Post-covidová péče

O pacienty, které po prodělaném onemocnění covid-19 trápí přetrvávající únava, bolest kloubů, svalů, zhoršená tělesná i psychická kondice i dechové problémy, se postará oddělené léčebné rehabilitace.

Na základě doporučení ošetřujícího lékaře zde odborníci pacientům v rámci komplexního řešení obtíží poskytnou ambulantní i lůžkovou rehabilitaci. Terapie zahrnuje vstupní a výstupní vyšetření, edukaci, pohybovou léčbu, techniky respirační fyzioterapie a další fyzioterapeutické postupy, včetně vodoléčebných procedur, které jsou individuálně zvoleny podle konkrétních obtíží každého pacienta.

Před samotným začátkem rehabilitace doporučujeme ke stažení brožuru, která byla vytvořena v rámci post-covidové péče, a cvičit doma i samostatně. Brožura ke stažení.

zpět na úvodní stránku oddělení