Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Rodiče z vítkovické porodnice odcházeli loni nejčastěji s Viktorií a Jakubem. Na první miminko roku 2023 se čekalo až do 2. ledna

2.1.2023

V porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se v roce 2022 narodilo celkem 1350 dětí, z toho třikrát dvojčata. Nejčastějším dívčím jménem byla Viktorie, mezi chlapci vedl Jakub. Poslední porod roku 2022 proběhl na Silvestra ve 22:20 hodin, kdy se narodil Petr o váze 3910 gramů. První letošní miminko na sebe nechalo dlouho čekat. Až v pondělí 2. ledna v 8:22 hodin přišla na svět Stela, 3290 gramů a 50 centimetrů.

„V roce 2022 přišlo ve vítkovické porodnici na svět celkem 1350 dětí. Narodilo se 694 chlapečků a 656 holčiček. K oblíbeným dívčím jménům patřila Viktorie, Sofie, Ema a Anna. Mezi chlapci vedl Jakub, Dominik a Oliver. Z exotických jmen vybrali rodiče Freya, Lota, Saloua, Sissi, Eliakim Nathaniel, Enthony Augustin, Rayan či Narottam. Největší miminko vážilo 5080 gramů,” informuje staniční sestra porodního sálu Mgr. Petra Chromková.

„Porodnice Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice patří v regionu mezi nejvyhledávanější, a to nejen díky profesionálnímu a empatickému kolektivu zdravotníků, ale i díky široké nabídce nadstandardních služeb. Od prosince mají prvorodičky vítkovické porodnice možnost využít novou službu – návštěvu porodní asistentky.“ sděluje MUDr. Ivana Lukáčová, primářka porodnicko-gynekologického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

„Snažíme se nenechat maminky bez odborné pomoci a psychické podpory po propuštění z nemocnice. Velmi nám záleží na tom, aby ženy prožívaly první dny se svým děťátkem v klidu a pohodě. Proto jim nabízíme možnost návštěvy a konzultace porodní asistentky v jejich domácím prostředí,“ doplňuje staniční sestra porodního sálu Mgr. Petra Chromková. Služba je určena pro prvorodičky, které porodily v porodnici Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, v prvním týdnu po jejich propuštění. Porodní asistentka zkontroluje zdravotní stav maminky, pomůže s kojením či poradí s manipulací s děťátkem.

„Pro rodiče, prarodiče a sourozence připravila vítkovická porodnice v loňském roce novinku v podobě fotostěny s motivy charakteristickými pro tuto ostravskou čtvrt. Jsme rádi, že si rodiče pořídí originální fotografie na památku výjimečného okamžiku narození jejich děťátka.” říká Mgr. Dana Cechelová, MBA, vrchní sestra porodnicko-gynekologického oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Samozřejmostí je ve vítkovické porodnici přítomnost otce u porodu i u císařského řezu, dotepání pupečníku u fyziologického porodu, odložený podvaz pupečníku u císařského řezu, možnost bondingu u tatínka. Již stálou službou je vyřízení rodného listu novorozence na detašovaném pracovišti matriky přímo v porodnici, nonstop služba laktační poradny či možnost využít unikátní rodinný pokoj se zázemím pro celou rodinu. Maminka zde může pobývat s novorozencem, partnerem a případně i starším sourozencem.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: