Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Ve Vítkovické nemocnici v Ostravě přišlo v prvním pololetí na svět 718 dětí

20.7.2018

Ema, Sofie, Tomáš či Jakub, ale i Selim nebo Leokadie – taková jména dostávali v prvním pololetí novorozenci v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě, která je součástí skupiny AGEL. Celkem se zde během prvních šesti měsíců tohoto roku narodilo 718 dětí, mezi kterými měli převahu chlapci. Narodilo se totiž 380 chlapců a 338 holčiček. Počet porodů v prvním pololetí je přitom téměř shodný s počtem porodů za stejné období v loňském roce.

Prvním miminkem letošního roku byl malý Leonard, který přišel na svět 1. ledna v 1:04 hodin ráno, vážil 4300 gramů a měřil 52 centimetrů. Jeho maminka přijela do Vítkovické nemocnice rodit z Frýdku-Místku. Dvacetikilometrová cesta, kterou k porodu absolvovala první letošní rodička, přitom není ve Vítkovické nemocnici nijak výjimečná. Maminky zde přijíždějí i z Opavy, Bohumína, Havířova, Třince, Českého Těšína či Nového Jičína.

Nejplodnějším měsícem v tomto roce byl leden, kdy bylo přivedeno na svět 143 dětí. Nejméně dětí se narodilo v únoru.

„Nejčastějšími dívčími jmény byla Eliška, Sofie a Ema, mezi chlapci vede Jakub, Tomáš a Jan. Jako v každé porodnici, tak i u nás se objevila neobvyklá jména, například Selim, Hajk, Jeremy, Leokadie, Maya či Ariana,“ sdělila Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodního sálu Vítkovické nemocnice.

 

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: