Medici během léta nabírají zkušenosti na dětském oddělení vítkovické nemocnice

29.7.2022

Je již tradicí, že celkem dvacítka mediků absolvuje v letních měsících stáž z pediatrie na dětském a novorozeneckém oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Studenti medicíny zde stráví dva týdny, během kterých se seznámí s chodem jednotlivých pracovišť a získají praxi z reálného provozu.

Medici se v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice seznámí s prací zdravotníků na dětském a novorozeneckém oddělení v plné její šíři. „Čeká je seznámení s provozem celého oddělení i náplní práce lékařů na jednotlivých stanicích, což v našem případě znamená dětské lůžkové oddělení, dětská JIP, novorozenecké oddělení i ambulance lékaře pro děti a dorost,“ vyjmenovává  Bc. Bohumila Lokajová, DiS., vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

V rámci praxe si medici vyšetřují malé pacienty, pracují se zdravotnickou dokumentací, hodnotí výsledky vyšetření a sestaví diagnostickou rozvahu, která postupuje od zjištění příznaků k formulaci diagnózy. Zatím samozřejmě pod dohledem zkušenějších zdravotníků.

„Medicínu se nelze učit z učebnic ani obrazovek počítačů, což platí jak pro lékaře, tak pro nelékařský zdravotnický personál. Praxe obecně považuji za nejpřínosnější část studia, která člověka nejen částečně připraví na realitu práce ve zdravotnictví, ale také napoví mnohé o konkrétním pracovišti i konkrétním praktikantovi. Pokud dojde ke vzájemnému souznění, je praxe skvělou příležitostí, jak navázat vzájemné kontakty a v budoucnu i spolupráci na pracovní rovině,“ uzavírá Bc. Lokajová.