Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Zdravotníci Vítkovické nemocnice zájemcům zdarma prověří kondici plic

22.6.2016

Kondici svých plic i celé dýchací soustavy si budou moci v pondělí 27. června nechat zdarma prověřit všichni zájemci z Ostravy a okolí. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den spirometrie, která se zaměří na vyšetření plic i osvětu ohledně plicních onemocnění.

„Pacientů s plicními onemocněními a obtížemi v Česku neustále přibývá a s ohledem na komplikovanější léčbu v pokročilých stádiích onemocnění je nanejvýš potřebná prevence. Navíc právě v našem Moravskoslezském kraji je riziko plicních obtíží velice vysoké a například v počtu pacientů s tuberkulózou nebo rakovinou plic se Moravskoslezský kraj dělí rovnou o nejvyšší příčky,“ varuje primářka plicního oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Terezie Janásková s tím, že preventivní vyšetření jednou ročně by mělo být především pro kuřáky samozřejmostí. Zároveň by jej ale neměly vynechat ani osoby trpící dlouhodobě kašlem, alergici nebo lidé, kteří mají pocit obtížného dechu.

V rámci Dne spirometrie nabízí Vítkovická nemocnice preventivní diagnostické vyšetření zdarma. „Vyšetření není nijak bolestivé ani nepříjemné. Pacient v průběhu vyšetření dýchá do přístroje, který zaznamenává objem a rychlost proudění vzduchu vydechnutého za určitý čas. Prostřednictvím těchto údajů můžeme zjistit jaká je pružnost plic či jejich kapacita, a navíc také odhalíme poruchu průchodnosti dýchacích cest,“ vysvětluje MUDr. Terezie Janásková.

Vyšetření netrvá více než několik minut. Výsledek spirometrie přitom umožňuje odhalit časté nemoci plic a průdušek již v jejich začátku, kdy je lze ještě úspěšně léčit.

Zájemci o vyšetření pomocí spirometru mohou do Vítkovické nemocnice přicházet bez objednání v pondělí 27. června od 12.00 do 14.00 hodin, a to konkrétně na vyšetřovnu spirometrie, která se nachází na plicním oddělení nemocnice, v 1. patře budovy A.

Zpět

Kontakt pro média

Mgr. Radka Miloševská
tisková mluvčí AGEL
press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: