Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Vítkovická nemocnice plošně otestovala děti i personál 17 dětských domovů

26.5.2020

Žádný pozitivní výsledek nezaznamenali zdravotníci Vítkovické nemocnice v Ostravě, která patří do skupiny AGEL, během květnového terénního plošného testování onemocnění Covid-19 v 17 dětských domovech Moravskoslezského kraje.

„Otestováno bylo 463 dětí a 500 zaměstnanců, celkem 963 osob. Odběrové týmy navštívily během dvou týdnů každý pracovní den postupně až tři dětské domovy. Výsledky byly známy vždy okamžitě ještě na místě,“ uvedl ústavní hygienik Vítkovické nemocnice v Ostravě Bc. Radek Mikšík s tím, že požadavek na testování v dětských domovech vzešel od hejtmana Moravskoslezského kraje.

Testování probíhalo pomocí rychlostestů. „Pokud by rychlotest u někoho prokázal přítomnost protilátek, znamenalo by to, že člověk onemocnění buď prodělal, nebo jej aktuálně prodělává. Následoval by proto klasický PCR test, který by nemoc potvrdil nebo vyloučil. K žádnému takovému případu ale nedošlo – všichni testovaní měli výsledek rychlotestu negativní,“ doplnil Mikšík. 

Vítkovická nemocnice v rámci úzké spolupráce s celou skupinou AGEL povolala na mobilní testování v dětských domovech speciálně sestavený tým, který tvořili pracovníci z řad zdravotníků, ale i vyučujících, kteří vzdělávají novou generaci zdravotníků na Střední zdravotnické škole AGEL. „Výhodou tohoto spojení byla dlouholetá zkušenost pracovníků ze zdravotnického prostředí propojená s empatií pedagoga, který má s prací s dětmi a mládeží zkušenost a dovede je v této situaci uklidnit či rozptýlit,“ řekla Ing. Miroslava Sumková, členka představenstva společnosti AGEL a.s.

Cílem testování bylo včasné odhalení infikovaných a bezpříznakových osob mezi personálem a klienty zařízení, jejich včasná izolace, a tudíž minimalizace rizika dalšího přenosu nákazy.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: