Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Ve Vítkovické nemocnici se v prvním pololetí letošního roku narodilo skoro osm stovek dětí

1.7.2016

Eliška, Jakub, ale i Keithi, Arletta nebo Chavier. To jsou jména některých ze 781 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět ve Vítkovické Nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo celkem 356 děvčat a 425 chlapců, z toho jeden pár dvojčat.

Nejplodnějším měsícem byl zatím ve Vítkovické porodnici uplynulý měsíc červen, nejméně práce měli zdravotníci naopak v lednu. Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla ta tradiční, česká. „Mezi jmény pro holčičky vítězila Eliška, Klára nebo Emma. Chlapcům pak rodiče nejčastěji vybírali jméno Jakub, Adam či Matěj,“ prozrazuje Mgr. Petra Chromková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Vítkovické nemocnice.

Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen.  Ve Vítkovické nemocnici totiž přišel na svět například i malý Chavier, Izrael, Jameson Rameses, Jasmíne Anna, Aida, Arletta či Keithi.

Maminky do Vítkovické porodnice přitom zdaleka nepřijíždějí jen z Ostravy a nejbližšího okolí. Běžně zde vítají i rodičky z Opavy, Bohumína, Havířova, Třince, Českého Těšína, Frýdku-Místku či Nového Jičína.

Porodnice Vítkovické nemocnice je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem. Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám tři samostatné porodní boxy s úplným sociálním zázemím. Rodičky také mohou využít možnost přítomnosti otce u porodu, a to včetně císařského řezu. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí. Nemocnice zároveň intenzivně podporuje kojení, provozuje bezplatnou laktační poradnu a poskytuje poradenství pro odvykání kouření u matek.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: