Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Vánoční duch zavítá i za pacienty Vítkovické nemocnice

20.12.2017

Vánoční přípravy aktuálně vrcholí ve všech českých domácnostech, a dokonce nejen v nich. Koledy, tvoření vánoční výzdoby nebo pečení cukroví si aktuálně užívají třeba i ve Vítkovické nemocnici, kde pacienti zdejších oddělení vyrábějí ozdoby, vychutnávají si adventní program a těší se i na tradiční štědrovečerní večeři.

Prostory Vítkovické nemocnice již nyní zdobí vlastnoručně vyráběné dekorace, na chodbách se blýskají nazdobené stromečky, děti na dětském oddělení si užívají vánoční tvoření, čtení pohádek i klaunské show a senioři zase houfně debatují při kávičkách s dobrovolníky.

 „Adventní období a s ním spojené zvyky jsou pro všechny pacienty velmi významné a oblíbené, ať už jsou to děti na dětském oddělení, nebo senioři na oddělení následné péče. Děti u nás proto nepřišly o mikulášskou nadílku a bez ohledu na věk si pacienti mohou vychutnávat tvorbu vánočních dekorací i adventní program,“ vyjmenovává Bc. Xenie Gašparová, manažerka ošetřovatelské péče Vítkovické nemocnice.

Ty, kteří nebudou moci trávit v kruhu rodiny ani Štědrý den, pak čeká i tradiční večeře s rybou a salátem. Celkově zůstává v průměru na Štědrý den ve Vítkovické nemocnici zhruba 120 pacientů, kteří mají po domluvě s personálem během svátků také možnost neomezených návštěv.

„Vánoční svátky jsou svátky kruhu rodiny, a byť se snažíme všem pacientům umožnit, aby byli na Štědrý den doma, někdy to zdravotní stav zkrátka nedovoluje. V rámci našich možností se jim proto snažíme zde v našich prostorách svátky alespoň připomenout a vyjít jim vstříc, pokud mají nějaká přání,“ říká Bc. Xenie Gašparová.

 

 

 

 

 

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: