Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Porod je záležitostí obou rodičů: Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí předporodní kurzy pro páry

17.2.2023

Předporodní příprava maminek se v posledních letech stala běžnou součástí období těhotenství, a to zejména u prvorodiček. V ústraní často zůstávali tatínci, kteří se pravidelných lekcí neúčastnili, nebo jen jedné z nich. To nyní mění Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice, která nově pořádá Partnerský předporodní kurz, v němž dvě ze tří lekcí probíhají v páru.

„Nejen zájem nastávajících maminek, ale i nastávajících tatínků je čím dál větší, a to zejména v případech, kdy čekají prvního potomka, nebo kdy s věkem získali na příchod potomka nový pohled a chtějí být aktivní součástí celého procesu. Rozhodli jsme se proto vyslyšet jejich přání a nabídnout předporodní kurz pro páry,“ přibližuje Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodního sálu Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Partnerský kurz má celkem tři lekce, dvě z nich jsou určeny pro oba rodiče.

„Kurz je zkrácený, takže v něm nepůjdeme do úplných detailů, obsáhneme ale vše, co by měli nastávající rodiče vědět a znát. V první lekci si maminky popovídají o „holčičích“ problémech souvisejících s porodem, šestinedělím a kojením bez přítomnosti partnerů, ve zbývajících dvou lekcích provede sestřička teoreticky porodem již celý pár,“ popisuje Chromková a dodává, že v partnerském kurzu nebude chybět ani prohlídka porodního sálu a přilehlých prostor.

Zájemci o párový předporodní kurz, jehož cena je 600 korun, se mohou přihlásit na telefonním čísle 595 633 509 nebo na e-mailu petra.chromkova@vtn.agel.cz

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: