Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

O nemocnici

Gynekologická fyzioterapie pomáhá s početím, bolestivou menstruací i inkontinencí

14.2.2022

Spektrum gynekologických obtíží mohou ženy řešit pomocí neinvazivní rehabilitace, kterou nabízí všem klientkám Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Terapie je určená ženám jakéhokoliv věku a řeší nejen běžné gynekologické obtíže typu inkontinence či urogynekologických obtíží, ale pomáhá třeba i od bolestivého sexu, pomáhá řešit problémy s otěhotněním a zlepšuje kondici před porodem i po něm.

„Gynekologickou fyzioterapii řešíme s klientkami na denní bázi, řada z nich ale o této možnosti dříve nevěděla. Pomocí terapie přitom můžeme řešit širokou škálu obtíží, od urogynekologických, přes problémy s otěhotněním a rozličné obtíže pohybového aparátu v těhotenství i po porodu, až po bolestivou menstruaci, kostrčový syndrom nebo pokles svalů pánevního dna,“ vyjmenovává Mgr. Pavla Paskudová, vedoucí fyzioterapeut oddělení léčebné rehabilitace Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Konkrétní podoba terapie se pak liší dle skutečné diagnózy a zahrnuje například měkké techniky a mobilizace, cvičení pánevního dna, pokročilejší cvičení pánevního dna v kontextu funkčních svalových řetězců, kineziotaping, diagnostiku a terapie dle Ludmily Mojžíšové nebo dle Fyzioterapie funkce.

„Fyzioterapie má v oblasti gynekologie svou významnou úlohu, a to jak v léčbě, tak i v prevenci. Mimo jiné zvyšuje pravděpodobnost přirozeného početí, klidného průběhu těhotenství a porodu. Neinvazními postupy umíme ovlivnit napětí svalů, rušíme nadbytečné blokády kloubů, upravujeme držení těla a dechové vzory,“ popisuje Mgr. Paskudová s tím, že tyto aktivity zlepšují prokrvení a funkci břišních orgánů a pánevního dna.

Na gynekologickou fyzioterapii přitom mohou přijít ženy jakéhokoliv věku, a to s žádankou od lékaře specialisty – například gynekologa či neurologa. Terapie ovšem není vhodná v případě, že žena trpí kardiovaskulárním nebo respiračním onemocněním, poruchou příjmu potravy, akutním zánětem, horečkou, a také v případě, kdy hrozí riziko předčasného porodu. Po porodu je pak vhodnější rehabilitovat až po období šestinedělí, pokud je to možné.

„Důležité je, aby se ženy nebály o svých problémech mluvit, a to zejména se svým lékařem. Stále u nás platí, že se velká část žen za obtíže tohoto typu stydí, což je velká škoda. Obrovskou škálu ženských obtíží lze pomocí gynekologické fyzioterapie velmi efektivně řešit a zlepšit tak ženám doslova každodenní život,“ uzavírá Paskudová.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: