Během prvního půlroku 2021 přišlo na svět v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice 694 dětí. Nejtěžší miminko vážilo necelých 5 kg

5.7.2021

Jakub, Martin, Eliška, ale i Malkom, Yuna nebo Tara. To jsou jména některých z 694 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v porodnici vítkovické nemocnice. Z hlediska pohlaví jsou v lehké přesile chlapečci. Mezi novorozenci bylo celkem 332 děvčat a 362 chlapců.

„Nejvíce miminek se u nás narodilo v červnu, celkem 123,“sdělila staniční sestra porodního sálu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Mgr. Petra Chromková.

„I přes občasný výběr exotických jmen, rodiče svým dětem vybrali také tradiční česká jména jako Tomáš, Jakub, Martin, Eliška, Sofie, Ema či Natálie,“ upřesnila Mgr. Petra Chromková. Staniční sestra dodává, že v prvním pololetí přišlo na svět ve vítkovické nemocnici hned několik statných miminek. „Největším děťátkem byl chlapeček Daniel, který se narodil spontánním porodem, vážil 4 730 g a měl 52 cm,“ říká Mgr. Petra Chromková.

Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám tři samostatné porodní pokoje s úplným sociálním zázemím. Rodičky také mohou využít možnost přítomnosti otce u porodu, a to včetně císařského řezu. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí. Nemocnice zároveň intenzivně podporuje kojení a provozuje laktační poradnu.

Nově od 1. července nabízí vítkovická nemocnice zdarma maminkám vyšetření, které může včas odhalit u miminka závažné vrozené poruchy imunity.