesou zejména větší komfort, zdravotníkům kvalitnější diagnostiku a nemocnici zase úsporu nákladů.

Celý článek


Nutriční terapeutka radí: Při obtížích s početím významně pomáhá strava

17.6.2021

Problémy s početím trápí v dnešní době stále větší počet párů, které následně hledají řešení u nejrůznějších odborníků. Při závažnějších obtížích je na místě svěřit se do péče lékařů, u řady méně závažných ale často může pomoci i obyčejná změna životního stylu a stravy. Ta se přitom v případě mužů a žen mírně liší.

Celý článek


Pandemie významně zhoršila problémy dětí s váhou

9.6.2021

V důsledku koronavirové pandemie děti v Česku více než rok trávily většinu času doma – bez prezenční výuky ve školách, bez kroužků a většiny pohybových aktivit. Intenzivněji než dříve také čelily stresu i domácí nudě, což se mnohdy silně negativně projevilo na jejich váze. Už před vypuknutím pandemie a omezeními statistiky ukazovaly, že nadváhou trpí každé čtvrté dítě v Česku, a každé sedmé dokonce obezitou. Nyní se situace ještě zhoršuje.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice obnovila prohlídky porodního sálu

4.6.2021

Od středy 2. června obnovilo Centrum péče o matku a dítě po několika měsících prohlídky porodního sálu. Zájemci se tak mohou seznámit osobně s prostředím porodního sálu a zároveň jim porodní asistentka zodpoví jejich otázky, týkající se příchodu miminka na svět a jeho prvních dnů v životě.

Celý článek


Mamografické vyšetření podstoupí v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice ročně tisíce žen. Během pandemie zájem o preventivní screening poklesl, ten přitom dokáže rakovinu prsu odhalit včas

28.5.2021

Rakovina prsu patří u žen k nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním. V České republice je každým rokem odhaleno 6 000 nových případů a zároveň každý rok více než 2 000 pacientek nemoci podlehne. Onemocnění se nejčastěji objevuje u žen po čtyřicítce, nevyhýbá se však ani ženám mladším nebo dokonce mužům. Přesné příčiny vzniku nejsou přesně známy. Mamografické a screeningové centrum Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice ročně vyšetří zhruba 10 000 pacientek.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rozdává radost pacientům na oddělení následné péče v podobě Balíčku pohody

19.5.2021

NADACE AGEL spustila projekt zaměřený na pacienty oddělení následné péče a sociálních lůžek. První obdarovaní senioři byli z dárku překvapeni a potěšeni. Balíček obsahuje různé drobnosti, které jsou nejen k potěšení, ale i užitku.

Celý článek


V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice léčí cévní mozkovou příhodu pomocí unikátního diagnostického programu i jedinečné léčebné metody, přesto stěžejní je stále osvěta a čas

13.5.2021

Cévní mozková příhoda (mrtvice) patří dlouhodobě mezi nejčastější příčiny úmrtí v České republice. Ročně na ni zemře až 9 tisíc lidí a tisíce dalších mají po prodělání této nemoci trvalé následky. Důvodem těchto nešťastných konců je přitom ve většině případů čas, který hraje v případě cévní mozkové příhody hlavní roli. Včasná odborná pomoc je totiž to jediné, co dokáže zdraví ochránit. I proto 15. května slavíme Světový den proti mozkové mrtvici, který má za cíl šířit osvětu o této nemoci.

Celý článek


Ne všude mají ženy v pozici sester převahu. Své o tom ví v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

12.5.2021

Na 12. květen již od roku 1965 připadá ve světě Mezinárodní den sester a ačkoliv náročné profesi dominuje jednoznačně ženská populace, stále častěji vidíme v této roli také muže. Anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice jde však ještě mnohem dál. 

Celý článek


Škála postcovidových problémů je široká. Vrátit pacienty zpět do kondice pomáhá rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

27.4.2021

Ordinace lékařů stále častěji plní lidé, kteří se po prodělaném koronaviru nemohou dostat do stejné kondice jako před onemocněním. V Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice jim v tom vydatně pomáhá oddělení rehabilitace, kde zdravotníci připravují každému pacientovi přesně cílený rekonvalescenční program. Ten může trvat i řadu měsíců.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice otevírá pro budoucí maminky on-line předporodní kurz

22.4.2021

Porodní asistentky a dětské sestřičky z Centra péče o matku a dítě v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se rozhodly už dále nečekat a pro budoucí maminky otevřou předporodní kurz v on-line prostředí. Během tří lekcí s kurzistkami proberou vše o porodu a péči o miminko. První lekce on-line kurzu se uskuteční 27. dubna 2021.

Celý článek


Duben, měsíc císařských porodů, si připomínají také v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

14.4.2021

Zatímco na přelomu tisíciletí se v Česku narodilo císařským řezem každé osmé dítě, vloni to byl v průměru každý čtvrtý novorozenec. Šířit povědomí o tomto způsobu operačního porodu si dala za cíl mezinárodní organizace ICAN (The International Cesarean Awareness Network), která každoročně vyhlašuje duben měsícem císařských porodů. K iniciativě se připojují také porodníci Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, kteří každoročně provedou okolo tří set porodů císařským řezem.

Celý článek


S knížkou do života přicházejí nyní na svět novorozenci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

12.4.2021

Nezastupitelný význam čtení pro další rozvoj dětí si uvědomují také odborníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice, kteří se nově zapojili do mezinárodního projektu S knížkou do života. Každé dítě narozené v ostravské vítkovické nemocnici tak dostane jako dárek při příchodu na svět startovací čtenářský balíček, díky kterému mu mohou rodiče pomoci najít v knížkách zalíbení.

Celý článek


Nejstarší porodnice v Ostravě slaví 100. výročí svého založení

26.3.2021

Už sto let pomáhají zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice na svět novorozencům ve zdejším Centru péče o matku a dítě. Aktuálně největší soukromá porodnice v Česku, která zvládala již ve svých začátcích kolem tisíce porodů ročně, poskytuje péči dosud. Jedná se tedy o nejdéle fungující porodnici v Ostravě. Významný historický milník si nemocnice sice připomene až v srpnu, ale slavit se chystá po celý rok, a to nejen s nastávajícími a čerstvými maminkami, které si nemocnici v ostravských Vítkovicích vyberou k narození svého miminka.

Celý článek


Modernizace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice po krátké zimní pauze zdárně pokračuje

24.3.2021

S příchodem jara pokračují v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice stavební práce na modernizaci pěti pavilonů v areálu zdravotnického zařízení. Velkou část prací, které byly zahájeny v září 2020, mají již stavbaři za sebou a modernizace v hodnotě 50 milionů korun běží dle časového harmonogramu.

Celý článek


Postcovidové centrum – péče pro pacienty po onemocnění covid-19

3.3.2021

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zřídila speciální postcovidové centrum, kde se léčí pacienti s dlouhodobými problémy po prodělaném koronaviru.

Celý článek


Na oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice vznikly unikátní umělecké fotografie

2.3.2021

Fotograf Radovan Šťastný zachytil ve svých uměleckých fotografiích duši a krásu oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Projekt, ve kterém se snoubí umělecká duše se zdravotnictvím, vznikl velmi spontánně a stojí na pevných základech dobré vůle fotografa, primářky oddělení MUDr. Jany Štverákové a jejích zaměstnanců.

Celý článek


Pacienty do kondice vrací postcovidové centrum Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

19.2.2021

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zřídila na plicním oddělení speciální postcovidové centrum, kde se léčí pacienti s dlouhodobými problémy po prodělaném koronaviru. Nejčastěji se jedná o dušnost, sníženou výkonnost či kašel, některé zdravotní problémy mohou trápit pacienty i do konce života.

Celý článek


„Srdce“ Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice získalo nové špičkové zařízení

15.2.2021

Nové myčky slouží na oddělení centrální sterilizace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice. Díky většímu objemu pojme nové vybavení více zdravotnických prostředků a sestav a provoz je tak efektivnější. Centrální sterilizace je bez přehánění srdcem každé nemocnice, neboť její případný výpadek by ovlivnil veškerý chod zdravotnického zařízení.

Celý článek


Řidiči Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice převezli v loňském roce 25 tisíc pacientů, nejstaršímu bylo 101 let

2.2.2021

Rok 2020 byl pro Dopravní zdravotní službu velkou zkouškou. Nečekaně, stejně jako další oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, museli čelit koronavirové epidemii. Přesto se Dopravní zdravotní službě podařilo udržet nepřetržitý provoz a nadstandartní přístup ke všem pacientům.

Celý článek


Covid odběrové místo Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice bude odebírat vzorky ze slin již standardně

29.1.2021

Po pilotním provozu, který probíhal na covid odběrovém místě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice tento týden, budou zdejší zdravotníci odebírat od února vzorky určené pro PCR vyšetření k ověření přítomnosti koronaviru již standardně ze slin. Lidé se tak vyhnou nepříjemnému stěru z nosohltanu.

Celý článek


Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice využívá nové přístroje 

26.1.2021

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice navzdory náročné epidemiologické situaci stále pracuje na modernizaci svého vybavení a zlepšování služeb. Moderními přístroji v celkové ceně převyšující 800 tisíc korun bylo v uplynulém roce vybaveno zdejší rehabilitační oddělení.

Celý článek


Iktové centrum Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice získalo mezinárodní ocenění za léčbu cévních mozkových příhod

14.1.2021

Iktové centrum Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice získalo na sklonku loňského roku mezinárodní ocenění ESO Angels Award 2019, které se uděluje za péči o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Prestižní ocenění nemocnici udělila Evropská organizace European Stroke Organisation (ESO).

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zažili rekordní rok. Na svět zde přišlo 1609 miminek

11.1.2021

Rok 2020 byl pro porodnici v Ostravě-Vítkovicích významně rekordní. Právě zde se v minulém roce rozhodlo rodit 1607 maminek, které přivedly na svět 1609 dětí. Nejstarší rodička měla 45 let.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zmodernizovala vozový park sanitních vozidel

30.12.2020

Šest nových moderních sanitek získala v těchto týdnech pro svůj vozový park Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. V současné době má nemocnice celkem 11 kvalitních vozů, které slouží k zajištění převozů hospitalizovaných a ambulantních pacientů, k překladům nebo dopravě na vyšetření do jiných zdravotnických zařízení, popřípadě k propuštění do trvalého bydliště pacienta. Investice do nových sanitek, které nahradily starší typy vozů, přišla nemocnici na 9 milionů korun.

Celý článek


Pacienti v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice o vánoční atmosféru nepřijdou

23.12.2020

Vánoční výzdoba, poslech koled a sledování pohádek zpestřuje pacientům v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice vrcholící advent a blížící se Vánoce. I když se zdravotníci snaží v tomto období propustit do domácí péče všechny, komu to zdravotní stav dovolí, bude Vánoce v ostravské vítkovické nemocnici trávit více než stovka pacientů.

Celý článek


Péče o covid pozitivní maminky je v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice stejně kvalitní jako o ostatní ženy

9.12.2020

Nákaza koronavirovou infekcí se nevyhýbá ani mladým a zdravým ženám. Své o tom ví i maminky, které se o onemocnění dozvěděly až při porodu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice. V porodnici vítkovické nemocnice jsou ale zdravotníci na porody covid pozitivních žen připraveni. Covid pozitivní rodičky proto nemusí mít z porodu obavy, dostane se jim stejně kvalitní péče a podpory personálu jako ostatním klientkám.

Celý článek


Chirurgové v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice testují unikátní robotické rameno

7.12.2020

Chirurgické oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice získalo na vyzkoušení unikátní přístroj, který dosud v republice nebyl nikde pořízen. Jde o takzvané robotické rameno Solo Asist 2. Využívá se pro laparoskopické operace. Přístroj se ovládá hlasem a dokáže zastoupit druhého operatéra nebo nahradit práci sestry u operačního stolu.

Celý článek


Mikulášská družina navštívila děti hospitalizované v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

4.12.2020

V mírném předstihu navštívil dnes Mikuláš v doprovodu čerta a anděla děti hospitalizované v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice.

Celý článek


Odběrové místo Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí nově expresní testování na Covid-19

30.11.2020

Novou nadstandardní službu dnes spustila na svém odběrovém místě na Covid-19 Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Jedná se o expresní PCR testování, kdy výsledek klient obdrží do šesti hodin po odebrání vzorku.

Celý článek


Ústavní hygienik radí, jak na předvánoční úklid v době koronavirové epidemie

27.11.2020

S blížícími se svátky řeší každá hospodyňka velký předvánoční úklid. Jak správně připravit domácnost na Vánoce v době řádící koronavirové epidemie, jsme zjišťovali u ústavního hygienika Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Bc. Radka Mikšíka.

Celý článek


Centrální sterilizace vítkovické nemocnice chystá zdravotníkům pečující o covidové pacienty ochranné pomůcky na míru

19.11.2020

Náročné období pandemie zvládá Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice i díky ochotě zaměstnanců navzájem si pomáhat. Personál z oddělení Centrální sterilizace se rozhodl svým kolegům z covidových oddělení chystat balíčky s osobními ochrannými pracovními prostředky (OOPP) podle individuálních potřeb. Šetří tak nejen jejich čas, ale i náklady nemocnice.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nově nabízí i antigenní testování samoplátců

16.11.2020

Odběrové místo na testování onemocnění COVID-19 v areálu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nově slouží i k rychlému antigennímu testování samoplátců. Zájemci se zde mohou objednávat jednoduše prostřednictvím online systému, a to jak na antigenní testování, tak i na již dříve nabízené testy PCR.

Celý článek


Epidemie změnila v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice také chod Dopravní zdravotní služby

11.11.2020

Koronavirová epidemie v nemocnicích nezasáhla pouze chod jednotlivých oddělení, ale přizpůsobit se jí musela všechna pracoviště, včetně dopravních zdravotních služeb. Bohaté zkušenosti s transportem covid-pozitivních pacientů mají řidiči v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice. Jen v říjnu jich transportovali 65 a za první listopadový týden téměř 30. I přesto, že se tým „dopraváků“ sám nevyhnul nákaze a část kolektivu skončila v karanténě, podařilo se jim zajistit služby pro své klienty.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rozšiřuje provozní dobu odběrového místa

29.10.2020

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice reaguje na vysokou poptávku po testování na onemocnění COVID-19 a rozšiřuje provozní dobu svého odběrového místa také o sobotu a neděli.

Celý článek


Zdravotnická skupina AGEL si připomíná Mezinárodní den lékařů

1.10.2020

Skupina AGEL, která je nejúspěšnějším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, poblahopřeje svým lékařům k Mezinárodnímu dni lékařů. Ten si připomínáme 1. října a slaví se od roku 1984.

Celý článek


Nádor na konec pandemie nečeká, varují lékaři

16.9.2020

Jarní obava z nákazy novým typem koronaviru s sebou přinesla strach lidí navštěvovat zdravotnická zařízení. Lidé často odkládali cesty k lékařům, i když měli zdravotní problémy. Centrum péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nyní eviduje nárůst karcinomů tlustého střeva. Také Komplexní onkologické centrum (KOC) Nemocnice AGEL Nový Jičín zaznamenalo v první polovině roku pokles preventivních vyšetření osob s genetickým rizikem rakoviny.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zahájila modernizaci za více než 210 miliónů korun

7.9.2020

Přelomovou investici dnes odstartovala Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Součástí bude především modernizace pěti pavilonů v areálu nemocnice, ale chybět nebude ani zakoupení nových moderních přístrojů. Trojice investičních projektů, které budou probíhat až do konce první poloviny roku 2021, vyjde celkově na více než 210 milionů korun.

Celý článek


Zdravotníkům v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice usnadňuje práci s imobilními pacienty nový zvedák

20.8.2020

Komfortnější pohyb imobilních nebo nadměrných pacientů a snadnější práci personálu neurologického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice umožňuje nový elektrický zvedák. Díky novému vybavení, které má nosnost přes 200 kilogramů, postačí nyní k obsluze pacientů nyní jedna osoba. Pořízení nového zvedáku, který nahradil starší mechanický typ, přišlo téměř na 200 tisíc korun.

Celý článek


Za vybranou péčí přepraví pacienty sanitní vozy Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

17.8.2020

Přibývá stále více pacientů, kteří chtějí být vyšetřeni v jiném zdravotnickém zařízení než v tom nejbližším, a to i přesto, že si dopravu za vzdálenější péčí musí zajistit sami. Soukromých převozů však lidé využívají i proto, že je na vybrané místo dopraví školení řidiči, a to vozy se speciálním vybavením i pro transport imobilních pacientů. Tyto služby nabízí také Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která soukromé převozy zajišťuje i za hranice Česka.

Celý článek


Tisící miminko narozené v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice se jmenuje Tobiáš

12.8.2020

I Když si to Tobiáš Bajgar neuvědomuje, je právě on důvodem k radosti a oslavám. V neděli 9. srpna 2020 přinesl Tobiáškův příchod na svět mnoho radosti rodičům a navíc i celému porodnicko-gynekologickému oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Tobiáš je tisícím miminkem, kterému zde v letošním roce pomohli na svět.

Celý článek


Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice léčí nově rány pomocí podtlaku také ambulantně

27.7.2020

Jako jedna z prvních zdravotnických zařízení v Moravskoslezském kraji začala v těchto dnech Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice ambulantně léčit rány pomocí řízeného podtlaku - metodou NPWT (Negativ Pressure Wound Therapy). Dosud nemocnice tuto neinvazivní metodu, která výrazně zkracuje délku hojení ran, používala pouze u hospitalizovaných pacientů, nově nyní také v ambulanci chronických ran. Ambulantní léčbu pomocí řízeného podtlaku v současné době hradí zdravotní pojišťovny.

Celý článek


V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice zažívají nebývalý babyboom

14.7.2020

Nejvíce dětí od babyboomu v roce 2008 se narodilo v první polovině letošního roku v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Zdravotníci zde během prvních šesti měsíců pomohli přivést na svět 820 dětí, z toho bylo 370 děvčátek a 450 chlapců.

Celý článek


Pacienti Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rehabilitují v nových vanách. Jsou komfortnější a efektivnější

9.7.2020

Pacientům Oddělení léčebné rehabilitace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice slouží pět nových rehabilitačních van. Nejmodernější technika je vhodná k rekonvalescenci po úrazech, k léčbě chronických bolestí i k relaxaci. Investice v hodnotě přesahující jeden milión korun zároveň zefektivňuje práci fyzioterapeutek.

Celý článek


Rodný list novorozence vyřídí rodiče ve Vítkovické nemocnici v Ostravě přímo v porodnici

3.6.2020

Nové detašované pracoviště matriky Úřadu městského obvodu Ostrava – Vítkovice bylo dnes slavnostně otevřeno na oddělení šestinedělí Vítkovické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Novopečení rodiče si tak budou z nemocnice kromě miminka odvážet i jeho rodný list a odpadnou jim tak starosti s obcházením úřadů.

Celý článek


Vítkovická nemocnice plošně otestovala děti i personál 17 dětských domovů

26.5.2020

Žádný pozitivní výsledek nezaznamenali zdravotníci Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL, během květnového terénního plošného testování onemocnění Covid-19 v 17 dětských domovech Moravskoslezského kraje.

Celý článek


Při příležitosti Světového dne pomočování nabídnou odborníci Vítkovické nemocnice speciální konzultace pro rodiče a jejich děti

25.5.2020

Hned po alergiích je nedobrovolné vyprazdňování močového měchýře během spánku druhým nejčastějším dlouhodobým problémem u dětí. „Počůrávání“ nijak neohrožuje fyzické zdraví dítěte, avšak způsobuje stres a vyvíjí značnou psychickou i sociální zátěž nejen na dítě, ale i na celou rodinu. I proto Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, nabídne až do konce června možnost konzultací v dětské nefrologické ambulanci i bez předchozího doporučení dětského lékaře.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

20.5.2020

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy. Zájem o ně je obrovský. Obnoví se také prohlídky porodnice, ačkoliv prozatím budou probíhat ve zkráceném režimu.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice funguje bez omezení

18.5.2020

Od 18.5. je na oddělení šestinedělí možná návštěva otce dítěte. Pro ostatní rodinné příslušníky a přátele se stále vztahuje zákaz návštěv.

Celý článek


S půl milionem najetých kilometrů ročně pomohou Vítkovické nemocnici dva nové sanitní vozy

18.5.2020

Dvě sanitní vozidla nově doplňují garáž Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Nové Volkswagen Transportery T6 nahradily své starší předchůdce s označením T4 a staly se tak součástí vozového parku, který ročně rozveze na 30 tisíc pacientů.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se bude podílet na plošném testování na koronavirus v Moravskoslezském kraji

30.4.2020

Odběrové místo na Průmyslové ulici v Ostravě-Vítkovicích, které provozuje Vítkovická nemocnice, se bude podílet na plošném testování obyvatel, které v tomto týdnu odstartoval Moravskoslezský kraj. V Ostravě přitom půjde o jediné místo, které bude pro testování na koronavirus k dispozici. První zájemci o bezplatné testování budou moci přijít už v sobotu 2. května, a to na základě online registrace.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zajistí testování na koronavirus v dětských domovech v Moravskoslezském kraji

30.4.2020

Děti i zaměstnanci z dětských domovů v nejbližších dnech absolvují plošné testování na koronavirus, a to díky Vítkovické nemocnici v Ostravě, která výjezdní testování v zařízeních zajistí. Do prvních domovů přijedou zdravotníci skupiny AGEL odebrat vzorky už v příštím týdnu a celkově by touto formou mělo být otestováno na koronavirus 569 dětí a 489 zaměstnanců ze 17 dětských domovů zřizovaných Moravskoslezským krajem.

Celý článek


Nové odběrové místo v Ostravě – Vítkovicích vyšetří indikované pacienty i samoplátce

15.4.2020

Další odběrové místo bylo dnes ráno otevřeno v budově bývalé hasičské stanice na Průmyslové ulici v Ostravě – Vítkovicích. Přijíždět zde mohou pacienti, kterým vyšetření přítomnosti nového typu koronaviru indikoval lékař či hygienik a také lidé, kteří mají zájem nechat se otestovat jako samoplátci. Vznik nového odběrového místa je reakcí na neustále rostoucí poptávku po laboratorních vyšetřeních.

Celý článek


Moderní termokamera měří ve Vítkovické nemocnici v Ostravě příchozím teplotu při vstupu do areálu

8.4.2020

Moderní termokameru uvedla dnes do ostrého provozu Vítkovická nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Novinka, která je umístěna u vstupu do areálu nemocnice, změří za zlomek vteřiny teplotu až 16 osobám najednou, a to zcela bezkontaktně. Urychlí tak proces triáže pacientů.

Celý článek


Karafiáty zpestřily den ženám ve Vítkovické nemocnici v Ostravě

9.3.2020

Pestře zbarvené květy karafiátů obdržela u příležitosti Mezinárodního dne žen bezmála stovka lékařek, sester, sanitářek a záchranářek sloužících v neděli ve Vítkovické nemocnici, člena skupiny AGEL. Smyslem tradice je vyjádřit úctu ženám, nejen ve zdravotnické profesi, ale především jejich životnímu poslání. Z celkových 864 zaměstnanců zaujímají ženy v nemocnici více než 80 procent.

Celý článek


Vítkovická nemocnice trénuje s dětmi i dospělými chodidla na speciálním workshopu

3.3.2020

Chůzi po prožitkovém chodníku, vyšetření klenby nohou na podoskopu, nácvik správného držení těla i chůze pod dohledem rehabilitačních lékařů a fyzioterapeutů zažijí děti i dospělí na workshopu Zdravé nohy II. Na středu 11. března jej chystá Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Je nutná registrace předem.

Celý článek


Čtecí babičky mají úspěch u dětí ve Vítkovické nemocnici

28.2.2020

Vítkovická nemocnice v Ostravě se může pochlubit aktivitou, která v dalších nemocnicích příliš běžná není. Už čtvrtý rok tam docházejí za nemocnými dětmi na dětské oddělení takzvané čtecí babičky a také čtecí dědeček. Každý den, včetně sobot a nedělí, pacientům předčítají pohádky a příběhy, společně hrají pexeso, společenské hry, kreslí si nebo povídají. Jsou to senioři, kteří se zapojili do projektu Počteníčko s babičkou. Ve Vítkovické nemocnici ho za podpory NADACE AGEL realizuje Spolek Počteníčko.

Celý článek


Vítkovická nemocnice aktivně zapojuje své pacienty a návštěvníky do prevence šíření infekcí

21.2.2020

I přes postupné zlepšování epidemiologické situace v regionu, kdy počet akutních respiračních onemocnění klesá, apeluje Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL, na své návštěvníky, aby situaci nepodceňovali. Ohleduplnost a dodržování jednoduchých pravidel může výrazně přispět k rychlejší rekonvalescenci nemocných.

Celý článek


Přemístění ambulancí

17.1.2020

Vážení pacienti, od pondělí 20. ledna dochází k přesunu některých ambulancí:

Celý článek


Přední světový proktolog školil ve Vítkovické nemocnici lékaře z celé republiky

17.1.2020

Světově uznávaného lékaře Gabriela Naldiniho z Univerzitní nemocnice v Pise pozvala do Ostravy Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, aby zde pro odborníky na proktologii z celé republiky vedl praktický workshop. Chirurgové z celého Česka tak dnes pod vedením italského kolegy sledovali excelentní provedení unikátních operačních zákroků.

Celý článek


Skauti rozveselili hospitalizované děti ve Vítkovické nemocnici

14.1.2020

Sbírku hraček a zábavný program přinesl tradičně 7. skautský oddíl Truhlíci sv. Anežky České, aby rozveselil desítku malých pacientů a jejich rodičů na dětském oddělení Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Na programu bylo i společné zpívání koled, kterým se všichni rozloučili s vánočním obdobím.

Celý článek


V porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě přišlo v roce 2019 na svět 1531 dětí

8.1.2020

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě porodnost neklesá. V loňském roce zde přišel na svět stejný počet dětí jako v roce 2018. Bilance loňského roku zde činí konkrétně 1529 porodů a 1531 narozených dětí, a tedy dva páry dvojčátek. Poměr mezi pohlavími byl vyrovnaný - 767 chlapců a 764 dívek.

Celý článek


Tři králové přinesli novoroční požehnání i do Vítkovické nemocnice

8.1.2020

Vzácná návštěva Tří králů Charity Ostrava v doprovodu svatého otce dorazila za zpěvu tradiční písně ve středu odpoledne i do Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Tři králové si zazpívali s dětmi mateřské školy AGEL, předali dětem, zdravotníkům a vedení nemocnice novoroční přání a převzali výtěžek z dobrovolné sbírky zaměstnanců Vítkovické nemocnice pro lidi v nouzi.

Celý článek


Pacientům Vítkovické nemocnice se díky úspěšně obhájené akreditaci dostane i nadále péče vysoké kvality

30.12.2019

Záruku bezpečnosti a kontroly postupů při výkonech, podávání léčivých přípravků i při nahlížení do zdravotnické dokumentace budou mít i nadále pacienti ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice obhájila v těchto dnech akreditaci Spojené akreditační komise České republiky. Akreditační certifikát garantující vysoce kvalitní zdravotní péči drží Vítkovická nemocnice v Ostravě nepřetržitě již dvanáct let a pokaždé se na plnění standardů podílejí zaměstnanci napříč nemocnicí.

Celý článek


S pomocí Vítkovické nemocnice se děti vánočních kil navíc bát nemusí

9.12.2019

Vánoční kila, aneb hubneme s čokoládou Moonchocolate – tak se jmenuje předvánoční akce dětských obezitologů Vítkovické nemocnice v Ostravě, kterou uspořádají ve středu 18. prosince. Děti, které trápí kilogramy navíc, mohou přijít v tento den prokonzultovat své potíže s odborníky, a to pouze na základě předchozí telefonické objednávky, tedy bez nutnosti doložení žádanky od obvodního pediatra.

Celý článek


Mikuláš naděluje malým i velkým pacientům ve Vítkovické nemocnici

5.12.2019

Mikulášskou nadílku s adventní atmosférou přinesl v mírném předstihu již dnes Mikuláš se svou družinou 28 pacientům oddělení následné péče a interního oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Pacienty svátečně naladilo i zpívání vánočních koled se studenty Střední zdravotnické školy AGEL, kteří v doprovodu kytary obešli jednotlivé pokoje. Nadělování pokračuje i v pátek 6. prosince na Dětském oddělení, kdy Mikuláš opět vykouzlí úsměvy a rozzářené tváře 15 dětem.

Celý článek


Nová edukační poradna Vítkovické nemocnice jako jediná v kraji zodpoví otázky stravování dětí

2.12.2019

Stejně nebezpečný jako trend dětské obezity je i další stále častější problém dnešních dětí – poruchy příjmu potravy, které se objevují už u kojenců a batolat. Pojem „vybíravý jedlík“ (tzv. picky eater) je mezi maminkami už poměrně známý. Méně už je rozšířen fakt, že omezená skladba jídelníčku dětí může vést až k podvýživě a přidruženým zdravotním problémům. Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL, proto nově zřídila unikátní poradnu, na kterou se mohou rodiče dětí se stravovacími potížemi obracet. Odborníci zde zároveň poradí, jak s dítětem při jídle správně manipulovat.

Celý článek


Ostravské Angiodny upozorní na aktuální témata i prevenci cévních onemocnění

26.11.2019

Nejnovější poznatky i operační postupy, jak předejít riziku amputace nohy způsobené končetinovou ischémií či riziku hluboké žilní trombózy, ale také moderní technologie léčby prasknutí břišní a hrudní aorty prodiskutují špičkoví odborníci na kongresu VIII. Ostravské Angiodny, který pořádá ve dnech 28. až 29. listopadu v Clarion Congres Hotelu Ostrava Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Renomovaný kongres nabídne i oblíbené interaktivní workshopy a živé přenosy z katetrizačních sálů.

Celý článek


Společným vařením i nákupem potravin pomohou odborníci z Vítkovické nemocnice lidem zhubnout a být fit

21.11.2019

Zhubnout pod dohledem odborníků mohou zájemci ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je součástí skupiny AGEL. Ucelený půlroční hubnoucí program se zaměřuje nejen na stravu, ale i pohyb. Neslibuje zázraky pomocí produktů za tisíce korun, ale opravdové výsledky pod vedením odborníků – lékařů a specialistů v oborech obezitologie, nutrice a rehabilitace, kteří s klienty absolvují například i společné vaření a nákupy potravin.

Celý článek


Jak se zbavit oteklých končetin poradí Vítkovická nemocnice

15.11.2019

Jak rozpoznat otoky z horka a kdy může otok indikovat problémy se srdcem, poradí všestranný lymfoworkshop, který pořádá ve středu 20. listopadu od 15 do 18 hodin lymfocentrum Oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Účastníci kurzu se také dozví, jak ulevit otokům pomocí kompresních pomůcek, bandážování, lymfotejpů a jak provozovat cévní gymnastiku. Na kurz je nutné se předem zaregistrovat.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vyšetří zájemce o vyšetření prostaty i ledvin

7.11.2019

Podpořit prevenci rakoviny prostaty a varlat u svých tatínků, dědečků i kamarádů je možné nejen dobře urostlým knírem, ale především společnou návštěvou vyšetření prostaty, varlat, močového měchýře i ledvin. Den urologické prevence se koná v úterý 12. listopadu v urologické odborné ambulanci Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Preventivní akce podporuje mezinárodní osvětový projekt MOVEMBER.

Celý článek


Zázemí pro celou rodinu nabízí ve Vítkovické nemocnici nový rodinný pokoj na šestinedělí

5.11.2019

Jako jediný svého druhu v Ostravě poskytuje nový rodinný pokoj porodnice Vítkovické nemocnice zázemí pro celou rodinu. Díky zdařilé rekonstrukci může čerstvá maminka trávit první společné chvíle s novorozencem jak s tatínkem, tak i starším sourozencem. Slunný, prostorný nadstandardní pokoj může navíc rodině sloužit přes den ke hraní a společnému trávení času.

Celý článek


Vítkovická nemocnice má nově elektronický přehled o sanitních vozech i jejich pasažérech

16.10.2019

Nový software pro evidenci sanitních vozů, odjetých tras i převážených pasažérů v současnosti zavádí Dopravní zdravotní služba (DZS) Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Přehledná elektronická evidence umožní lepší organizaci a zastupitelnost sanitních vozů v případě mimořádné události, odlehčí práci dispečerům a poskytne kýžená statistická data o vytíženosti sanitek. Poprvé od svého vzniku dispečink zdravotní služby upustí od evidence na papír.

Celý článek


Děti hospitalizované ve Vítkovické nemocnici tvoří pomocí pastelek umělecká díla

10.10.2019

Dítěti, které se ocitne v nemocnici, se změní celý jeho svět. Většinou není připraveno na odloučení, absolvuje nepříjemná vyšetření a prožívá pocity bolesti z nemoci nebo po operaci. Někdy je poprvé v životě odloučeno od matky a ztrácí pocit opory a bezpečí. I s tímto ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, pomáhají pastelky a omalovánky Jana Šádka.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

4.10.2019

Bezplatně si nechat vyšetřit konečník, zbavit se vnitřních hemeroidů, zkonzultovat své problémy s odborníky a objednat se na kolonoskopii mohou zájemci v rámci Dne prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku ve čtvrtek 10. října v chirurgické ambulanci Vítkovické nemocnice (přízemí pavilonu I) v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Preventivní vyšetření dokáže vyléčit až 75 procent pacientů v Česku s diagnózou rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Celý článek


Naučné pohádky z úst primáře Vítkovické nemocnice si vyslechli žáci Základní školy v Libhošti

3.10.2019

Pravidelné předčítání dětem má podle odborníků obrovský význam, a to jak pro malé posluchače, tak i pro čtenáře. V rámci projektu Celé Česko čte dětem, proto již několik let předčítají umělci, senioři, celebrity i sportovci dětem při různých příležitostech. Nový rozměr ale projektu dodal primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě MUDr. Jan Boženský, který vyrazil za dětmi s pohádkami prospěšnými zdraví do Základní školy v Libhošti na Novojičínsku.

Celý článek


Preventivní mamografické vyšetření nepodceňujte, zachraňuje život, radí radioložka z Vítkovické nemocnice

23.9.2019

Bezmála deset tisíc žen se každoročně chrání před rakovinou prsu a nechává se vyšetřit na mamografickém pracovišti Vítkovické nemocnice v Ostravě, které patří do skupiny AGEL. V loňském roce zdejší odborníci diagnostikovali zhoubný nádor téměř 50 ženám, z toho v osmi případech dokonce v pokročilém stádiu. Nejmladší pacientka s nálezem karcinomu prsu měla pouhých 32 let.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice zve na Den otevřených dveří

12.9.2019

Na atraktivní přednášky spojené s prohlídkami porodního sálu, příjmové ambulance, oddělení šestinedělí i laktační poradny láká zájemce ve středu 18. září porodnice Vítkovické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Odborné přednášky nabídnou témata kojení, významu rehabilitace před i po porodu i výživu po porodu a v období kojení. Návštěvníci si navíc mohou prohlédnout i nově zrekonstruované nadstandardní pokoje na oddělení šestinedělí a využít bezplatné laktační poradny. Akce se koná v rámci Národního týdne kojení.

Celý článek


Očkováním bojují zaměstnanci Vítkovické nemocnice proti dalšímu šíření nebezpečných spalniček

10.9.2019

Aktivní postoj v rámci prevence šíření spalniček zaujali zaměstnanci Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Více než 900 zaměstnanců z řad lékařů, sester, sanitářů i dalších profesí podstoupilo vyšetření pro zjištění hladiny ochranných protilátek. Lidé, u nichž byla zjištěna nedostatečná hladina protilátek, mohli využít bezplatné možnosti podstoupit další dávku očkování proti spalničkám.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici porodila jubilejní tisící maminka

3.9.2019

Jubilejní tisící maminka letošního roku, paní Daniela Strapinová, přijela do Vítkovické nemocnice v Ostravě rodit z Orlové. Chlapeček Mateo se narodil v pátek 30. srpna s mírami 3560 gramů a 50 centimetrů.

Celý článek


Na předškoláky jsou na ORL ve Vítkovické nemocnici nachystáni, sluch jim prověří ještě před zahájením školních povinností

29.8.2019

Ještě než poprvé usednou do lavic školních tříd, vyzkouší i tzv. tichou komoru. Bezbolestné vyšetření sluchu u pětiletých dětí, které letos nově hradí zdravotní pojišťovna , provádí také na ORL oddělení Vítkovické nemocnice. Vyšetření má za cíl ještě před nástupem do školy zachytit možnou poruchu sluchu. Nové opatření reaguje na zjištění, že nedoslýchavostí trpí stále více dětí.

Celý článek


Zdravotníky ve Vítkovické nemocnici v Ostravě střeží ochranka

21.8.2019

Již půl roku dohlíží na bezpečí zdravotnického personálu i pacientů ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která patří do skupiny AGEL, pracovníci ochranky. Jejich přítomnost si zdravotníci pochvalují, především v nočních hodinách se díky nim mohou cítit bezpečněji. Ke zvýšení bezpečí se vedení nemocnice rozhodlo i kvůli dvěma loňským případům fyzického napadení zdravotnického personálu.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela novou urogynekologickou ambulanci

15.7.2019

Novou urogynekologickou ambulanci otevřela tento týden Vítkovická nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Nové pracoviště je určeno ženám trpícím inkontinencí i jinými potížemi močového ústrojí, ale i pacientkám, které trápí sestup ženských pohlavních orgánů. Nová ambulance bude k dispozici prozatím dva dny v týdnu v pondělí a ve středu a pacientky si budou moci vybrat, zda chtějí být objednány k lékaři či lékařce. Aktuálně může nové pracoviště nabídnout velmi krátké objednací termíny v řádu několika dní.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v prvním pololetí letošního roku narodilo přes sedm set dětí

4.7.2019

Jakub, Eliška, Tereza, ale i Zoe, Yasmin, Timon, Swen, Quentin. To jsou jména některých ze 716 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Z hlediska pohlaví byl poměr vyrovnaný. Mezi novorozenci bylo celkem 354 děvčat a 362 chlapců, z toho jeden pár dvojčat.

Celý článek


Primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice radí, jak si užít prázdniny s dětmi bez zdravotních potíží a úrazů

1.7.2019

Léto, a zvláště letní prázdniny, bývají pro děti nejoblíbenější částí celého roku. Jezdí se na dovolené, tábory, k vodě, prarodičům a celkově panuje volnější režim plný nejrůznějšího programu. Právě dětem v letním období hrozí nejvíce zranění a zdravotních problémů, přičemž Česká republika patří k zemím s nejvyšším počtem dětských úrazů během prázdnin. Na co si dát pozor a čemu se vyhnout radí primář dětského oddělení MUDr. Jan Boženský.

Celý článek


Vítkovická nemocnice obdržela dalších 20 monitorů dechu

27.6.2019

Celkem 20 nových monitorů dechu, které chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (SIDS), obdrželo dnes od Nadace Křižovatka dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která patří do skupiny AGEL. Nové monitory budou hlídat jak čerstvě narozené děti, které je automaticky dostávají do postýlek, jež mají maminky na oddělení šestinedělí u sebe, tak děti v kojeneckém věku hospitalizované na dětském oddělení Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Citlivé informace sdělují lékaři Vítkovické nemocnice rodinám pacientů v nové informační místnosti

24.6.2019

Pečují zde nejen o těžce nemocné, snaží se také provést rodiny pacientů náročných obdobím, kterým bezesporu hospitalizace blízké osoby na anesteziologicko-resuscitačním oddělení je. I proto, aby citlivé a často i velmi vážné informace lékaři Vítkovické nemocnice v Ostravě sdělovali v důstojném a klidném prostředí, zřídili zde novou informační místnost.

Celý článek


Neslyšící lidé komunikují ve Vítkovické nemocnici pomocí tabletu

17.6.2019

Už žádná tužka a papír. Vítkovická nemocnice v Ostravě zakoupila pro potřeby komunikace s neslyšícími pacienty nový výkonný tablet. Jeho prostřednictvím je možné komunikovat v rámci online spojení, díky němuž je k dispozici tlumočení 24 hodin denně po sedm dní v týdnu. Tablet pro neslyšící je k dispozici na příjmové ambulanci interního oddělení nemocnice a mohou si jej zapůjčit klienti jakéhokoliv oddělení či ambulance.

Celý článek


Zachránit dolní končetinu před amputací pomáhá ve Vítkovické nemocnici metoda Jetstream

5.6.2019

Více než padesát pacientů již vyzkoušelo novou metodu pro znovu zprůchodnění tepen dolních končetin. A to pomocí přístroje Jetstream nejnovější generace, který používají angiologové Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Zákrok trvající kolem jedné hodiny není bolestivý a pacient zůstává po výkonu v nemocnici do druhého dne, kdy je propuštěn.

Celý článek


Preventivní akci proti cévní mozkové příhodě připravuje Vítkovická nemocnice

13.5.2019

Ultrazvukové vyšetření krčních tepen a určení rizika vzniku cévní mozkové příhody připravuje na středu 15. května Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Odborníci Vítkovické nemocnice nabídnou speciální konzultace ke Světovému dni pomočování

13.5.2019

Pomočování provází lidstvo po celou dobu jeho existence a také v současnosti patří k nejčastějším dlouhodobým obtížím dětského věku. Ačkoliv se nejedná o zdravotně závažné onemocnění, pomočování stresuje dítě i jeho rodinu a narušuje běžné společenské aktivity.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vyškolí nové řidiče sanitek

7.5.2019

Historicky vůbec poprvé nabídne Vítkovická nemocnice V Ostravě akreditovaný kvalifikační kurz Řidič zdravotnické dopravní služby všem zájemcům z Ostravska i okolí. Hlásit se do něj mohou zájemci starší 18 let, kteří disponují řidičským průkazem skupiny B, mají alespoň roční praxi v řízení vozidla a mají ukončené základní vzdělání.

Celý článek


Nadstandardní pokoj i novou jídelnu otevřeli na oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice

23.4.2019

Pacienti na oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice mohou využívat nový nadstandardní pokoj s bezbariérovým sociálním zázemím i zrekonstruovanou jídelnu. Rekonstrukční práce v pavilonu F, které přinesou pacientům větší komfort, dosáhly celkové částky 160 tisíc korun.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici začali operačně řešit problémy s nadměrným pocením

8.4.2019

Nadměrné pocení trápí řadu lidí, kteří se kvůli tomuto problému mnohdy dokonce straní i veřejnosti. Příkladem je i dvaatřicetiletá pacientka z Ostravska, která obtížemi trpěla již od dětství a během života navštívila řadu lékařů v celém Moravskoslezském kraji, kteří jí ale nedokázali pomoct. Teprve chirurgové Vítkovické nemocnice se tento problém vůbec poprvé rozhodli řešit operačně metodou torakoskopické horní hrudní sympatektomie – s pozitivním výsledkem.

Celý článek


Vítkovická nemocnice v Ostravě otevřela novou ambulanci chronických ran

1.4.2019

Proleženiny, bércové vředy, diabetické defekty i jiné nehojící se rány mohou Ostravané nově řešit u odborníků s úzkou specializací. Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, nově otevřela specializovanou ambulanci chronických ran, která se zaměřuje na terapii akutních i nehojících se ran pomocí moderních postupů i materiálu.

Celý článek


Pacienti Vítkovické nemocnice mají vlastní knihobudku

22.3.2019

Knihobudky, miniknihovny, veřejné knihovničky. Takto jsou obvykle označována místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih, kterých je v Česku stále více. Jedno takové nově vzniklo i v nemocničním prostředí ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. K dispozici je zde na chirurgickém oddělení a slouží pacientům i jejich návštěvám.

Celý článek


Odpočívat i vzpomínat chodí senioři do retropokoje ve Vítkovické nemocnici

25.2.2019

Retropokoj s nábytkem ze 60. a 70. let, který vrací návštěvníky do dob minulých, zřídila pro pacienty oddělení následné péče Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Pacienti v něm mohou vzpomínat, absolvovat terapie i odpočívat.

Celý článek


Novou bronchoskopickou věž pořídila Vítkovická nemocnice

18.2.2019

Šetrnější průběh vyšetření dýchacích cest pro pacienty, detailnější zobrazení pro lékaře a celkově přesnější diagnostiku nabízí nové vybavení Vítkovické nemocnice. Řeč je konkrétně o nové bronchoskopické věži, kterou za 1,2 miliónu korun koupila na plicní oddělení Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL.

Celý článek


Kontrolu nohou dospělých i dětí nabídne speciální workshop Vítkovické nemocnice

12.2.2019

Klenbu nohou, držení těla i chůzi zhodnotí lékaři i fyzioterapeuti u dětí i dospělých na workshopu Zdravé nohy. Na středu 20. února jej připravuje Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Jeho součástí bude přitom i nácvik správného stoje a správné chůze, které chrání tělo před abnormálním zatěžování kloubů i páteře.

Celý článek


Vítkovická nemocnice loni proinvestovala 42 milionů korun

29.1.2019

Nový mamograf, nové ultrazvuky, 3D laparoskopická věž či endoskopické vybavení, ale také nová jídelna pro zaměstnance i lepší dodavatel stravy pro pacienty i pracovníky – takové byly hlavní novinky roku 2018 ve Vítkovické nemocnici. Celkově nemocnice v roce 2018 proinvestovala 42 milionů korun, které putovaly do obnovy vybavení i renovace budov, ale také do vylepšení zázemí i podmínek pro zaměstnance i pacienty.

Celý článek


Na dětské oddělení Vítkovické nemocnice dorazili již poosmnácté skauti

14.1.2019

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice navštívili v měsíci lednu již poosmnácté skauti 7. oddílu Truhlíci sv. Anežky České. Dětem letos skauti přinesli již tradičně sbírku hraček a připravili si pro ně i zábavný program. Zpívání koled se zúčastnili skauti i malí pacienti společně s personálem a rodiči.

Celý článek


Díky společnému projektu využívají rodičky a miminka v porodnicích skupiny AGEL poporodní bonding

8.1.2019

Poporodní bonding založený na tělesném kontaktu ihned po porodu je dnes oblíbenou metodou podporující budování základních emočních vazeb mezi matkou a čerstvě narozeným dítětem. Mimo pozitivních účinků na psychiku pomáhá poporodní bonding u novopečených maminek také nastartovat tvorbu mateřského mléka či zavinování dělohy. Díky společnému projektu skupiny AGEL mohou tuto moderní metodu dnes využívat maminky ve všech porodnicích patřících do holdingu AGEL.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo 1531 dětí

2.1.2019

Eliška, Ema, Jakub či Tomáš, ale i Roderik, Izidor či Rea. To jsou jména některých z 1531 dětí, které přišly v loňském roce na svět ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. V mírné převaze přitom byly v roce 2018 holčičky, kterých se narodilo celkem 774. Naopak prvním miminkem roku 2019 byl chlapec. Malý Matteo přišel na svět již v 1:38 hodin ráno, a to s váhou 3200 gramů a mírou 49 centimetrů.

Celý článek


Prvním miminkem Vítkovické nemocnice je chlapec Matteo

1.1.2019

Prvním miminkem narozeným v roce 2019 ve Vítkovické nemocnici, a zároveň i prvním miminkem narozeným v porodnicích skupiny AGEL v Moravskoslezském kraji, je chlapec Matteo. Narodil se v čase 1:38 s porodní váhou 3200 gramů a mírou 49 centimetrů. Jeho maminka, první rodička letošního roku, přijela do porodnice rodit z obce Markvartovice na Hlučínsku.

Celý článek


Malé pacienty Vítkovické nemocnice navštívili na Štědrý den vojáci

28.12.2018

Dětští pacienti Vítkovické nemocnice letos o vánoční atmosféru nepřišli. Na oddělení nechyběly dárky, výzdoba, cukroví ani návštěvy. Děti, které nemohly být ze zdravotních důvodů ani na Štědrý den doma, navštívili letos v nemocnici navíc kromě přátel a rodiny také speciální hosté - více než desítka vojáků ze 3. mechanizované roty 71. mechanizovaného praporu z Hranic na Moravě.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela novou jídelnu pro zaměstnance

20.12.2018

Jídlo v příjemném a moderním prostředí si nově vychutnají zaměstnanci Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL. Nemocnice pro ně otevřela novou jídelnu, jejíž prostory prošly kompletní rekonstrukcí za 3,5 miliónu korun. Slavnostně se dveře jídelny otevřely právě dnes, ve čtvrtek 20. prosince.

Celý článek


FC ODRA Petřkovice již počtvrté v řadě obdarovala dětské pacienty Vítkovické nemocnice

20.12.2018

V adventním čase již čtvrtý rok za sebou navštívili dětské oddělení Vítkovické nemocnice hráči a zástupci fotbalového klubu FC ODRA Vítkovice. Malý pacientům a zdravotníkům z oddělení však nepřišli udělat radost pouze návštěvou. Stejně jako v minulých letech dětskému oddělení předali praktické dary a sbírku hraček, které poslouží místním malým pacientům.

Celý článek


Nutriční terapeutka radí: O Vánocích jezte s mírou a vsaďte na zdravější varianty pokrmů

14.12.2018

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období stresu a přejídání spojeného s trávicími potížemi, které vznikají ze špatné životosprávy, kořeněné a tučné stravy, nadměrného pití alkoholu i kouření. Podle vedoucí nutriční terapeutky Vítkovické nemocnice Olgy Plačkové přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost ani zdraví. A to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční jídla, jako je kapr či bramborový salát.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici navštívil Mikuláš děti i seniory

6.12.2018

Družina složená z Mikuláše, andělů a čertů dorazila ve čtvrtek 6. prosince do Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zpovědi z hříchů, básničky a písničky si přitom čerti s Mikulášem v podání studentů Střední zdravotnické školy AGEL vyžádali nejen od hospitalizovaných dětí, ale také od pacientů oddělení následné péče. Odměnou všem zúčastněným byly příjemné chvíle strávené ve svátečním duchu, ale samozřejmě také mikulášská nadílka.

Celý článek


Nový rentgen nabízí pacientům Vítkovické nemocnice pohodlí i kratší čekací doby

3.12.2018

Vysoký komfort pacientů i velmi kvalitní obraz nabízí nový rentgen Digital Diagnost 4.2, který pořídila za necelých šest miliónů korun Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Zakoupením nového přístroje navíc nemocnice zkrátila i čekací dobu na rentgenové vyšetření.

Celý článek


Novorozenecké oddělení Vítkovické nemocnice získalo nové vyhřívací panely pro novorozená miminka

29.11.2018

Nové moderní vyhřívací panely nad pulty do porodních boxů získalo v minulých dnech dětské a novorozenecké oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Čtveřici panelů pro čerstvě narozená miminka převzal od firmy Hero primář dětského oddělení MUDr. Jan Boženský společně se svým týmem. Prvním novorozencům zařízení poslouží už v těchto dnech.

Celý článek


Starý inkubátor pomáhá sbírat bavlněná klubíčka pro miminka z Vítkovické nemocnice

20.11.2018

Starý vyřazený inkubátor putuje v posledních týdnech po akcích v Moravskoslezském kraji a sbírá bavlnu pro dobrou věc – na pomoc nejmenším pacientům Vítkovické nemocnice. Lidé do inkubátoru mohou házet bavlněná klubíčka, ze kterých se následně pletou chobotničky pro novorozená miminka. Háčkované chobotničky přitom nejsou jen hračkou, ale především pomocníkem v oblasti léčby a zlepšovaní fyzického i psychického stavu novorozenců.

Celý článek


Jak na cukroví či alkohol se dozvědí lidé na Dni prevence diabetu ve Vítkovické nemocnici

13.11.2018

Zdarma si nechat vyšetřit hladiny cukru a krevní tlak, ale především zkonzultovat způsob života s diabetem a vhodnou stravu, mohou lidé na Dni prevence diabetu v pátek 16. listopadu ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

9.11.2018

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku se drží Česko na předních příčkách. Toto onemocnění je ročně odhaleno u více než osmi tisíc pacientů a je druhým nejčastějším nádorovým onemocněním. Stěžejní roli v léčbě této choroby přitom hraje především včasný záchyt, který významně ovlivňuje úspěšnost léčby. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění pořádá Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, ve spolupráci s Nadačním fondem Pavla Novotného ve čtvrtek 15. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zapojuje do osvěty v rámci kampaně Movember

8.11.2018

Karcinom prostaty je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním mužů v Česku. Řada případů přitom končí fatálně, pokud nejsou obtíže zaznamenány včas. Důležitá jsou proto především preventivní vyšetření a osvěta, která v posledních letech probíhá tradičně prostřednictvím listopadové kampaně Movember. K této preventivní akci se letos připojuje také Vítkovická nemocnice v Ostravě, která pořádá v úterý 13. listopadu bezplatnou preventivní a edukativní akci Den urologické prevence, která se zaměří na vyšetření prostaty, varlat, ledvin i močového měchýře u mužů a nabídne navíc i vyšetření ledvin a močového měchýře ženám.

Celý článek


Petra Chromková z Vítkovické nemocnice získala ocenění nejlepší porodní asistentka i sestra veřejnosti

2.11.2018

Velkého úspěchu dosáhla včera Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodních sálů gynekologicko-porodnického oddělení Vítkovické nemocnice. V soutěži Moravskoslezská sestra 2018 odborná porota udělila Petře Chromkové ocenění nejlepší porodní asistentka a navíc zvítězila i ve veřejném hlasování v kategorii Sestra veřejnosti. Vyhlášení výsledků prestižní soutěže a předání ocenění proběhlo na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Celý článek


Zkontrolujte nohy své i svých dětí, speciální workshop připravila Vítkovická nemocnice AKCE SE ODKLÁDÁ

31.10.2018

Klenbu nohou, držení těla i chůzi zhodnotí lékaři i fyzioterapeuti u dětí i dospělých na workshopu Zdravé nohy. Na středu 14. listopadu jej připravuje Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Správná chůze i stání chrání tělo před abnormálním zatěžování kloubů i páteře. Na workshopu vás naučí, jak na to.

Celý článek


POZVÁNÍ K PREVENCI

31.10.2018

Pozvání na dny prevence ve Vítkovické nemocnici.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela nové nadstandardní pokoje

31.10.2018

Dvojici luxusních nadstandardních pokojů v designu moderních hotelových pokojů slavnostně otevřela Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL, ve středu 31. října. Pokoje navržené profesionálním designérem se nacházejí na lůžkovém chirurgickém oddělení a první pacienti je mohou využívat již v těchto dnech.

Celý článek


100 let republiky, 165 let Vítkovické nemocnice!

26.10.2018

Naše republika letos napříč kraji slaví významné jubileum 100. výročí svého vzniku. Oproti Vítkovické nemocnici v Ostravě je však i naše republika stále ještě mladá. Ode dne, kdy tehdejší majitel Vítkovických železáren baron Rothschild inicioval výstavbu nové závodní nemocnice ve Vítkovicích, totiž letos uplyne už 165 let.

Celý článek


Primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice četl školákům pohádky o správné výživě

24.10.2018

Pravidelná četba podle odborníků pozitivně ovlivňuje jak čtenáře, tak i posluchače – zejména pak ty dětské. V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ proto již několik let předčítají umělci, senioři, celebrity i sportovci dětem při různých příležitostech. O krůček dál pak tuto myšlenku posouvá primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Jan Boženský, který dětem nabízí poslech svých vlastních pohádek zaměřených na zdraví. Právě dnes si jeho naučné příběhy na téma správné výživy mohli poslechnout žáci Základní školy Josefa Valčíka v Ostravě – Porubě.

Celý článek


Po operaci odjížděli pacienti na kole, vzpomínají na dny v Africe lékaři Vítkovické nemocnice

18.10.2018

Afričtí pacienti se po operaci kýly prospali, druhý den nasedli na kolo nebo motorku, a jeli domů. Tak vzpomíná na svou práci ve státu Benin v západní Africe trojice lékařů Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Lékaři zde strávili 10 dní, během kterých stihli sedm desítek operací.

Celý článek


Vítkovická nemocnice pořídila novou 3D laparoskopickou věž

15.10.2018

Ukázat dutinu břišní operujícím lékařům na monitoru ve full HD rozlišení a díky speciálním brýlím i trojrozměrně, tedy ve 3D, umí pacientům z Ostravska nová laparoskopická věž Storz. Přístroj za téměř tři milióny korun pořídila na operační sál Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


XXVII. Moravskoslezské dny pneumologie Ostrava

10.10.2018

5. - 6. 10. 2018 - lékař Vítkovické nemocnice MUDr. Ivan Kiša oceněn

Celý článek


Pestřejší i chutnější stravu dostávají nově pacienti Vítkovické nemocnice

9.10.2018

Jídlo pestřejší, chutnější a přímo na míru konkrétním pacientům se nově podává ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice od měsíce září změnila dodavatele stravování a pacienti se tak mohou těšit na jídla pestřejší, připravovaná z převážně českých surovin od regionálních dodavatelů.

Celý článek


Konference ve Vítkovické nemocnici se zaměří na život s chronickým střevním zánětem

27.9.2018

Speciální koktejly z takzvané enterální výživy, tedy se zvýšeným objemem energie a živin, si budou moci vychutnat účastníci na tradiční Pacientské konferenci IBD v Ostravě. Akce určená především pro pacienty s chronickými střevními záněty proběhne v úterý 9. října ve Vítkovické nemocnici a ponese se v duchu výměny zkušeností i rad.

Celý článek


Pozvání pro laickou veřejnost na přednášku

24.9.2018

Jak zdravě na štěstí aneb štěstí prochází žaludkem - MUDr. Jan Boženský přednáší pro Sdružení pěstounů POLÁRKA

Celý článek


Pacientská konference IBD

17.9.2018

o crohnově chorobě a ulcerózní kolitidě

Celý článek


Endokrinologická ambulance Vítkovické nemocnice rozšiřuje ordinační dobu

12.9.2018

O další den v týdnu rozšiřuje ordinační dobu endokrinologická ambulance Vítkovické nemocnice. Pacienti dosud mohli využívat endokrinologickou ambulanci čtyřikrát týdně, nyní již každý pracovní den – nově i v úterý. Ambulance, která vyšetřuje a léčí pacienty s onemocněním žláz s vnitřní sekrecí, především štítné žlázy, začne v rozšířeném režimu fungovat od října.

Celý článek


Kdy potraviny pomáhají a kdy škodí, budou probírat odborníci na Ostravských dnech léčebné výživy

6.9.2018

Nadregionální setkání zdravotníků připravuje již tradičně Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL. Letošní 13. ročník konference Ostravské dny léčebné výživy proběhne konkrétně ve čtvrtek 20. září, a to v ostravském hotelu Imperial. Hlavními tématy tohoto ročníku jsou přitom kazuistiky z praxe napříč obory chirurgie, obezitologie, endokrinologie a interny.

Celý článek


Tisící miminko narozené letos ve Vítkovické nemocnici se jmenuje Zlatan

31.8.2018

S pořadovým číslem 1000 vítaly tento týden ve Vítkovické nemocnici porodní asistentky malého Zlatana. Jubilejní miminko se narodilo ve středu 29. srpna v 8:38 hodin rodičům Monice Smekalové a Tomášovi Havlíčkovi. Jednalo se přitom zároveň i o 1000. letošní porod v porodnici Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Z Vítkovické nemocnice se valil dým, hasiči evakuovali pacienty i personál, naštěstí šlo jen o cvičení

30.8.2018

Hasiči vjíždějí do Vítkovické nemocnice, zastavují před budovou F, velitel zásahu dává rychlé pokyny a poté už všichni vybíhají plnit své úkoly. Je čtvrtek 30. srpna, 9 hodin ráno a právě začalo požární cvičení na rehabilitačním oddělení ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Přidáte se k naší úžasné partě lidí i vy?

21.8.2018

Školení dobrovolníků NFPN Dobrovolníci Nadačního fondu Pavla Novotného, dělají radost pacientům chirurgického oddělení ve Vítkovické nemocnici. Pomáhají pacientům se odreagovat se a chvíli zapomenout na svou nemoc, vyplňují volný čas a vaří pacientům kávu a čaj přímo na pokoj pacienta.

Celý článek


Čerstvě narozené děti ve Vítkovické nemocnici uklidňují háčkované chobotničky od babiček

10.8.2018

Téměř sto padesát háčkovaných chobotniček, které vyrobili dobrovolníci z Dobrovolnického centra ADRA Ostrava a členky ostravského spolku Společnost senior, převzali tento týden zástupci dětského oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Chobotničky přitom nejsou jen hračky, ale především velcí pomocníci v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu zejména nedonošených dětí. Právě chobotničky s chapadly totiž čerstvě narozeným dětem připomínají matčinu dělohu, což je uklidňuje a zlepšuje jejich prospívání.

Celý článek


Mateřská škola AGEL i v novém školním roce nabídne vzdělávání pro pedagogy z celé Moravy

9.8.2018

V dubnu letošního roku začala Mateřská škola AGEL prostřednictvím svého Vzdělávacího institutu realizovat semináře a kurzy pro pedagogické pracovníky, kterých se během čtvrt roku zúčastnilo na 200 zájemců. Ohlasy účastníků byly maximálně pozitivní, a tak Vzdělávací institut naváže na svou činnost i v nadcházejícím školním roce, kdy se účastníci mohou těšit na další přednášky a kurzy, které nadále budou vycházet z potřeb pedagogů.

Celý článek


Světový týden kojení končí, ve Vítkovické nemocnici v Ostravě ale kojení podporují celoročně

7.8.2018

„Kojení: Nadace života.“ Tak zněl oficiální slogan letošního Světového týdne kojení, který končí právě dnes, v úterý 7. srpna. Vyhlašuje se každoročně, aby upozornil, jak je kojení významnou devizou do života dítěte. Kojení dlouhodobě podporuje také Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL, která provozuje také vlastní laktační poradnu. Ta je maminkám k dispozici celoročně, a to dokonce 24 hodin denně.

Celý článek


Vítkovickou nemocnici v Ostravě navštívil ministr zdravotnictví

27.7.2018

Ve čtvrtek 26. července navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v průběhu své návštěvy v Moravskoslezském kraji i Vítkovickou nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Vzácný host si během krátké návštěvy prohlédl prostory zdravotnického zařízení, pozdravil se se zaměstnanci vybraných oddělení a také pohovořil s vedením nemocnice i zástupci odborů.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě přišlo v prvním pololetí na svět 718 dětí

20.7.2018

Ema, Sofie, Tomáš či Jakub, ale i Selim nebo Leokadie – taková jména dostávali v prvním pololetí novorozenci v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je součástí skupiny AGEL. Celkem se zde během prvních šesti měsíců tohoto roku narodilo 718 dětí, mezi kterými měli převahu chlapci. Narodilo se totiž 380 chlapců a 338 holčiček. Počet porodů v prvním pololetí je přitom téměř shodný s počtem porodů za stejné období v loňském roce.

Celý článek


Slovenské studentky si ve Vítkovické nemocnici vyzkoušely práci českých sester

26.6.2018

Náplň práce zdravotní sestry v Česku si v červnu vyzkoušelo dvanáct studentek ze slovenské Povážské Bystrice. V rámci dvoutýdenní stáže mezinárodního programu Erasmus spolupracovaly posluchačky 3. ročníku střední zdravotnické školy, oboru zdravotnický asistent (praktická sestra), se zdravotníky z oddělení chirurgie a interny Vítkovické nemocnice v Ostravě.

Celý článek


Větší pohodlí zajistí pacientům Vítkovické nemocnice moderní matrace

22.6.2018

Patnáct nových matrací speciálně vyrobených tak, aby zabraňovaly vzniku proleženin, mají nově k dispozici pacienti Vítkovické nemocnice v Ostravě. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, investovala 150 tisíc korun do obnovy matrací na lůžkovém oddělení Centra péče o zažívací trakt, kde je ročně využijí stovky pacientů. Nejvíce je přitom ocení špatně mobilní pacienti a ti, kteří trpí chronickými ranami.

Celý článek


„Generálka“ se dětem MŠ AGEL povedla

20.6.2018

Dnes 20.6. byli zaměstnanci Vítkovické nemocnice pozváni na generálku „Besídky pro rodiče a prarodiče“ Mateřské školy AGEL.

Celý článek


Exkurze SZŠ AGEL na radiologickém oddělení Vítkovické nemocnice

13.6.2018

Žáci prvního ročníku Střední zdravotní školy AGEL se v rámci předmětu Ošetřování nemocných zúčastnili dne 13. 6. 2018 exkurze na radiologickém oddělení Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Dne dětí – setkání rodin zaměstnanců Vítkovické nemocnice

12.6.2018

Nemocnice, s odborovými organizacemi, připravila pro děti a vnoučata zaměstnanců zábavné odpoledne ve Středisku volného času v Ostravě Zábřehu.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice nakoupila moderní vybavení pro rodičky

11.6.2018

Čtyři nové kardiotokografy a skalpovou elektrodu mají nyní k dispozici všechny nastávající maminky ve Vítkovické nemocnici v Ostravě. Nemocnice, která je členem skupiny AGEL, investovala do obnovy a rozšíření přístrojového vybavení a nově disponuje i skalpovou elektrodou pro přesnější vyšetřování plodu. Investice do modernizace oddělení přišla nemocnici na 1,1 milionu korun.

Celý článek


Oznámení o přeměně akcií na zaknihované akcie a výzva akcionářům k odevzdání akcií v souvislosti s přeměnou

7.6.2018

Vítkovická nemocnice a.s., se sídlem Ostrava - Vítkovice, Zalužanského 1192/15, PSČ 70384, IČO: 607 93 201, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 1050 (dále „Společnost“), tímto ve smyslu ustanovení § 529 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále „občanský zákoník“):

Celý článek


Studentky Střední zdravotnické školy AGEL předčítaly na Den dětí v nemocnici pohádky

1.6.2018

První červen patří již tradičně oslavám Dne dětí, a to napříč školami, školkami, domácnostmi a dokonce i zdravotnickými zařízeními. Výjimkou není ani Vítkovická nemocnice v Ostravě, kam v pátek 1. června přišly malým pacientům předčítat pohádky dobrovolnice z řad studentů Střední zdravotnické školy AGEL. Zhruba desítka dětských pacientů si poslechla příběhy o Sněhurce, Ošklivém káčátku nebo Mauglím a nechyběly ani drobné dárečky.

Celý článek


Odborníci Vítkovické nemocnice nabídnou speciální konzultace ke Světovému dni pomočování

28.5.2018

Pomočování provází lidstvo po celou dobu jeho existence a také v současnosti patří k nejčastějším dlouhodobým obtížím dětského věku. Ačkoliv se nejedná o zdravotně závažné onemocnění, pomočování stresuje dítě i jeho rodinu. Přetrvávají-li potíže i po 5. roce věku, doporučují odborníci tento problém řešit. K příležitosti Světového dne pomočování nabídne Vítkovická nemocnice v Ostravě speciální konzultace, a to v pátek 1. června v dětské nefrologické ambulanci (v přízemí budovy I) od 10.00 do 15.00 hodin. Ke konzultaci je nutné se telefonicky objednat na čísle 59 563 35 51.

Celý článek


Žabí stehýnka i Dračice z Vítkovické nemocnice soutěží a cestují do práce na kole

24.5.2018

Společně s desítkami dalších zaměstnanců a firem v Moravskoslezském kraji se letos i zdravotníci Vítkovické nemocnice v Ostravě aktivně zapojili do již osmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 24 zaměstnanců Vítkovické nemocnice, kteří v průběhu celého května cestují do práce na kolech, chodí pěšky, nebo třeba jezdí na bruslích.

Celý článek


Zanedbané záněty dýchacích cest u dětí mohou způsobit závažné komplikace, varují specialisté Vítkovické nemocnice

15.5.2018

Odstranění nosohltanové mandle, odborně nazývané jako adenotomie, patří u dětí k nejčastěji prováděným chirurgickým zákrokům. Jak upozorňují odborníci z Vítkovické nemocnice v Ostravě, zákrok nepomáhá pouze u dětí trpících zhoršenou nosní průchodností či opakovanými záněty dýchacích cest. Ačkoliv vzácně, může být indikací k operaci také syndrom spánkové apnoe či noční pomočování dětí. Pokud rodič u svého dítěte pozoruje dlouhodobé problémy, neměl by oddalovat návštěvu specializovaného ORL pracoviště, neboť zanedbání může způsobit dlouhodobé a hůře řešitelné zdravotní potíže.

Celý článek


Mrtvici denně podlehne třicet Čechů, osvětu i vyšetření nabídne Den prevence ve Vítkovické nemocnici

11.5.2018

Následkem cévní mozkové příhody umírá v průměru třicet Čechů denně. Dalších 30 tisíc pacientů je pak každoročně v souvislosti s tímto náhlým postižením určité oblasti mozku hospitalizováno. Ačkoliv jde o extrémně vysoká čísla, povědomí veřejnosti o cévní mozkové příhodě, jejích příznacích a především první pomoci, je nízké. O zvýšení informovanosti lidí proto nyní usiluje Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL, která pořádá v úterý 15. května osvětovou informativní akci pro širokou veřejnost, a to od 13.00 do 16.00 hodin v budově F Vítkovické nemocnice a zváni jsou na ni lidé všech věkových kategorií.

Celý článek


Jednadvacet nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců ve Vítkovické nemocnici

3.5.2018

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Celkem 21 nových monitorů dechu v celkové hodnotě přesahující 62 tisíc korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka.

Celý článek


Vítkovická nemocnice v Ostravě získala nový anesteziologický přístroj

24.4.2018

Nový moderní anesteziologický přístroj získalo anesteziologicko-resuscitační oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Nový přístroj nahradil starší typ vybavení, který sloužil pacientům Vítkovické nemocnice řadu let. Z důvodu vzrůstajících požadavků na anesteziologickou techniku byl nyní nahrazen moderním typem. Investice do nového přístroje dosáhla téměř jeden milión korun.

Celý článek


Pomoc v odvykání kouření využívají v Lékárně AGEL ve Vítkovické nemocnici senioři i nastávající maminky

20.4.2018

Rozloučit se nadobro s cigaretami je pro každého kuřáka obtížným úkolem. Zájemci z Ostravy a okolí si jej ale mohou výrazně ulehčit díky službám Lékárny AGEL v areálu Vítkovické nemocnice, která nabízí odbornou pomoc při odvykání kouření, a to dokonce pro všechny zájemce zdarma. Poradna, garantovaná Českou lékárnickou komorou, v lékárně funguje již třetím rokem a využívají ji jak starší kuřáci, tak i nastávající maminky.

Celý článek


Pacienti s hormonálními poruchami mají ve Vítkovické nemocnici k dispozici novu ambulanci

16.4.2018

Nejrůznější onemocnění žláz s vnitřní sekrecí mohou nově zájemci z Ostravska a okolí řešit i ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. V uplynulých dnech nemocnice nově otevřela endokrinologickou ambulanci, která je v provozu čtyři dny v týdnu a nabízí diagnostiku i léčbu endokrinologických onemocnění.

Celý článek


Mateřská škola AGEL vzdělává pedagogy z celé Moravy

26.3.2018

Počet jejích zaměstnanců byste spočítali na prstech jedné ruky, přesto má ambice vzdělávat pedagogy napříč celou Moravou. Řeč je o Mateřské škole AGEL v Ostravě - Vítkovicích, která aktuálně založila vlastní vzdělávací institut pro pedagogické pracovníky a od měsíce dubna pro tuto cílovou skupinu startuje celou plejádu seminářů a kurzů. Institut již nyní vypsal desítky seminářů na nejrůznější témata a účastníci se mohou těšit na lektory z řad uznávaných odborníků.

Celý článek


Do kufříku budou odloženým dětem ukládat vzpomínky zdravotníci z Vítkovické nemocnice

16.3.2018

Děti narozené ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, o které nemají jejich rodiče zájem, a proto putují do ústavní či pěstounské péče, budou nově dostávat na cestu z porodnice, kromě lékařské zprávy, i malou pozornost. Vítkovická nemocnice se zapojila do projektu Život v kufříku, díky kterému si nemluvně odnese kufřík s památníkem, fotkami, pleteným oblečením, hračkami a dalšími pozornostmi.

Celý článek


Srdce českých pacientů získala zdravotní sestra z Vítkovické nemocnice

2.3.2018

Obrovského úspěchu dosáhla staniční sestra následné lůžkové péče Vítkovické nemocnice v Ostravě Lenka Holubová, která včera večer v pražském divadle Hybernia získala titul Sestra mého srdce. Ocenění získala díky tisícům hlasujících pacientů, kteří ji ve veřejné soutěži podpořili svými hlasy. Lenka Holubová během včerejšího galavečera získala také ocenění odborné veřejnosti, a to 3. místo v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči.

Celý článek


Primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice četl školákům naučné pohádky

28.2.2018

Pravidelné předčítání dětem má podle odborníků obrovský význam, a to jak pro malé posluchače, tak i pro čtenáře. V rámci projektu Celé Česko čte dětem proto již několik let předčítají umělci, senioři, celebrity i sportovci dětem při různých příležitostech. Nový rozměr ale projektu tentokrát dodal primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Jan Boženský, který dnes vyrazil za dětmi s pohádkami prospěšnými zdraví.

Celý článek


Chodby chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice zdobí cestovatelské fotky zaměstnanců

26.2.2018

Exotická zvířata, zajímavé krajiny, ale i dech beroucí přírodní úkazy můžete nově pozorovat v jedinečné galerii na chodbách chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Autory čtyř desítek originálních fotografií jsou překvapivě sami zaměstnanci, kteří touto autentickou formou chtějí přispět ke zkrášlení oddělení a zlepšení prostředí pro pacienty.

Celý článek


Pomocí bariatrických operací léčí ve Vítkovické nemocnici nejen obezitu, ale i cukrovku

24.1.2018

Diabetes mellitus neboli cukrovka je v dnešní době jedním z nejzávažnějších civilizačních onemocnění a počet diabetiků v populaci navíc dále neúměrně narůstá. Ruku v ruce s diabetem jde přitom i obezita, která trápí osmdesát procent cukrovkářů. Podle nejnovějších poznatků ale naštěstí může obě tyto choroby pomoci řešit jediný zákrok, a to bariatrická operace, která je vhodná pro mnohé z cukrovkářů. Ve Vítkovické nemocnici ji už absolvovalo několik set diabetiků s cukrovkou II.typu a u drtivé většiny došlo ke zlepšení či dokonce až vymizení cukrovky.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo 1511 dětí

4.1.2018

Eliška, Adam, Jakub, ale i Palermo, Feria či Babeta. To jsou jména některých z 1511 dětí, které přišly v loňském roce na svět ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny Agel. V mírné převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 760. Chlapec byl pak i prvním miminkem roku 2018. Malý Leonard přišel na svět již v 1:04 hodin ráno, a to s váhou 4300 gramů a mírou 52 centimetrů.

Celý článek


Novým ředitelem Vítkovické nemocnice se stal Stanislav Jackanin

3.1.2018

V čele představenstva Vítkovické nemocnice v Ostravě stojí od 1. ledna letošního roku MUDr. Stanislav Jackanin, který dosud v nemocnici působil na pozici zástupce primáře chirurgického oddělení a vedoucího lékaře pro koloproktologii. Z minulosti má již také zkušenosti s vedením, působil v pozici náměstka pro léčebně-preventivní péči.

Celý článek


Dobré zprávy z porodnice Vítkovické nemocnice

3.1.2018

3. 1. 2018 navštívili - ředitel Vítkovické nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin, starosta Vítkovic Petr Dlabal a primář gynekologicko- porodnického oddělení MUDr. Jaromír Měch na pokojích oddělení šestinedělí dva nádherné mladé páry, které si vybraly pro narození svých prvních dětí vítkovickou porodnici J a popřáli jim vše jen to nejlepší v roce 2018 a poděkovali za návštěvu Vítkovic.

Celý článek


První dítě v roce 2018

2.1.2018

První dítě narozené v roce 2018 ve vítkovické porodnici je Leonard.

Celý článek


První dny života zpříjemňují novorozencům Vítkovické nemocnice háčkované chobotničky

28.12.2017

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem je řeč? O háčkovaných chobotničkách, které podle zjištění zdravotníků pozitivně ovlivňují zdravotní stav zejména nedonošených dětí. Právě chobotničky s chapadly totiž čerstvě narozeným dětem svým tvarem připomínají matčinu dělohu, což je uklidňuje a zlepšuje jejich prospívání. Pozitivní vliv těchto hraček nyní potvrzují i zdravotníci Vítkovické nemocnice v Ostravě, kteří chobotničky předčasně narozeným dětem chobotničky také poskytují.

Celý článek


Vánoční duch zavítá i za pacienty Vítkovické nemocnice

20.12.2017

Vánoční přípravy aktuálně vrcholí ve všech českých domácnostech, a dokonce nejen v nich. Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví si aktuálně užívají třeba i ve Vítkovické nemocnici, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Celý článek


Dobrovolníci dnes obdarovali dárečky pacienty Vítkovické nemocnice

19.12.2017

Od listopadu docházejí na chirurgické oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, dobrovolníci Nadačního fondu Pavla Novotného. Jejich dnešní návštěva však byla speciální. Dobrovolníci společně se zástupci městského obvodu Ostrava - Vítkovice předali 25 pacientům chirurgického a gynekologického oddělení vánoční dárečky.

Celý článek


Zaměstnanci Vítkovické nemocnice sbírali oblečení pro charitu

13.12.2017

Zaměstnanci Vítkovické nemocnice v Ostravě se v měsíci listopadu zapojili do charitativní akce organizované NADACÍ AGEL a pro potřebné lidi sesbírali 7 pytlů a 8 krabic s oblečením, obuví, ložním prádlem či ručníky. Vysbírané dary si již převzali zaměstnanci občanského sdružení ADRA a také zaměstnanci Azylového domu Nová šance, kteří je již v těchto dnech předávají potřebným lidem.

Celý článek


Děti ve Vítkovické nemocnici navštívil Petr Šiška s novou pohádkovou knihou

8.12.2017

Čtení pohádek, balónková show i překrásné panenky. Toho všeho se dočkaly ve čtvrtek 7. prosince děti hospitalizované na dětském oddělení Vítkovické nemocnice. Oddělení navštívil hudebník, producent a textař Petr Šiška, který dětem představil svou novou pohádkovou knihu "Když draka bolí hlava" a každému z dětí zároveň jeden výtisk s věnováním daroval. Díky spolupráci se sdružením Kiwanis a klauny z Balónkova si navíc děti užily i zábavné dopoledne, během kterého dostaly i Mikulášskou nadílku. Akce proběhla za podpory společnosti ArcelorMittal.

Celý článek


Pacienti chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice si užívají předvánoční dar v podobě nových televizorů

1.12.2017

V mírném předstihu dostali od Nadačního fondu Pavla Novotného krásný vánoční dárek všichni pacienti chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě. Bylo zde pořízeno a namontováno celkem 14 moderních širokoúhlých LED televizorů v celkové hodnotě téměř 114 tisíc korun. Díky daru tak mají televizor k dispozici pacienti každého pokoje chirurgického oddělení.

Celý článek


Den prevence rakoviny střeva a konečníku ve Vítkovické nemocnici odhalil obtíže u více než dvou třetin příchozích

21.11.2017

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku, které mohou končit i fatálně, drží Česko smutné světové prvenství. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění proto uspořádal Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, v pondělí 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku. Akce, která zahrnula konzultace i vyšetření se zúčastnily čtyři desítky zájemců a více než dvě třetiny z nich byly odeslány k dalším vyšetřením.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zve veřejnost na Den urologické prevence

20.11.2017

Karcinom prostaty je nejčastějším zhoubným nádorovým onemocněním mužů v Česku, karcinom močového měchýře je devátým nejčastějším nádorovým onemocněním ve světě. Počty nemocných přitom nadále rostou. Aktuálně ročně onemocní karcinomem močového měchýře jen v České republice 1600 mužů a 600 žen, karcinomem prostaty pak dokonce 9000 mužů. Řada případů přitom končí fatálně, pokud nejsou obtíže zaznamenány včas. Důležitá jsou proto především preventivní vyšetření, která mohou zájemci z Ostravy a okolí absolvovat zdarma 23. listopadu ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

15.11.2017

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku drží Česko smutné světové prvenství. Toto onemocnění je ročně odhaleno u více než osmi tisíc pacientů a je druhým nejběžnějším nádorovým onemocněním. Stěžejní roli v léčbě této choroby přitom hraje především včasný záchyt, který významně ovlivňuje úspěšnost i rychlost léčby. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění pořádá Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku.

Celý článek


Zdravotničtí záchranáři z Vítkovické nemocnice učili studenty základy první pomoci

14.11.2017

Dva zdravotničtí záchranáři z oddělení ARO Vítkovické nemocnice dnes školili studenty AGEL Střední zdravotnické školy v Ostravě – Koblově v základech první pomoci. Žáci si tak mohli v prakticky vyzkoušet již nabité teoretické poznatky a od odborníků se dozvěděli mnoho dalších zajímavých informací o tom, jak se správně zachovat v krizové situaci.

Celý článek


Ostravané si mohou zdarma posvítit na cukrovku

8.11.2017

Zájemci o problematiku cukrovky z Ostravy a okolí se mohou již tento pátek 10. listopadu zúčastnit bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá k příležitosti Světového dne diabetu preventivní a osvětovou akci Den prevence diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Den urologické prevence

30.10.2017

Nadační fond Pavla Nového ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou pořádají DEN UROLOGICKÉ PREVENCE.

Celý článek


Den prevence tlustého střeva

30.10.2017

Nadační fond Pavla Nového ve spolupráci s Vítkovickou nemocnicí a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou pořádají DEN PREVENCE TLUSTÉHO STŘEVA A KONEČNÍKU.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zakoupila nový bronchoskop

26.10.2017

Vítkovická nemocnice v Ostravě pořídila v rámci obměny svého přístrojového vybavení nový endoskopický přístroj. Intubační flexibilní bronchoskop umožní lékařům plicního oddělení zajišťovat péči na jednotkách intenzivní péče Vítkovické nemocnice, a to zejména na anesteziologicko-resuscitačním oddělení a operačních sálech k zavádění intubačních kanyl, úprav jejich poloh nebo při odstranění cizorodého materiálu s cílem obnovení zprůchodnění dýchacích cest.

Celý článek


Odborníci si v Ostravě už posedmé posvítí na problematiku cév

16.10.2017

Tepny a žíly budou už tradičně hlavním tématem odborné konference Ostravské Angiodny, kterou letos posedmé pořádá Vítkovická nemocnice ve spolupráci se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL. Odborná konference, která odstartuje ve čtvrtek 19. října, přitom nezahrne jen přednášky a diskuze, ale také živé přenosy z katetrizačních sálů, díky kterým si budou moci zdravotníci ověřit své poznatky na konkrétních příkladech. Novinkou letošního ročníku jsou pak pracovní workshopy, které se zaměří na praxi.

Celý článek


Fyzioterapeutka Vítkovické nemocnice varuje: Současná generace dětí doplatí na nedostatek přirozeného pohybu

3.10.2017

Běhání okolo domu, válení se v trávě, prolézání přes klepáče, skákání gumy nebo vybíjená. Pro dnešní třicátníky a čtyřicátníky věrný obrázek dětství, pro současné školáky velká neznámá. Ve způsobu trávení volného času totiž nastala velká změna a dnešní děti nejdete daleko častěji buď přetížené sportem ve specializovaných kroužcích, nebo naopak doma u počítačů. Oběma skupinám přitom zoufale chybí přirozený pohyb, což bude mít podle fyzioterapeutky Bc. Pavly Kusynové Vichnarové neblahé dopady v dospělosti. S neblahým trendem se snaží ve Vítkovické nemocnici v Ostravě bojovat pohybovými kurzy pro děti.

Celý článek


Ve Vítkovické porodnici oslavili tisící porod

1.9.2017

Letošním tisícím porodem přišel na svět ve vítkovické porodnici 31. srpna 2017 v 16:50 malý Richard. Po narození vážil 3600 gramů a měřil 50 centimetrů. Chlapeček a maminka Karin jsou zdraví.

Celý článek


Chirurgové Vítkovické nemocnice odoperovali pomocí speciálního přípravku již 10 pacientů trpících periproktální píštělí

24.8.2017

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě odoperovali pomocí speciálního přípravku již 10 pacientů trpících periproktální pištělí. Onemocnění se projevuje v oblasti konečníku a trápí především osoby se sedavým zaměstnáním. Vítkovičtí chirurgové začali jako jedni z prvních na Moravě s touto metodou koncem roku 2015.

Celý článek


Očekáváme tisící porod

21.8.2017

Ve Vítkovické nemocnici se těšíme každou chvíli na tisící porod!

Celý článek


Dětské oddělení získalo nové monitory dechu

1.8.2017

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice a.s. obdrželo od Nadace Křižovatka 20 nových monitorů dechu v celkové hodnotě 59 400 Kč.

Celý článek


Dvacet nových přístrojů zajistí bezpečný spánek novorozenců ve Vítkovické nemocnici

1.8.2017

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice získalo od Nadace Křižovatka celkem nových 20 monitorů dechu, a to v celkové hodnotě téměř 60 tisíc korun. Přístroje, které nemocnice rodičům také zapůjčuje domů, chrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí (zkráceně SIDS - z angl. Sudden infant death syndrome).

Celý článek


Sociální sítě AGEL

26.7.2017

Milí přátelé, patříte mezi fanoušky sociálních sítí? Pak sledujte i ty naše!

Celý článek


Díky recyklaci starých spotřebičů Vítkovická nemocnice významně přispěla k ochraně přírody

25.7.2017

K ekologičtějšímu a společensky odpovědnému fungování přistupuje v Česku stále více firem. Výjimkou není ani Vítkovická nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. V loňském roce například nemocnice díky recyklaci starých elektrospotřebičů ušetřila tisíce litrů ropy, stovky litrů vody i tuny emisí CO2.

Celý článek


Hledáme sestry na VÝPOMOC

17.7.2017

Nabízíme práci na dohodu sestrám na mateřské dovolené v důchodu atp. Nabídky práce bude na odděleních, kde vznikne potřeba výpomoci v době nemocenských či dovolených.

Celý článek


V prvním pololetí letošního roku se ve Vítkovické nemocnici narodilo více chlapců

10.7.2017

Celkem 715 dětí se v prvním pololetí letošního roku narodilo ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci mírně převažovali chlapci, kterých bylo 366. Děvčat přišlo na svět celkem 349. Mezi dětmi byly i dva páry dvojčat.

Celý článek


Iktové centrum Vítkovické nemocnice se podílí na unikátním vzdělávacím projektu

26.6.2017

Iktové centrum Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, se začalo podílet na unikátním projektu. V rámci programu Angels se ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Ostrava a Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje jako první v Česku podílí na aktivní edukaci záchranářů, a tím významně přispívá ke zlepšení logistiky převozu pacientů s centrální mozkovou příhodou v co nejkratším čase do vhodného cerebrovaskulárního (iktového) centra.

Celý článek


Ostrava Live Endoscopy už pojedenácté přivítá lékaře v Ostravě na workshopu

15.6.2017

Odborníci na problematiku terapeutické endoskopie trávicího ústrojí se sjedou již tento pátek 16. června do Ostravy, a to na jedenáctý ročník mezinárodního workshopu Ostrava Live Endoscopy.

Celý článek


Zdravotníci Vítkovické nemocnice soutěží a cestují do práce na kole. O vítězství bojují Rychlé jehly i Kolonožky.

22.5.2017

Stejně jako zaměstnanci desítek firem v Moravskoslezském kraji se letos i zdravotníci Vítkovické nemocnice aktivně zapojují do již sedmého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 25 zaměstnanců Vítkovické nemocnice, kteří v průběhu celého května cestují do práce na kolech, chodí pěšky, nebo třeba jezdí na bruslích.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici zájemcům poradí, jak si správně mýt ruce

3.5.2017

Zájemci z Ostravy a okolí mohou v pátek 5. května zavítat na zajímavou osvětovou akci pro dospělé i děti. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá v rámci oslav Světového dne hygieny rukou vzdělávací akci pro širokou veřejnost, zaměřenou na mytí a dezinfekci rukou. V prostorách nemocnice budou zdravotníci zájemcům předvádět správné mytí rukou a také šířit osvětu ohledně rizika přenosu infekcí.

Celý článek


Vítkovická nemocnice a.s. nabízí studentům SZŠ, VOŠ, a VŠ placené brigády

27.4.2017

Zajímavá nabídka pro studenty zdravotních škol a pro mediky. Budeme rádi, když si u nás přivyděláte na studia, získáte cenné zkušenosti a pomůžete.

Celý článek


Dětské oddělení Vítkovické nemocnice žije Velikonocemi

13.4.2017

Dětské oddělení Vítkovické nemocnice v těchto dnech plně ožívá Velikonocemi. Na parapetech oddělení se vyjímají vyrobené kraslice a kuřátka, okna zdobí ovečky a děti si užívají program plný tvoření a povídání o Velikonocích. Sváteční aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci ve spolupráci s dobrovolníky, kteří se tak snaží přinést sváteční atmosféru i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma.

Celý článek


Porodnice Vítkovické nemocnice a.s. bude od čtvrtka 13. 4. 2017 v provozu

8.4.2017

Od 13. dubna 2017 OTEVŘENA PORODNICE Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Klid na lůžku zajišťují ve Vítkovické nemocnici nově také špuntomaty

7.4.2017

Na lůžkových odděleních Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, si od počátku dubna mohou pacienti užít více klidu. A to díky aktivitě mladých nadšenců, kteří na základě citlivého pozorování nemocničního prostředí shledali, že klid a ticho jsou velice významné faktory přispívající k pohodě pacientů, a tím pádem i léčbě. Svůj nápad proměnili v realitu a přičinili se o instalaci pěti tzv. špuntomatů přímo ve Vítkovické nemocnici.

Celý článek


Vítkovickou nemocnici vede nově MUDr. Karel Lukeš z třinecké Nemocnice Podlesí

7.4.2017

Vítkovická nemocnice v Ostravě má od tohoto týdne nové vedení. Předsedou představenstva se stal zkušený manažer MUDr. Karel Lukeš, MBA, který úspěšně vede již od roku 2011 Nemocnici Podlesí v Třinci, kde i dosud nadále zůstává na pozici předsedy představenstva.

Celý článek


Slavnostní předávání ŠPUNTOMATU ve Vítkovické nemocnici

6.4.2017

Na odděleních Vítkovické nemocnice si od počátku dubna mohou pacienti užít klid, a to díky aktivitě mladých nadšenců, kteří svůj nápad proměnili v realitu. Na základě citlivého pozorování nemocničního prostředí shledali, že klid a ticho jsou velice významné faktory přispívající k pohodě pacientů a tím pádem i léčbě. Díky týmu nadšenců vznikla skvělá věc „ŠPUNTOMAT“.

Celý článek


Vítkovická nemocnice a sdružení Anulika nabízí pomoc těžce nemocným a jejich blízkým

3.4.2017

Lidé s vážnými onemocněními i jejich blízcí mohou v Ostravě nově využít bezplatnou odbornou pomoc. Projekt s názvem PODPORA PÉČE, financovaný ESF ČR, startuje Vítkovická nemocnice ve spolupráci se sdružením Anulika. Záměrem projektu je ulehčit především po psychické stránce všem, kteří se vyrovnávají s vážnou nemocí – ať už u sebe sama, nebo svých blízkých. Na odděleních Vítkovické nemocnice, ale také v domácích podmínkách, tak mohou lidé umírající, pečující či pozůstalí využít terapeutické podpory, odborné péče i poradenství v praktických otázkách.

Celý článek


Na Centrálních operačních sálech Vítkovické nemocnice za rok provedli přes 3400 operací

22.3.2017

Loni v březnu Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, začala s prvními operacemi pacientů na pěti nových, plně vybavených operačních sálech – třech chirurgických, jednom gynekologickém a jednom multioborovém sále. Za rok provozu bylo na Centrálních operačních sálech Vítkovické nemocnice provedeno přes 3400 operací, z toho 3000 zákroků bylo chirurgických a přes 400 gynekologických.

Celý článek


Jestli máte čas a chuť, pojďte do toho s námi, vyzývá mladá dobrovolnice Vítkovické nemocnice

15.3.2017

Ačkoliv je pětadvacetiletá Denisa Porubková až z Brumovic u Opavy, pravidelně ji zastihnete i na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice v Ostravě. Právě zde totiž tráví svůj volný čas jako dobrovolnice u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů, se kterými si povídá nebo jim jen naslouchá. Dobrovolnické práci v nemocnici se prostřednictvím mezinárodní organizace ADRA věnuje mladá administrativní pracovnice teprve pár měsíců. Dobrovolnictví v jiných oblastech, například jako doučovatelka, už ale obětuje svůj čas řadu let. V nemocnici přitom původně zvažovala práci s dětmi, nakonec však nedá dopustit na seniory.

Celý článek


Zdravotní sestra Vítkovické nemocnice vyvinula pokrokovou aplikaci pro snadnou komunikaci lidí po mozkové příhodě

27.2.2017

Řeč je jedním z významných prostředků lidské komunikace a pro většinu z nás je běžnou samozřejmostí. V některých případech ale mohou být řečové schopnosti člověka omezeny, například úrazem či nemocí. Díky aktivitě jedné ze zdravotních sester Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, však lidé ani v těchto případech nemusí zoufat. Staniční sestra neurologického oddělení Bc. Eva Haxha totiž spolu s týmem odborníků ze společnosti Famiredo vyvinula speciální aplikaci pro tablety a chytré telefony, která umožňuje komunikaci pacientů s řečovým hendikepem i beze slov – za pomocí piktogramů a doteků na displeji.

Celý článek


Zrušení zákazu návštěv

10.2.2017

S okamžitou platností se ruší zákaz návštěv z důvodu poklesu výskytu akutních respiračních infekcí.

Celý článek


Pomalý či špatný vývoj dětí mohou rodiče konzultovat v nové psychomotorické poradně Vítkovické nemocnice

1.2.2017

Opožděný vývoj, asymetrii těla či odchylky v pohybu u malých dětí mohou maminky z Ostravy a okolí nově konzultovat ve speciální psychomotorické poradně. Ta vznikla na rehabilitačním oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, a je určena především dětem do jednoho roku. Navštívit ji přitom v rámci prevence mohou zájemci i bez jakékoliv žádanky či doporučení.

Celý článek


Vítkovická nemocnice nabízí nastávajícím maminkám nově testování preeklampsie

20.1.2017

Preeklampsie neboli pozdní gestóza je jeden z nejzávažnějších stavů, postihující asi pět procent všech těhotných žen. Tento soubor symptomů je spojen výhradně s obdobím druhé poloviny těhotenství a může vést k orgánovému postižení matky stejně jako neadekvátnímu růstu plodu spolu s ohrožením jeho dalšího vývoje. Laboratoř Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, naštěstí umí preeklampsii nejen odhalit, ale dokonce její vznik předpovědět s několikatýdenním předstihem – a to díky nejmodernějším testům, které nově zařadila do své nabídky. Právě včasné odhalení preeklampsie je přitom stěžejní pro správný vývoj plodu i zachování zdraví matky.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo 1565 dětí

4.1.2017

Eliška, Jakub, ale i Keithi, Arletta nebo Chavier. To jsou jména některých z 1565 dětí, které přišly v loňském roce na svět ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. V převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 829. Velmi napilno měli vítkovičtí porodníci i poslední den roku 2016, kdy se narodilo celkem 7 dětí.

Celý článek


Práce lékaře nekončí ani na Štědrý den

21.12.2016

Vánoční svátky většinou trávíme v kruhu rodinném, v teple domova. Existují ale i pracoviště, která vyžadují nepřetržitý provoz a permanentní přítomnost zaměstnanců. Jedním z nich je i nemocnice, jejíž lůžková oddělení se bez lékařů neobjedou jak během svátků, tak i přímo na Štědrý den. Své o tom ví i MUDr. Jan Boženský, primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě, který Štědrý den v nemocnici stráví právě letos. Štědrý den je pro něj pracovní den jako všechny ostatní, přesto jistý rozdíl vnímá.

Celý článek


Pacientům ve Vítkovické nemocnici zpestřuje pobyt dobrovolnická kavárna

20.12.2016

Pravidelnou pohodu u kávy či čaje si mohou nově dopřávat pacienti Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Ve spolupráci s dobrovolníky odstartovala nemocnice projekt „SetKavárna“, v jehož rámci nabízejí dobrovolníci pacientům kávu a popovídání přímo na lůžkových odděleních. Nový projekt aktuálně probíhá na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice jednou týdně, a to díky spolupráci Vítkovické nemocnice a mezinárodní humanitární organizace ADRA.

Celý článek


Odborníci na výživu z Vítkovické nemocnice varují: Nejhorší je proležet Vánoce u televize

14.12.2016

Vánoční svátky by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Pro mnohé Čechy se ale proměňují v období přejídání, přibírání na váze a následných výčitek. Podle nutriční terapeutky Andrey Fialové z Vítkovické nemocnice v Ostravě přitom Vánoce nemusí nijak negativně ovlivnit naši hmotnost a to dokonce ani v případech, kdy si dopřejeme tradiční cukroví či smaženého kapra. Velkou roli totiž hraje také umírněnost a pohyb.

Celý článek


Do boje s diabetem se připojuje Vítkovická nemocnice i v letošním roce

11.11.2016

Zájemci o tématiku cukrovky z Ostravy a okolí mají již v pondělí 14. listopadu jedinečnou možnost zúčastnit se bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vybudovala moderní multimediální učebnu pro mediky

3.11.2016

Novou špičkovou multimediální učebnou pro studenty Lékařské fakulty Ostravské univerzity se může pochlubit Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Učebna pro 20 posluchačů je vybavena moderní audiovizuální technikou s možností on-line přenosů z endoskopických sálů. Pro mediky bylo kromě učebny zřízeno kompletní zázemí s šatnami. Investice do učebny, počítačové techniky a zázemí pro studenty přišla na více než 300 tisíc korun.

Celý článek


Upozornění pro pacienty a návštěvníky nemocnice

1.11.2016

Z důvodu vyššího výskytu legionelly ve vodě bylo ve Vítkovické nemocnici nutné přijmout opatření k zabránění vzniku onemocnění. Prosíme o dodržování pokynů Krajské hygienické stanice, které jsou k dispozici v nemocnici. Jedná se o preventivní opatření. Nebylo zaznamenáno žádné onemocnění zapříčiněné touto bakterií.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela novou kožní a ortopedickou ambulanci

20.10.2016

Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, rozšířila spektrum svých služeb pro pacienty nově i o ambulantní péči v oboru ortopedie a dermatovenerologie. Čerstvě zprovozněné ambulance zaměřené na diagnostiku i léčbu ortopedických a kožních obtíží jsou k dispozici pacientům i bez žádanky či doporučení jiného lékaře.

Celý článek


Platba kartou na porodním sále

17.10.2016

Na porodním sále je nově umožněno placení platební kartou.

Celý článek


Lékaři Vítkovické nemocnice jako první v ČR odstranili nádor tlustého střeva endoskopicky i se střevní stěnou

14.10.2016

Lékaři Centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, jako vůbec první v České republice provedli speciální endoskopický zákrok odstranění nádoru tlustého střeva. Nová unikátní metoda zcela eliminuje dosud největší komplikaci, která se mohla vyskytnout při endoskopické resekci nádoru, a to protrhnutí trávicí trubice.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela novou infekční ambulanci

29.9.2016

Lidé z Ostravy a okolí mohou k diagnostice i léčbě infekčních onemocnění využít novou ambulanci. Její provoz odstartoval v těchto dnech ve Vítkovické nemocnici a otevřená bude aktuálně dvakrát v týdnu v odpoledních hodinách. Ambulance je určená především lidem s podezřením na infekční chorobu a pacientům, kteří infekční onemocnění prodělali a nyní potřebují lékařský dohled.

Celý článek


Odborníci na výživu se sjedou na 11. ročník Ostravských dnů léčebné výživy

16.9.2016

Ostrava, 16. září 2016: Letos již pojedenácté zamíří kvalifikovaní odborníci na výživu na severní Moravu. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, totiž v úterý 20. září odstartuje jedenáctý ročník odborné konference Ostravské dny léčebné výživy. Akce se tentokrát uskuteční v malebném prostředí Beskyd, konkrétně v Hotelu DUO na Horní Bečvě. Odborný program dvoudenní konference bude zaměřen na nutrici ve speciálních indikacích, zajímavosti z oblasti výživy, bariatrie a obezitologie.

Celý článek


Tropický konec prázdnin může být rizikový především pro děti, varují zdravotníci Vítkovické nemocnice

25.8.2016

Poslední tropické dny, které nyní prožíváme, jsou zátěží nejen pro zdravé lidi, ale především pro chronicky nemocné, seniory a děti. Ještě vyšší zátěž než tropické počasí znamenají pro lidský organismus následné výkyvy teplot, jako prudší ochlazení a změny atmosférického tlaku, které mají přijít po víkendu. Především maminky by tak měly v těchto dnech dbát na dostatečný pitný režim svých dětí, aby předešly následným potížím, radí lékaři Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Nový rehabilitační program Vítkovické nemocnice urychluje rekonvalescenci pacientů po výměně kyčle

19.8.2016

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního kloubu, zavedlo nově rehabilitační oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Cílem měsíc trvajícího unikátního programu, který je hrazen zdravotními pojišťovnami, je připravit nemocného na operační výkon, a to nejen po fyzické stránce. Lidé se v předstihu seznámí také s pooperačním režimem a celkově tak mohou urychlit následnou rekonvalescenci po zákroku.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se letos narodila už tisícovka dětí

18.8.2016

Jubilejní tisící miminko přišlo právě v těchto dnech na svět ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Čtyřmístnou cifru v pořadí narozených si letos poprvé zapsal malý Matyáš, jehož maminka přijela do Vítkovické nemocnice rodit z Ostravy - Dubiny.

Celý článek


Vítkovickou nemocnici povede Ing. Petr Kovařík

22.7.2016

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

Celý článek


Infekční ambulance od 10.9.2016

11.7.2016

Vítkovická nemocnice a.s. připravuje provoz Infekční ambulance od 10.9.2016

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se v prvním pololetí letošního roku narodilo skoro osm stovek dětí

1.7.2016

Eliška, Jakub, ale i Keithi, Arletta nebo Chavier. To jsou jména některých ze 781 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět ve Vítkovické Nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 356 děvčat a 425 chlapců, z toho jeden pár dvojčat.

Celý článek


Vyšetřovny dětského oddělení Vítkovické nemocnice nově zdobí komiksy, které vytvořily děti pro děti

27.6.2016

Vyšetřovny dětského oddělení Vítkovické nemocnice ode dneška nově zdobí pětice komiksových kreseb, které vytvořily žákyně Základní umělecké školy Viléma Petrželky v Ostravě. Umělecká díla vznikla v rámci akce „Děti dětičkám a dětem“, která je společným projektem výtvarného oddělení umělecké školy a Vítkovické nemocnice. Od roku 2006 probíhá v nemocnici tato akce již počtvrté, přičemž tentokrát se do projektu zapojily žákyně ve věku 10 až 12 let.

Celý článek


Zdravotníci Vítkovické nemocnice zájemcům zdarma prověří kondici plic

22.6.2016

Kondici svých plic i celé dýchací soustavy si budou moci v pondělí 27. června nechat zdarma prověřit všichni zájemci z Ostravy a okolí. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den spirometrie, která se zaměří na vyšetření plic i osvětu ohledně plicních onemocnění.

Celý článek


Jubilejní 10. ročník konference Ostrava Live Endoscopy zacílí na endoskopii u dětí i endoskopie žlučových cest

14.6.2016

Odborníci na problematiku terapeutické endoskopie trávicího ústrojí z celé Evropy se sjedou již tento pátek 17. června do Ostravy, a to na jubilejní desátý ročník konference Ostrava Live Endoscopy. Stěžejními tématy mezinárodní konference budou tentokrát endoskopie u dětí a endoskopie žlučových cest, neboli cholangioskopie. Hlavní programovou náplní konference přitom budou živé přenosy zákroků z Centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice, která je společně se Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL a Lékařskou fakultou Ostravské univerzity organizátorem akce.

Celý článek


Na Pacientské konferenci se setkali pacienti všech věkových skupin

8.6.2016

Pacientská konference je již tradiční jarní akcí, kterou pořádá Centrum péče o zažívací trakt ve spolupráci se společností Abbvie.

Celý článek


Spánek novorozenců střeží ve Vítkovické nemocnici nové monitory dechu

6.6.2016

Jako vůbec první v Ostravě začali na novorozeneckém oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, před 10 lety půjčovat rodinám domů monitory dechu. Přístroje chrání kojence před takzvaným syndromem náhlého úmrtí. Službu může oddělení čerstvým rodičům nabízet díky podpoře Nadace Křižovatka, která dnes nemocnici věnovala dalších 16 nových monitorů. Kromě vybavení, které si mohu rodiče zapůjčit domů, je monitorem vybavena každá postýlka na oddělení.

Celý článek


Vítkovická nemocnice slaví jubileum – letos již provedla přes čtvrt miliónu úkonů

1.6.2016

Již čtvrt miliónu úkonů provedli v letošním roce zdravotníci Vítkovické nemocnice. Významného mezníku dosáhla nemocnice počátkem tohoto týdne, a to konkrétně na gynekologicko-porodnickém oddělení. Statistické jubileum totiž padlo na malého Damiána, který se narodil v pondělí 30. května v 9:34 hodin. K významnému jubileu a k dnešnímu dni dětí se společnost AGEL, pod kterou Vítkovická nemocnice spadá, rozhodla mladé mamince i chlapečkovi poblahopřát.

Celý článek


Letní provoz plicního oddělení Vítkovické nemocnice

23.5.2016

V období letních prázdnin dojde z provozních důvodů k omezení provozu lůžkové části plicního oddělení. V termínu od 18. června do 31. srpna 2016 zde budou probíhat stavební úpravy a revize technologií. Plicní ambulance budou pacientům k dispozici i nadále.

Celý článek


Zaměstnanci Vítkovické nemocnice se zapojují do celorepublikové akce „Do práce na kole“

18.5.2016

Zaměstnanci Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, se aktivně zapojili do šestého ročníku celorepublikové soutěže na podporu aktivního životního stylu. Do soutěže „Do práce na kole“ se přihlásilo celkem 16 zaměstnanců Vítkovické nemocnice a dva zaměstnanci Lékárny AGEL, která v areálu nemocnice sídlí. Všichni přitom budou tento měsíc cestovat do práce na kolech, chodit pěšky, nebo třeba jezdit na bruslích. O vítězství v soutěži se pak poperou s dalšími firemními týmy, a to v kategoriích pravidelnosti i výkonnosti.

Celý článek


Vítkovická nemocnice nabízí cvičení k prevenci bolestí zad dětem i seniorům

11.5.2016

Špatné držení těla a bolesti zad dnes trápí populaci napříč věkovými skupinami, a dokonce již děti v mladším školním věku v tomto nejsou výjimkou. Nemluvě pak o dospělých a seniorech, kteří tráví většinu dne u počítače či televize. Zájemci jakéhokoliv věku ale nyní mohou najít úlevu ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Nemocnice nově otevírá kurzy cvičení pro děti i pro dospělé.

Celý článek


Vítkovická Nemocnice oslaví Den hygieny rukou přednáškami pro zdravotníky i širokou veřejnost

3.5.2016

Pátý květen je Světovým dnem hygieny rukou a k jeho oslavám se každoročně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty. Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v tomto nebude výjimkou a přesně ve čtvrtek 5. května nabídne všem zdravotníkům, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou. Ve velkém přednáškovém sále nemocnice budou připraveni odborníci s výkladem a ukázkami správného mytí rukou, kteří příchozím také osvětlí, kdy a proč je potřeba si ruce mýt.

Celý článek


Největším přínosem pro medicínu byla v loňském roce práce gastroenterologa ostravské Vítkovické nemocnice

2.5.2016

Prestižní ocenění Unie pacientů si minulý týden převzal MUDr. Přemysl Falt, Ph.D., z Centra péče o zažívací trakt ostravské Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Lékař od Unie pacientů získal Jeseniovu cenu za největší přínos pro pokrok v medicíně, udělenou odbornou porotou. Získané ocenění však mladý gastroenterolog vnímá jako uznání pro celý kolektiv Centra péče pro zažívací trakt Vítkovické nemocnice.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici úspěšně operovali výhřez pánevních orgánů u téměř čtyř stovek žen

18.4.2016

Výhřez pochvy a dělohy je velmi nepříjemný problém, o kterém ženy nerady mluví. Kvůli studu tají ženy tyto potíže nejen před svými partnery, ale i před lékaři. Problém se tak ještě zhoršuje. V posledních třinácti letech operovali ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, téměř čtyři stovky pacientek, které zde absolvovaly zákrok provedený metodou podle Amreicha. Zatímco před lety provedli lékaři těchto operací jen několik, nyní je v nemocnici operována v průměru jedna žena týdně.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici nabízejí ženám cvičení pánevního dna, které pomáhá k otěhotnění i při inkontinenci

6.4.2016

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolestivá menstruace, bolestivý sexuální styk, inkontinence. Všechny tyto ženské obtíže může pomoci vyřešit speciální cvičení pánevního dna, které ženám nově nabízí Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Kurz „Probuď sílu svého pánevního dna“ zahrnuje osm lekcí a je určen ženám jakéhokoliv věku.

Celý článek


Na dětské oddělení Vítkovické nemocnice přivanula velikonoční atmosféra

23.3.2016

Jarní motivy na stěnách, nástěnky plné kraslic a povídání o Velikonocích. I tak může vypadat nemocniční oddělení – konkrétně dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Zdejší personál se touto cestou stejně jako v minulých letech snaží přinést Velikonoce k lůžkům malých pacientů, kteří nemohou být během svátečního období doma. Na výrobě dekorací se přitom podílí jak zdravotníci a dětští pacienti, tak i zdejší dobrovolníci.

Celý článek


Pomoc při špatném spaní i chrápání nabídne Den zdravého spánku Vítkovické nemocnice

17.3.2016

Trápí vás špatné spaní? Stěžují si blízcí na chrápání? Vysvobození může nabídnout Den zdravého spánku ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Osvětová a preventivní akce konaná k příležitosti Světového dne spánku proběhne v pondělí 21. března od 12:30 do 16.00 hodin a zahrne bezplatné lékařské prohlídky, konzultace i ukázky vyšetření v laboratoři. Akce se bude konat ve Vítkovické nemocnici v budově H3 ve 2. poschodí.

Celý článek


Stálá výstava fotografií na oddělení šestinedělí Vítkovické nemocnice

14.3.2016

Fotografka Renata Semanová z Ostravy darovala zrekonstruovanému gynekologicko- porodnickému oddělení umělecké fotografie dětí a rodičů.

Celý článek


Nové lůžkové oddělení chirurgie ve Vítkovické nemocnici v březnu přivítalo první pacienty

11.3.2016

V březnu byla ukončena kompletní rekonstrukce chirurgického oddělení.

Celý článek


Výjimečné datum 29. února bude mít v rodném listě i šest miminek narozených ve Vítkovické Nemocnici

1.3.2016

Ondřej, Natálie, Emma, Kristýna, Eliáš a Ha Phuong. To jsou jména čerstvě narozených miminek z porodnice Vítkovické nemocnice, která budou mít ve svém rodném listě výjimečné datum 29. února. Tento přestupný den se v kalendářích vyskytuje jednou za 4 roky, a právě rok 2016 je jedním z nich.

Celý článek


23. března se uskuteční Den zdravého spánku

29.2.2016

Vítkovická nemocnice a.s. zve na "Den zdravého spánku".

Celý článek


Veselá orientace pro děti

8.2.2016

Pobyt v nemocnici je pro každé dítě stresujícím zážitkem, a proto se dětské oddělení všemožně snaží vytvářet prostředí a programy, které mohou dát dětem zapomenout na strach a obavy, které zvlášť dětský pacient při pobytu v nemocnici zažívá.

Celý článek


Lékař Vítkovické nemocnice získal ocenění za léčbu obezity

5.2.2016

Vedoucí lékař pro obezitologii Vítkovické nemocnice, MUDr. Pavol Holéczy, CSc., získal prestižní ocenění Slovenské lékařské společnosti. Jedná se o Bronzovou medaili za zásluhy o rozvoj společnosti, kterou lékař obdržel za svůj významný přínos v léčbě obezity.

Celý článek


Uzavření interního stacionáře

2.2.2016

Interní stacionář je z provozních důvodů do odvolání uzavřen.

Celý článek


Kdo chce opravdu pomáhat, čas si najde. Vybízí mladý dobrovolník z Vítkovické nemocnice

1.2.2016

Devatenáctiletý fotbalista Lukáš Duda z Ostravy dochází na oddělení následné péče Vítkovické nemocnice již měsíc. Ačkoliv sportuje na profesionální úrovni a k tomu zároveň studuje ekonomickou fakultu na vysoké škole, rozhodl se prostřednictvím Dobrovolnického centra ADRA svůj volný čas zasvětit dobrovolnictví. Jak sám tvrdí, ten, kdo chce opravdu pomáhat, si čas pro druhé najde.

Celý článek


Nová nabídka oddělení rehabilitace

25.1.2016

Rehabilitační oddělení Vítkovické nemocnice a.s. nabízí nové programy cvičení.

