Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Ve Vítkovické nemocnici se v loňském roce narodilo 1511 dětí

4.1.2018

Eliška, Adam, Jakub, ale i Palermo, Feria či Babeta. To jsou jména některých z 1511 dětí, které přišly v loňském roce na svět ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, která je členem skupiny Agel. V mírné převaze přitom byli chlapci, kterých se narodilo celkem 760. Chlapec byl pak i prvním miminkem roku 2018. Malý Leonard přišel na svět již v 1:04 hodin ráno, a to s váhou 4300 gramů a mírou 52 centimetrů.

Ve srovnání s rokem 2016, kdy přišlo na svět 1565 dětí, se drží porodnost ve Vítkovické nemocnici na stejné úrovni. Celkově se v loňském roce ve Vítkovické porodnici narodilo 1511 dětí. Konkrétně šlo o 751 děvčat a 760 chlapců, z toho tři páry dvojčat.

Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla přitom i v minulém roce ta tradiční, česká. „Mezi holčičími jmény vítězila Eliška, Ema či Sofie, mezi jmény chlapců zase Jakub, Jan či Adam,“ prozradila Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodního sálu Vítkovické nemocnice. Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen. V roce 2017 se ve Vítkovické nemocnici narodily například i děti se jmény Kiril, Steve, Zachariáš, Palermo, Luna, Melody, Feria či Babeta.

Prvním dítětem roku 2018 byl ve Vítkovické nemocnici chlapeček. Malý Leonard se narodil 1. ledna v 1 hodinu a 4 minuty, vážil 4300 gramů a měřil 52 centimetrů. Jeho maminka přijela do Vítkovické nemocnice rodit až z Frýdku-Místku. Rodičům prvního miminka přišel ve středu 3. ledna osobně pogratulovat také ředitel Vítkovické nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin, starosta Vítkovic Petr Dlabal a primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Jaromír Měch, kteří jim předali dárkový balíček s praktickými věcmi pro miminko.

Dvacetikilometrová cesta, kterou musela k porodu absolvovat první letošní rodička, přitom není ve Vítkovické nemocnici nijak výjimečná. Maminky zde totiž zdaleka nepřijíždějí jen z Ostravy a nejbližšího okolí, ale naopak běžně cestují z Opavy, Bohumína, Havířova, Třince, Českého Těšína či Nového Jičína.

Porodnice Vítkovické nemocnice je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám tři samostatné porodní boxy s úplným sociálním zázemím. Rodičky také mohou využít možnost přítomnosti otce u porodu, a to včetně císařského řezu. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí. Nemocnice zároveň intenzivně podporuje kojení, provozuje bezplatnou laktační poradnu a poskytuje poradenství pro odvykání kouření u matek.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: