Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Vítkovickou nemocnici povede Ing. Petr Kovařík

22.7.2016

Společnost AGEL, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě, mění k prvnímu srpnu vedení ve svých nemocnicích v Moravskoslezském kraji, a to ve Vítkovické nemocnici v Ostravě a v Nemocnici Nový Jičín.

„Šlo o dlouho dopředu připravenou organizační změnu, která je součástí naší dlouhodobé strategie manažerského posilování vedení našich nemocnic. Novým předsedou představenstva Vítkovické nemocnice se stane Petr Kovařík, který nahradí Marii Marsovou,“ popsal základní důvod personální změny předseda představenstva Společnosti AGEL Ján Dudra. MUDr. Marie Marsová, MBA, se profesně vrací do místa svého bydliště, Prostějova, kde nastoupí do čela akciové společnosti Středomoravská nemocniční, která sdružuje nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk.

„Ve své funkci naváži na úspěšný rozvoj nemocnice v minulých letech. Díky rekonstrukci centrálních operačních sálů v loňském roce může nemocnice poskytovat špičkovou medicínu v moderních podmínkách. Právě další rozvoj poskytované péče bude jednou z oblastí, na kterou bych se rád zaměřil,“ uvedl Petr Kovařík.

Ing. Petr Kovařík (*1969) je absolventem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, kde vystudoval ekonomii, marketing a obchod. Od roku 2010 působil jako ředitel nemocnice v Karviné-Ráji, jejíž součástí je pobočka v Orlové, později mu byla Moravskoslezský krajem přidělena také Nemocnice s poliklinikou v Havířově. Ing. Kovařík působil rovněž jako ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR a 2 roky také ve funkci ekonomického náměstka na Masarykově onkologickém ústavu.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: