Novým ředitelem Vítkovické nemocnice se stal Stanislav Jackanin

3.1.2018

V čele představenstva Vítkovické nemocnice v Ostravě stojí od 1. ledna letošního roku MUDr. Stanislav Jackanin, který dosud v nemocnici působil na pozici zástupce primáře chirurgického oddělení a vedoucího lékaře pro koloproktologii. Z minulosti má již také zkušenosti s vedením, působil v pozici náměstka pro léčebně-preventivní péči.

Dvaačtyřicetiletý MUDr. Stanislav Jackanin se narodil v Košicích na Slovensku. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích, kde promoval v roce 2001. Ve stejném roce nastoupil na chirurgické oddělení Vítkovické nemocnice v Ostravě, kde se později stal zástupcem primáře. V průběhu své klinické praxe na chirurgii získal postupně atestaci I. stupně v oboru chirurgie, specializovanou způsobilost v oboru chirurgie a specializovanou atestaci z koloproktologie.

„V nové funkci bych rád stabilizoval personální situaci v nemocnici, zabezpečil zázemí k odbornému růstu lékařů, nadále usiloval o rozvoj nemocnice a pokračoval v udržení vysoké kvality poskytované zdravotní péče pro naše pacienty,“ uvedl MUDr. Stanislav Jackanin.

Představenstvo Vítkovické nemocnice nyní působí ve tříčlenném složení:

• MUDr. Stanislav Jackanin, předseda představenstva
  • Mgr. Petr Žižka, ACCA, místopředseda představenstva