Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

Centrum péče o matku a dítě

 

Milí nastávající rodiče,

rádi bychom Vám poskytli více informací o službách, které nabízíme v rámci Centra péče o matku a dítě. Budeme rádi, pokud se rozhodnete Vaše děťátko přivést na svět právě u nás.

 

 

V Centru péče o matku a dítě Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice poskytujeme komplexní péči po celou dobu Vašeho těhotenství, individuální přístup a rodinné zázemí v průběhu porodu i během prvních dní šestinedělí.

Tým Centra péče o matku a dítě

 


K porodu přijímáme rodičky od 36+0 týdne těhotenství.Kojení

Od roku 2003 jsme nositelem významného ocenění BABY FRIENDLY HOSPITAL. Tento titul uděluje světová organizace UNICEF a získávají ho nemocnice, jejichž dětská a novorozenecká oddělení splní náročná kritéria stanovená Světovou zdravotnickou organizací.

Naše porodnice podporuje kojení miminka, zajišťuje poporodní bonding i rooming-in. Dbáme na bezpečnost pacientek a novorozenců, proto je náš kolektiv pravidelně přeočkován proti černému kašli.

 

Ambulantní porod

Novorozenecké oddělení naší nemocnice plně respektuje požadavky na průběh porodu i propuštění Vašeho dítěte dle aktuálních doporučení České neonatologické společnosti České Lékařské Společnosti JEP i Ministerstva zdravotnictví ČR.

Pokud to zdravotní stav dítěte dovoluje, je dítě propuštěno domů na základě přání rodičů. Po seznámení se s riziky předčasného propuštění je dítě propuštěno do odborné péče dětského lékaře, který pak doplní zákonem předepsaná vyšetření, která není možno v čase propuštění provést. Informace o podmínkách propuštění dítěte před uplynutím 72 hodin po porodu najdete také na stránkách České neonatologické společnosti České Lékařské Společnosti JEP.