Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice obnovila prohlídky porodního sálu

4.6.2021

Od středy 2. června obnovilo Centrum péče o matku a dítě po několika měsících prohlídky porodního sálu. Zájemci se tak mohou seznámit osobně s prostředím porodního sálu a zároveň jim porodní asistentka zodpoví jejich otázky, týkající se příchodu miminka na svět a jeho prvních dnů v životě.

„Jsme velice rádi, že po tak dlouhé pauze můžeme maminky i tatínky provést oddělením a seznámit je osobně s místem, které si vybrali pro narození svého dítěte. Během pandemie jsme vytvořili alespoň virtuální prohlídku porodního sálu, která měla u maminek ohlas,  osobní kontakt je ale nenahraditelný,” říká Petra Chromková, staniční sestra porodního sálu.

Kapacita prohlídek je omezena a zájemci o návštěvu porodního sálu vítkovické nemocnice  se musí předem zaregistrovat (https://vzdelavani.vtn.agel.cz/prohlid.../zakladni-informace).Nutný je také negativní antigenní test. Pokud bude chtít nastávající maminkapřijít na prohlídku i s partnerem, je třeba aby se do systému zaregistroval zvlášť.