Celý článek


Dlouholetá tradice

18.1.2016

Již 15 let vozí dárky na naše dětské oddělení skauti ze střediska Svatý Jiří Ostrava z.s.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se loni narodil malý Jakomo či Análie

5.1.2016

Stále více dětí od svých rodičů dostává neobvyklá, neotřelá exotická jména. I ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, kde se v roce 2015 narodilo celkem 1403 dětí, se s tímto fenoménem setkávají stále častěji. Mezi novorozeňaty tak v loňském roce byl například malý Jakomo, Emporio King, David Chuanito, Karlos Paul. Mezi neobvyklá dívčí jména patřila například Análie, Keitlin či Nairi.

Celý článek


Vánoční akce dětských obezitologů Vítkovické nemocnice vzbudila velký ohlas rodičů

28.12.2015

Odborníci na dětskou obezitu z Vítkovické nemocnice nabídli v prosinci možnost vyšetření souvisejících s nadváhou bez nutnosti čekání na objednání. O akci s názvem Vánoční kila s Vítkovickou nemocnicí projevilo zájem celkem 25 rodičů s dětmi nejčastěji v předškolním a mladším školním věku, z nichž drtivá většina skutečně potřebovala odbornou pomoc. Lékaři proto vyzývají rodiče, aby problematiku dětské obezity nepodceňovali a řešili ji včas.

Celý článek


Hráči FC Odra Petřkovice navštívili a obdarovali malé pacienty Vítkovické nemocnice

17.12.2015

Milé předvánoční překvapení čekalo na malé pacienty hospitalizované na dětském oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Do nemocnice za dětmi přišli hráči FC Odra Petřkovice a obdarovali je hračkami, které mezi sebou sami vysbírali.

Celý článek


Nové operační sály Vítkovické nemocnice zajistí lepší vybavení lékařům a vyšší komfort pacientům

10.12.2015

Nové operační sály s dospávacími lůžky, nové oddělení chirurgie a výrazně modernizované prostory lůžkových oddělení nabídne svým pacientům Vítkovická nemocnice, která je členem skupiny AGEL. V 6. podlaží pavilonu „I“ bylo dnes slavnostně otevřeno celkem pět nových, plně vybavených operačních sálů – 3 chirurgické, 1 gynekologický a 1 multioborový sál. Vedení nemocnice je pyšné zejména na cévní sál plný vyspělých medicínských technologií, nový dospávací pokoj a přestavbu lůžkových oddělení na čtyřech podlažích budovy I. Celková investice dosáhla 77 miliónů korun.

Celý článek


Herečka Jitka Asterová navštívila děti ve Vítkovické nemocnici a předala panenky KIWANIS

7.12.2015

Herečka Jitka Asterová přišla rozveselit děti hospitalizované ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL.

Celý článek


Oční centrum naděluje

30.11.2015

Vánoční nabídka pro celou Vaši rodinu! SLEVA NA BRÝLE 20%. Využijte služeb našeho optometristy, který odborně změří Váš zrak a navrhne optimální způsob korekce případné vady zraku.

Celý článek


Dětem s nadváhou bezplatně pomohou odborníci Vítkovické nemocnice

23.11.2015

Blížící se prosinec, spojený s mikulášskými dobrotami, pečením cukroví a vánočním hodováním je pro děti i dospělé nejproblematičtějším obdobím roku, pokud jde o přibírání na váze. Děti, které mají potíže s nadváhou či přímo obezitou, budou moci v prvním prosincovém týdnu využít bezplatné odborné pomoci. Zdravotníci z dětského oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, v rámci akce „Vánoční kila s Vítkovickou nemocnicí“ zájemcům poskytnou poradenství i škálu vyšetření zdarma, pouze na základě telefonické objednávky.

Celý článek


Téměř polovina žen stále opomíjí preventivní vyšetření prsu, upozorňují lékaři Vítkovické nemocnice

19.11.2015

Lékaři Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je členem skupiny AGEL, provedou ročně preventivní vyšetření prsu u devíti tisíc žen. Přesto celkově v Česku zůstává dalších 45 procent těch, které na preventivní vyšetření nepřicházejí, přestože se nacházejí v ohrožené věkové kategorii nad 45 let a mají možnost mamografického screeningu zdarma. Karcinom prsu je přitom u žen druhým nejčastějším zhoubným útvarem a jeho výskyt má v populaci stále rostoucí tendenci. Téměř třetina pacientek u nás navíc na karcinom prsu umírá.

Celý článek


Na Dni diabetu se ve Vítkovické nemocnici dnes nechala vyšetřit stovka příchozích

13.11.2015

Téměř stovka příchozích se dnes nechala vyšetřit během čtyřhodinového programu Dne diabetu s NADACÍ AGEL, který se konal ve Vítkovické nemocnici v Ostravě. Ačkoliv počet lidí s diabetem v české populaci neustále roste, byli zdravotníci s naměřenými výsledky velmi spokojeni. Zaznamenány byly i extrémní výsledky.

Celý článek


Den diabetu ve Vítkovické nemocnici skloubí prevenci a dobročinnost

11.11.2015

Ten, kdo má obavy z cukrovky, určitě nepromešká příležitost debatovat o této nemoci s odborníky Na Dni diabetu s NADACÍ AGEL, který proběhne v pátek 13. listopadu, si mohou zájemci nechat změřit hladinu krevního cukru, změřit krevní tlak nebo se poradit o správné životosprávě. Akci pořádá Vítkovická nemocnice spolu s NADACÍ AGEL.

Celý článek


Odborníci zabývající se problematikou cév se sejdou na VI. Ostravských Angiodnech

21.10.2015

Na 300 odborníků na periferní cévy z celé České i Slovenské republiky se zítra a pozítří sjede do Ostravy, kde Vítkovická nemocnice pořádá konferenci s názvem Ostravské Angiodny. Odborný program letos již šestého ročníku se bude týkat především nedokrevnosti (ischemie) dolních končetin a problematiky syndromu diabetické nohy. Specialitou budou hned tři přímé videopřenosy přímo z katetrizačních sálů Vítkovické nemocnice. Konference se koná v Clarion Congress Hotelu Ostrava, kde bude zítra v 9.00 slavnostně zahájena.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici vzniká nové endoskopické pracoviště

8.10.2015

Stavba nového endoskopického pracoviště byla v tomto týdnu zahájena ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny AGEL. Nové centrum vzniká v dosud méně využívaných prostorách v 6. podlaží pavilonu G. Rekonstrukce probíhá za plného provozu a bude ukončena v prosinci. Investice si vyžádá celkem 17 miliónů korun, které Vítkovická nemocnice hradí z vlastních zdrojů.

Celý článek


Rozsáhlá rekonstrukce operačních sálů ve Vítkovické nemocnici vstoupila do závěrečné etapy

25.9.2015

Do závěrečné etapy vstoupila stavba nových centrálních operačních sálů ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Všechny náročné hrubé a bourací stavební práce jsou již ukončeny a nyní se už budou dělníci věnovat úpravám interiérů a instalaci přístrojové techniky. Celý projekt bude ukončen do prosince letošního roku. Celková investice, včetně nákupu technologií, si vyžádá 77 miliónů korun, které nemocnice hradí z vlastních zdrojů.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici se narodilo tisící miminko

17.9.2015

I Když si to Dominik Křížek neuvědomuje, je právě on důvodem k radosti a oslavám. V pondělí 14. září přinesl Dominikův příchod na svět mnoho radosti rodičům a příbuzným a navíc i celému porodnicko-gynekologickému oddělení Vítkovické porodnice, která je členem skupiny AGEL. Dominik je tisícím miminkem, kterému zde v letošním roce pomohli na svět.

Celý článek


Dehydratace nehrozí jen v létě, varují zdravotníci Vítkovické nemocnice

25.8.2015

O třetinu více pacientů trpících dehydratací ošetřili během letních měsíců na interním oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Lidé, především pak senioři, by měli být na pozoru a hlídat si svůj příjem tekutin nejen v době parných dní, ale po celý rok. Dehydratace totiž může ohrozit na životě kdykoliv během roku, varují zdravotníci.

Celý článek


Vítkovická nemocnice vyškolila v komunikaci již přes 30 zdravotních sester

4.8.2015

Komunikovat s lidmi, které trápí bolesti, není jednoduché. Pacienti v nemocnici v těžké životní situaci bývají navíc nervózní a někdy i agresivní. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, se proto rozhodla školit zdravotní sestry v komunikačních dovednostech. Speciální školení dosud absolvovalo přes 30 nelékařských pracovníků, kteří nabyté poznatky již aktivně využívají v praxi.

Celý článek


Vítkovická nemocnice připomene Světový týden kojení

31.7.2015

I v letošním roce proběhne v prvním srpnovém týdnu Světový týden kojení, který každoročně vyhlašuje Světová aliance pro podporu kojení (WABA). Pracovníci novorozeneckého oddělení Vítkovické nemocnice, člena skupiny AGEL, které se do akce zapojuje pravidelně již od roku 2003, proto plánují v tomto období rozšířit své poradenství.

Celý článek


Pacientská aktivita

28.7.2015

Centrum péče o zažívací trakt a sdružení pacientů s onemocněním IBD společně uspořádali v červnu Den otevřených dveří pod heslem: „Dej si střeva dohromady“.

Celý článek


Vítkovická nemocnice má nový 3D ultrazvuk pro sledování ještě nenarozených miminek

8.7.2015

Budoucí maminky z Ostravska mohou svá nenarozená miminka sledovat ještě detailněji a kvalitněji. A to díky novému 3D sonografickému přístroji, který má k dispozici gynekologické oddělení Vítkovické nemocnice, člen skupiny AGEL. Nový sonograf má menší tkáňovou zátěž, a tedy menší rizika pro plod, což oceňují jak budoucí rodiče, tak samotní lékaři, kteří s jeho pomocí mohou odhalit například vrozené genetické i jiné vady.

Celý článek


Ve Vítkovické nemocnici a v Nemocnici Nový Jičín se nejvíce rodilo na jaře

6.7.2015

Březen a duben jsou měsíce, kdy se v Nemocnici Nový Jičín a ve Vítkovické nemocnici v Ostravě rodilo v prvním pololetí letošního roku nejvíce. Únor byl pak v obou porodnicích nejméně vytíženým měsícem, kdy Vítkovická nemocnice eviduje 108 porodů a Nemocnice Nový Jičín jen 39 porodů.

Celý článek


Porodnice: Oznámení o dočasném uzavření porodnice Vítkovické nemocnice

24.6.2015

Dovolujeme si oznámit uzavření provozu porodnice Vítkovické nemocnice a.s. z důvodu výstavby centrálních operačních sálů, a to ve dnech 7. - 15.7.2015.

Celý článek


Den spirometrie ve Vítkovické nemocnici zacílí na plicní choroby

24.6.2015

Zájemci z Ostravska a širokého okolí mohou v pátek 26. června zavítat do Vítkovické nemocnice, která nabídne všem příchozím možnost bezplatného vyšetření plic. Konkrétně jde o rychlé a bezbolestné vyšetření spirometrem, který odhalí stav plic i případné choroby. Akci pořádá Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, v rámci celosvětových oslav Dne spirometrie, který vyhlašuje každoročně Evropská plicní nadace při Evropské respirační společnosti.

Celý článek


Dvacet nových monitorů dechu bude střežit dech miminek ve Vítkovické nemocnici

18.6.2015

Celkem 20 nových monitorů dechu získalo dnes od Nadace Křižovatka dětské oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Přístroje ochrání novorozence před syndromem náhlého úmrtí, který je jednou z nejčastějších příčin úmrtí kojenců do jednoho roku života. Malí pacienti tak mají na dětském oddělení k dispozici celkově 44 monitorů.

Celý článek


Vítkovická nemocnice otevřela sportovní ambulanci

17.6.2015

Novou sportovní ambulanci otevřela v těchto dnech Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL. Ambulance je určená sportovcům, a to nejen vrcholovým a výkonnostním, ale i rekreačně sportujícím dospělým, mládeži a dětem. V nové ambulanci trenérům, sportovcům i rodičům sportujících dětí také vysvětlí jak optimalizovat sportovní výkon, předcházet poškození zdraví či úrazům.

Celý článek


Odborníci na digestivní endoskopii z celého Česka se sjedou do Ostravy

16.6.2015

Ostrava bude již tento pátek hostit již devátý ročník mezinárodní endoskopické konference Ostrava Live Endoscopy. Ta se tentokrát zaměří především na význam endoskopického tréninku na zvířecích modelech. Hlavní programovou náplní konference budou atraktivní živé přenosy zákroků z Centra péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice, která je organizátorem akce. Vítkovičtí odborníci na konferenci rovněž představí unikátní endoskop SpyGlass DS, který vlastní jako jediné pracoviště na Moravě.

Celý článek


Dny zdraví v podnicích Ostravy

1.6.2015

Vítkovická nemocnice vyrazila před létem k zaměstnancům Vítkovice Machinery Group na Dny zdraví.

Celý článek


Gastroenterologové Vítkovické nemocnice získali unikátní endoskop

25.5.2015

Zcela nové možnosti přinese Centru péče o zažívací trakt Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL, unikátní endoskop SpyGlass DS. Lékařům moderní přístroj - nová generace cholangioskopu - za 2,5 milióny korun umožní přesně vyšetřit žlučové cesty a vývod slinivky břišní s dříve nedosažitelnou přesností. Endoskopické pracoviště Vítkovické nemocnice se spolu s pražským IKEM stalo jedním ze dvou pracovišť v České republice, které vlastní tento unikátní optický přístroj. Pomocí nového vybavení byl první pacient ošetřen 8. května.

Celý článek


Vítkovická nemocnice zve na Den boje proti mozkové příhodě

11.5.2015

Cévní mozková příhoda (CMP), tedy náhlé ochromení činnosti některé z mozkových částí, postihne ročně pětatřicet tisíc Čechů. Následky tohoto onemocnění přitom mohou být i fatální, pokud není včas odhaleno a vhodně léčeno. Přesto pro mnohé Čechy je tato problematika stále velkou neznámou a jen kvůli neznalostem tak dochází k nemalým škodám na zdraví. Ke změně může přispět pouze lepší informovanost, kterou Ostravanům nabídnou zdravotníci Vítkovické nemocnice ve čtvrtek 14. května od 13 do 16 hodin v rámci akce Den boje proti mozkové příhodě.

Celý článek


Den zdraví ve Vítkovické nemocnici nabídne řadu bezplatných vyšetření

2.4.2015

Sedmý duben je Světovou zdravotnickou organizací vyhlášen za Světový den zdraví a k jeho oslavám se připojují zdravotnická zařízení na všech kontinentech. Výjimkou nebude ani Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, která zve všechny zájemce na plejádu bezplatných vyšetření. Lákadlem pro návštěvníky bude například novinka v podobě speciálního analyzátoru umožňujícího měření oxidu uhelnatého v dechu, nutriční poradenství nebo vyšetření krve.

Celý článek


Na dětské oddělení Vítkovické nemocnice již přivanula velikonoční atmosféra

31.3.2015

Už od dnešního dne si nemocné děti ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL, užívají velikonoční atmosféru. V rámci školní a předškolní výuky, která v nemocnici probíhá, dnes malí pacienti odbarvili desítky kraslic, připravili velikonoční dekorace a povídali si o historii a symbolice velikonočních svátků.

Celý článek


Vítkovická nemocnice získala nový přístroj na léčbu křečových žil

3.3.2015

Nový speciální přístroj na léčbu křečových žil získalo chirurgické oddělení Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Moderní přístroj EVRF (Endo Venous Radio Frequency) využívá radiofrekvenční vlny, které se dají použít dvěma způsoby. Koupí nového přístroje chirurgické oddělení nemocnice nabízí nyní možnost komplexního ošetření varikozit dolních končetin, navíc moderním miniinvazivním způsobem. Pořízení přístroje vyšlo na více jak 300 tisíc korun.

Celý článek


Z Vítkovické nemocnice se dnes živě přenášely zákroky na konferenci Angiologické dny do Prahy

23.2.2015

Živé přenosy z cévních operačních sálů dnes zpestřily program angiologů Vítkovické nemocnice, která je členem skupiny AGEL. Invazivní zákroky byly přenášeny do pražského Hotelu Diplomat, kde od včerejšího dne až do 21. února probíhá jubilejní 40. ročník odborné konference s mezinárodní účastí Angiologické dny.

Celý článek


Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: