Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Vítkovická nemocnice otevřela novou urogynekologickou ambulanci

15.7.2019

Novou urogynekologickou ambulanci otevřela tento týden Vítkovická nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL. Nové pracoviště je určeno ženám trpícím inkontinencí i jinými potížemi močového ústrojí, ale i pacientkám, které trápí sestup ženských pohlavních orgánů. Nová ambulance bude k dispozici prozatím dva dny v týdnu v pondělí a ve středu a pacientky si budou moci vybrat, zda chtějí být objednány k lékaři či lékařce. Aktuálně může nové pracoviště nabídnout velmi krátké objednací termíny v řádu několika dní.

Cílem otevření nového pracoviště bylo poskytnout ženám komplexní péči pod „jednou střechou“ Vítkovické nemocnice. „Naše porodnice je největší soukromou porodnicí v Česku, ročně provedeme více než 1500 porodů. Vysoce specializovanou péči poskytuje také gynekologické pracoviště, kdy ročně provedeme téměř 400 gynekologických operací. A nyní péči rozšiřujeme také v oblasti urogynekologie,“ uvádí primářka gynekologicko-porodnického oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Ivana Lukáčová s tím, že urogynekologie se zabývá diagnostikou a léčbou poruch udržení moče a procesu močení u žen, také léčbou defektů statiky pánevního dna, tedy stavů, kdy dojde k sestupu poševních stěn a dělohy.

Urogynekologické potíže trápí ženy všech věkových kategorií. „Poprvé se s těmito problémy ženy setkávají obvykle po těžším nebo táhnoucím se spontánním porodu. Pokud ale únik moči přetrvává i po šestinedělí, nebo pokud v pozdějším fertilním věku na sobě žena pozoruje častější infekce močových cest nebo močení na etapy, kterými dříve netrpěla, je to signál vyhledat odborného lékaře,“ uvádí primářka Lukáčová s tím, že k objednání do urogynekologické ambulance není potřeba žádanky od praktického lékaře či obvodního gynekologa.

Urogynekologická ambulance poskytne ženám správnou diagnostiku inkontinence moči, a to pomocí ultrazvuku, urodynamického přístroje, nebo také diagnostické cystoskopie. „Správné určení typu a stupně inkontinence je při léčbě zcela zásadní. Ne každý typ inkontinence je totiž vhodné léčit operací. Navíc, pokud žena ještě plánuje znovu otěhotnět, pak se operativní zákrok ani nedoporučuje,“ říká MUDr. Ivana Lukáčová s tím, že v ambulanci stanoví každé pacientce na míru co nejefektivnější terapii, a to rovněž ve spolupráci s rehabilitačním oddělením nemocnice. V řadě případů je totiž vhodnější terapie medikamenty nebo pomocí rehabilitačního cvičení. „Pokud ale bude nejvhodnějším řešením operační zákrok, tak ženy budou moci operaci absolvovat také v naší nemocnici. Do budoucna plánujeme operativu postupně rozšiřovat, například o laparoskopické zákroky výhřezů ženských orgánů, které se dosud řešily klasickou operací,“ prozrazuje plány do budoucna primářka.

Urogynekologické pracoviště najdou ženy v prostorách současné gynekologické ambulance v 1. patře budovy H4 v areálu Vítkovické nemocnice. Objednávat se mohou každý pracovní den od 7.00 do 14.30 hodin na telefonním čísle 595 633 517.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: