Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

Cévní chirurgie

Rozsahem poskytované péče je hlavním pracovištěm Ostravského regionu. Ve spolupráci s Centrem vaskulárních intervencí zajišťuje nepřetržitou vysoce specializovanou komplexní péči pro cévně nemocné nejen z Moravskoslezského, ale i Zlínského a Olomouckého kraje. Ročně provedeme nejvíce operací v regionu (přes 350 operací křečových žil a kolem 900 operací na tepnách- bypassy, atd.).

V oblasti chirurgie tepen zajišťujeme kompletní spektrum operací. Zaměřujeme se i na mininvazivní cévní operace - laparoskopické bypassy, operace na vegetativním nervovém systému – retroperitoneoskopické sympatektomie (šetrné odstranění části nervů podél páteře, které zvýší prokrvení dolních končentin), operace úžinových syndromů – resekce 1. žebra, atd. Ve spolupráci s angioradiology provádíme hybridní operace – spojení chirurgické operace s angiointervenčním výkonem (angioplastikou– zprůchodnění tepny balónkem). Výhodou této metody je komplexní úprava postižených tepen ve velkém rozsahu a možnost zachránit i ty stavy, který jinak musí skončit amputací končetiny.

V oblasti operace žil se zaměřujeme na operace křečových žil dolních končetin. Nově nabízíme možnost odstranit křečové žíly pomocí radiofrekvenčního přístroje (EVRF), který je možno použít při klasické operaci křečových žil na operačním sále. Principem je použití radiofrekvenční ablace (RFA) – speciální sonda se zavede při operaci do žil, pomocí radiofrekvenčního proudu se žíla zataví a nemusí se odstraňovat. Výhodou jsou menší modřiny, menší bolesti a otok s rychlejší rekonvalescencí s brzkým návratem do běžných aktivit.
Výhody: rychlá rekonvalescence, menší bolesti, menší otoky, bez modřin

zpět na úvodní stránku oddělení