Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Vítkovická nemocnice loni proinvestovala 42 milionů korun

29.1.2019

Nový mamograf, nové ultrazvuky, 3D laparoskopická věž či endoskopické vybavení, ale také nová jídelna pro zaměstnance i lepší dodavatel stravy pro pacienty i pracovníky – takové byly hlavní novinky roku 2018 ve Vítkovické nemocnici. Celkově nemocnice v roce 2018 proinvestovala 42 milionů korun, které putovaly do obnovy vybavení i renovace budov, ale také do vylepšení zázemí i podmínek pro zaměstnance i pacienty.

„Celkově jsme v minulém roce proinvestovali přes 40 milionů korun a podařilo se nám získat řadu moderních přístrojů a modernizovat exteriéry i interiéry vybraných oddělení. Nejvýznamnější je pro mne osobně ale investice do lepších podmínek pro zaměstnance i pacienty. Zejména mě těší nová zaměstnanecká jídelna, která byla již dlouholetým přáním všech mých kolegů. Nyní mají zaměstnanci k dispozici jednak zcela nové příjemné moderní prostory, ale i nového dodavatele stravy, který poskytuje jídlo na prvotřídní úrovni. Mojí hlavní snahou je uspokojit a stabilizovat zaměstnance, a to nejen pomocí mzdy, ale právě i pomocí komfortu v práci,“ říká MUDr. Stanislav Jackanin, ředitel Vítkovické nemocnice, s tím, že i mzdové podmínky se však ve Vítkovické nemocnici v loňském roce povedlo výrazně zlepšit a nemocnice se tak stala zcela srovnatelnou s okolními nemocnicemi.

Pacienti se pak v roce 2018 dočkali ve Vítkovické nemocnici například dvojice nových nadstandardních pokojů hotelového typu na oddělení chirurgie, které nabízejí maximální funkční i estetický komfort. A v tomto trendu chce nemocnice pokračovat. V nejbližších letech plánuje vybudovat další pokoje stejného typu i na jiných odděleních – rehabilitačním, šestinedělí, chirurgii A.

Aktuální novinkou je pak nově kladený důraz na bezpečnost. Právě nyní zavádí Vítkovická nemocnice do praxe fungování bezpečnostní služby, jejímž cílem je zajistit vyšší bezpečnost v nemocnici jak pro pacienty, tak i pro zaměstnance pro případ krizových či konfliktních situací.

Co se týče investic a plánů na letošní rok, změn se dočká především oddělení rehabilitace. „Zde plánujeme vznik dalších cvičeben pro individuální fyzioterapii, v budoucnu pak i vznik ergoterapie. Díky získaným dotacím nás navíc do roku 2020 čeká i revitalizace budov,“ prozrazuje MUDr. Jackanin.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: