Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Vítkovická nemocnice se zaměří na prevenci rakoviny střeva a konečníku

15.11.2017

Ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku drží Česko smutné světové prvenství. Toto onemocnění je ročně odhaleno u více než osmi tisíc pacientů a je druhým nejběžnějším nádorovým onemocněním. Stěžejní roli v léčbě této choroby přitom hraje především včasný záchyt, který významně ovlivňuje úspěšnost i rychlost léčby. V rámci podpory záchytu tohoto onemocnění pořádá Nadační fond Pavla Novotného a Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, 20. listopadu bezplatnou preventivní a osvětovou akci Den prevence onemocnění tlustého střeva a konečníku.

„Nemoci tlustého střeva vždy souvisí s trávením a v drtivé většině případů jsou pro člověka velmi nepříjemné. Většina lidí má ale zábrany o nich hovořit i s odbornými lékaři, a tak často řešení těchto obtíží odsouvají. Mnohdy přitom může jít o vážné obtíže vyžadující neodkladnou léčbu, ať už jde o zánět, infekční choroby, nebo třeba nádorová onemocnění,“ vysvětluje zástupce primáře chirurgického oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Stanislav Jackanin.

Právě na prevenci a včasný záchyt obtíží se nyní zaměří Den prevence onemocnění tlustého střeva, který pořádá Vítkovická nemocnice spolu s Nadačním fondem Pavla Novotného. Akce odstartuje v pondělí 20. listopadu v 8 hodin a je určena všem zájemcům, které trápí obtíže zažívací soustavy, ale také těm, kteří chtějí konzultovat obtíže svých blízkých. Zájemci mohou přicházet i bez objednávky či doporučení kdykoliv mezi 8.00 a 14.00 hodinou do chirurgické ambulance Vítkovické nemocnice v přízemí pavilonu I.

„Zejména by měli přijít všichni, které trápí bolesti v oblasti dutiny břišní nebo konečníku a problémy s vyprazdňováním. Pokud se objeví krev ve stolici, je na místě vyrazit k lékaři okamžitě,“ vyzývá MUDr. Stanislav Jackanin.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: