Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Chirurgické oddělení

Koloproktologie

V rámci koloproktologie poskytujeme plné spektrum výkonů v oblasti proktologie. Provádíme operace hemoroidů. Kromě klasické operace, také operaci Longovou metodou a metodou THD. Tzv. THD metodu (Transanal Haemorrhoidal Dearterialisation) začalo naše pracoviště provádět jako první v republice. Ošetřujeme také pacienty s dalšími proktologickými nemocemi jako jsou praskliny, píštěle, polypy, kožní výrůstky, virové anální nemoci typu kondyloma, atd..

 Zabýváme se také operačním řešením  rektokél metodami STARR a Transtar. V návaznosti na to na našem pracovišti pravidelně pořádáme odborné školící kurzy pro operace Longovou metodou, operace rektokél metodou STARR a Transtar a operace hemoroidů metodou THD.

Onemocnění sakrální či gluteální krajiny, jako jsou dermoidální cysty nebo pilonidální sinu léčime chirurgicky, odstraněním těchto afekcí v kombinaci s plastickým krytím defektu pomocí Limbergova laloku.

V oblasti zhoubných i nezhoubných nemocí tlustého střeva poskytujeme komplexní péči o nemocné od screeningu kolorektálního karcinomu, až po nejsložitější koloproktologické operace, jako jsou extralevátorová abdominoperineální excise rekta s krytím perineálního defektu gluteálním lalokem nebo u kontinentních sfinkter-záchovních operací, je to intersfinkterická resekce rekta s koloanální anastomózou. Více jak 60% těchto operací provádíme laparoskopicky.

Ve spolupráci s gastroenterology na poli idiopatických střevních zánětů zabezpečujeme kompletní chirurgickou léčbu pacientů s IBD. Také u této skupiny pacientů preferujeme miniinvazivní laparoskopický přístup.

Cílem pracoviště je poskytovat péči ve specializovaných programech na evropské úrovni, o čem svědčí například i udělení ohodnocení "Centrum of Excellence" společností ESCP ( European Society of Coloproctology) pro rok 2009.

Úzký tým specializovaných profesionálů dosahuje velmi dobrých léčebných výsledků v uvedených oblastech oboru.  Komplexnost a kvalita  péče je zajištěna na dobře fungující multioborové spolupráci.

Ročně evidujeme  250-300 proktologických operací  a kolem 150 operací tlustého střeva.

zpět na úvodní stránku oddělení