Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Vítkovická nemocnice zajistí testování na koronavirus v dětských domovech v Moravskoslezském kraji

30.4.2020

Děti i zaměstnanci z dětských domovů v nejbližších dnech absolvují plošné testování na koronavirus, a to díky Vítkovické nemocnici v Ostravě, která výjezdní testování v zařízeních zajistí. Do prvních domovů přijedou zdravotníci skupiny AGEL odebrat vzorky už v příštím týdnu a celkově by touto formou mělo být otestováno na koronavirus 569 dětí a 489 zaměstnanců ze 17 dětských domovů zřizovaných Moravskoslezským krajem.

Požadavek na testování v dětských domovech vzešel z Moravskoslezského kraje, který testování přítomnosti specifických protilátek proti nemoci COVID-19 u dětí i zaměstnanců nařídil.

Testovat se bude nejprve pomocí rychlostestů. „Dětem i zaměstnancům bude proveden nejprve takzvaný rychlotest, který ukáže, zda mají na koronavirus protilátky. Pozitivní výsledek v tomto případě může znamenat, že nemoc buď prodělali, nebo ji aktuálně prodělávají. Proto v těchto případech budou provedeny i klasické testy, které nemoc potvrdí, nebo vyloučí,“ vysvětluje hygienik Vítkovické nemocnice Radek Mikšík. Výsledky by se přitom měli otestovaní dozvědět na počkání – zhruba do 15 minut.

Testování bude probíhat do poloviny května, a to přímo v daných zařízeních. Děti ani zaměstnanci tedy nikam cestovat nebudou.

„Testovat se bude celkem v 17 dětských domovech v celém Moravskoslezském kraji. Vítkovická nemocnice v rámci úzké spolupráce s celou Skupinou AGEL povolala na mobilní testování v dětských domovech speciálně sestavený tým, který tvoří pracovníci z řad zdravotníků, ale i vyučujících, kteří vzdělávají novou generaci zdravotníků na naší Střední zdravotnické škole AGEL. Výhodou tohoto skvělého spojení je dlouholetá zkušenost pracovníků ze zdravotnického prostředí propojená s empatií pedagoga, který má s prací s dětmi a mládeží zkušenost a dovede je v této situaci uklidnit či rozptýlit,“ prozrazuje Ing. Miroslava Sumková, členka představenstva společnosti AGEL a.s.

Cílem testování je včasné odhalení infikovaných a bezpříznakových osob mezi personálem a klienty zařízení, jejich včasná izolace a tudíž minimalizace rizika dalšího přenosu nákazy.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: