Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

Operace šedého zákalu

Naše čočky

Nejen operační metody a přístroje, ale i umělé čočky, které nahrazují původní zkalené čočky pacientů, se dnes hodně změnily.

Díky nejnovějším technologickým pokrokům a novým materiálům mají umělé nitrooční čočky významné klinické výhody oproti předchozím modelům čoček.

Velmi jasným příkladem tohoto pokroku je nitrooční čočka celá zhotovená z hydrofobního akrylátu, měkkého, poddajného materiálu, vyrobeného zvláště pro nitrooční čočky. Tento materiál se chová v oku velice dobře a tím přispívá k výtečným dlouhodobým výsledkům. Tato čočka chrání Vaše oči jak před UV zářením (jako všechny ostatní umělé čočky), navíc i před škodlivým modrým zářením, které může poškozovat sítnici a napomáhat tím vzniku věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD, AMD).

Čočka s asférickou optikou pro malý řez přináší navíc další zlepšení kvality vidění, zvláště za snížených světelných podmínek. Tuto významnou vlastnost jistě ocení aktivní lidé a řidiči.

Torická čočka umožňuje většině pacientů odstranit nejen šedý zákal, ale i problémy s nepravidelností zakřivení rohovky, odstraňuje tzv. astigmatismus (cylindrická vada).


Chcete vidět dobře na dálku i na blízko bez brýlí?

Obtěžuje Vás neustálé hledání či nošení brýlí?

Multifokální čočka Vám znovu umožní život bez brýlí. Zeptejte se svého očního lékaře, zda jste pro tuto čočku vhodným kandidátem. Po implantaci této čočky více jak 80% dotazovaných nepotřebuje vůbec brýle, ani na dálku, ani na čtení. V případě, že si vyberete k implantaci právě multifokální nitrooční čočky, jsou nutné dvě návštěvy (komplexní vyšetření a pak operace).

Nabízené čočky jsou výrobkem firmy, která je dlouholetým lídrem vývoje a prodeje čoček i oftalmologických přístrojů na světovém trhu.

K přesnosti a úspěšnosti operačních výkonů přispívá i používání Digitálního navigačního systému Verion u VŠECH operací očních čoček.


Když se mraky rozplynuly...

Všechny věci, jež jste neviděli jasně, jsou nyní opět světlé, jasné a v živých barvách. Mnoho lidí dokonce řekne, že tak dobře neviděli již dlouhá léta.
U některých umělých čoček se šedý zákal může znovu postupně rozvinout ve zkalení pouzdra čočky - tomuto stavu se říká sekundární katarakta. Vidění se opět zamlží a lékař musí přistoupit ke korekci vidění a to buď speciálním laserem nebo dalším operačním zásahem.
S našimi čočkami je riziko sekundární katarakty minimální, což bylo potvrzeno mnoha klinickými studiemi. Nezapomeňte se poradit s Vaším lékařem o vhodnosti implantace nitrooční čočky.

Důležité je vědět i to, že v obou očích musejí být aplikovány čočky stejného typu.

Ceny čoček jsou v našem ceníku