Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nemocnici

Pacienti Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice rehabilitují v nových vanách. Jsou komfortnější a efektivnější

9.7.2020

Pacientům Oddělení léčebné rehabilitace v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice slouží pět nových rehabilitačních van. Nejmodernější technika je vhodná k rekonvalescenci po úrazech, k léčbě chronických bolestí i k relaxaci. Investice v hodnotě přesahující jeden milión korun zároveň zefektivňuje práci fyzioterapeutek.

Pacienti, kteří v nemocnici dříve absolvovali celotělovou vodoléčbu a přijdou nyní na proceduru opět, poznají rozdíl v rehabilitační místnosti na první pohled. Uvidí na místě pět nových designový van pro perličkovou masáž, jejichž největší přínos je ukryt ve špičkové technice. „Výhoda nových van spočívá v tom, že mají lepší výkon, můžeme kombinovat proudy perličkové a proudy vířivé a zároveň můžeme oba proudy pouštět samostatně. Navíc, dvě z pěti nových van jsou ještě s aplikací CO2 plynu. Díky tomu může být ve vaně nižší teplota, což ocení především pacienti s kardiálními obtížemi,“ vysvětlila MUDr. Jana Štveráková, primářka Oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Zdravotníci využívají rehabilitační vany primárně u pacientů s bolestmi zad, po úrazech, s bolestmi kloubů horních i dolních končetin. „Slouží k celkové relaxaci, k uvolnění svalů, k uvolnění fascií, zároveň částečně pomáhají snižovat otoky,“ pokračuje primářka Štveráková. Délka jedné koupele v celotělové vaně je 15 minut.

Nové rehabilitační vybavení je pro uživatele pohodlnější a komfortnější - vany jsou větší a mají výbornou ergonomii. Oproti těm předchozím navíc zabere jejich obsluha zdravotníkům méně času. „U nových van se mnohem lépe provádí jejich dezinfekce a velmi oceňujeme proces samonapouštění, který zefektivňuje naši práci. Fyzioterapeutce stačí aktivovat proces napouštění a od vany odejít a věnovat se dalšímu pacientovi. Vana se vypne sama při určité hladině a sama také vyhřeje vodu na požadovanou teplotu,“ konkretizovala další klady novinky Mgr. Pavla Paskudová, vedoucí fyzioterapeut oddělení léčebné rehabilitace Vítkovické nemocnice.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Radka Miloševská
Email: radka.milosevska@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: