Kubánská maminka přiletěla rodit do vítkovické nemocnice až z Mexika

9.7.2021

Až z dalekého Mexika přiletěla rodit do Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice družka českého zástupce konzulky na české ambasádě v Mexico City. Zdejší porodnici si čerství rodiče vybrali na základě vřelých doporučení a profesionálnímu přístupu zdravotníků.

V úterý 29. června proběhl v porodnici vítkovické nemocnice letošní 689. porod a na svět přišla holčička Karolina o váze 3330 gramů a výškou 50 centimetrů. Zatímco samotný porod se nijak nevymykal, neplatí to již o samotné cestě k němu. Naplnilo se tak velké přání mezinárodního páru, aby jejich vysněná dcera přišla na svět právě ve Vítkovicích. „Z Mexika do Česka jsme přijeli hlavně za kvalitní péči a její dostupností. V nejlepších nemocnicích v Mexiku totiž může taková péče přijít i na několik stovek tisíc korun. V Česku je péče a její dostupnost nesrovnatelná a opravdu si možnosti rodit právě tady velice vážíme,” říká spokojeně maminka Kirenia, která pochází z Kuby a má za přítele rodilého Ostraváka, který působí na diplomatické misi právě v dalekém Mexiku. Také si vynachválila možnost hovořit španělsky s ošetřující paní doktorkou.
„Vítkovická porodnice byla od začátku pro nás jasná volba. Měli jsem řadu doporučení na dobré zkušenosti našich přátel. Chválili nejen milý a vstřícný personál, ale také zcela profesionální přístup i zázemí porodnice, která nemá obdoby. Rádi bychom poděkovali celému personálu za naprosto perfektní péči a profesionalitu,” vysvětluje novopečený tatínek důvod daleké cesty k porodu dcery Karolinky.
Také uvedl, že není nic více ostravského, než porodit dceru ve Vítkovicích a pojmenovat jí po bývalém dole a koksovně v centru města – tedy Karolina.