Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Do boje s diabetem se připojuje Vítkovická nemocnice i v letošním roce

11.11.2016

Zájemci o tématiku cukrovky z Ostravy a okolí mají již v pondělí 14. listopadu jedinečnou možnost zúčastnit se bezplatné preventivní akce. Vítkovická nemocnice, člen skupiny AGEL, pořádá preventivní a osvětovou akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření zdarma, možnost konzultací i poradenství a také ukázku produktů určených diabetikům.

„Akci jsme uspořádali v rámci oslav Světového dne diabetu, který připadá právě na pondělí 14. listopadu. Naším cílem přitom bude zvýšit povědomí široké veřejnosti o všech typech diabetu a možnostech prevence, ale i představit diabetikům nové možnosti a sortiment, který by jim třeba mohl pomoci zpříjemnit si každodenní vypořádávání se s touto nemocí,“ vysvětluje Bc. Xenie Gašparová, manažerka ošetřovatelské péče Vítkovické nemocnice.

Právě v souvislosti s cukrovkou je přitom prevence nanejvýš důležitá. „Lidé cukrovku velmi často podceňují, protože onemocnění probíhá i řadu let bez jakýchkoliv příznaků a větších obtíží. Diabetes je přitom jedna z nejzákeřnějších civilizačních chorob,“ varuje Gašparová. Každý rok je diagnostikováno onemocnění diabetem 2. typu u sedmi miliónů lidí, a pokud se cukrovka neléčí, končí i smrtí. Jen v České republice se s diabetem léčí přes 800 000 lidí.

Na Den diabetu do Vítkovické nemocnice jsou tedy zváni jak diabetici, tak i všichni ostatní zájemci, kteří chtějí o cukrovce získat informace přímo od specialistů. Program Dne diabetu zahrne měření hladiny krevního cukru a krevního tlaku zdarma, odborné konzultace o správné výživě i životosprávě, poradenství nebo i analýzu chodidel na přístroji VIBRAMETR. Lékárna AGEL navíc připravila také prezentaci přípravků vhodných pro diabetiky. Akce proběhne v prostorách Lékárny AGEL ve Vítkovické nemocnici od 10.00 do 14:30 hodin.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: