Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Centrum péče o matku a dítě

Před porodem


Vyšetření během těhotenství

Naše ambulance zajišťují komplexní vyšetření během celého těhotenství. Lékaři a sestřičky provádí Screening v I. trimestru, Screening preeklampsie, Screening v II. trimestru, podrobné morfologické vyšetření plodu, echokardiografické vyšetření plodu, vyšetření v rizikové poradně a komerční ultrazvukové 3D snímky či 4D nahrávky.

Ceny zpoplatněných služeb najdete podrobně rozepsány v aktuálním ceníku.


Prohlídka porodnice

Nastávající maminky a tatínky rádi provedeme porodním sálem i oddělením šestinedělí. Zkušené porodní asistentky Vám ukáží prostory porodního sálu i oddělení šestinedělí a zodpoví všechny Vaše dotazy týkající se porodu i následného pobytu na oddělení šestinedělí.

Prohlídky porodnice probíhají každou středu od 12:30. Setkání zahajujeme u porodního sálu v budově I ve 3. patře. Prohlídka je zdarma a není potřeba se na ni předem objednat.

Pokud Vám termín skupinových prohlídek nevyhovuje, nabízíme také možnost individuální prohlídky. Přesné datum a čas je možné domluvit na čísle 595 633 509. Cena individuální prohlídky je dle platného ceníku.


 
 

Check-in

Check-in je vstupní vyšetření v porodnici, kterou si vyberete k porodu a probíhá mezi 36+0 až 37+6 týdnem těhotenství. Váš registrující gynekolog Vám připraví tzv. K žádanku a Vy se k vyšetření telefonicky objednáte na naší příjmové ambulanci na tel. čísle 595 633 516.

 

Check-in je vstupní vyšetření v porodnici, kterou si vyberete k porodu a probíhá mezi 36+0 až 37+6 týdnem těhotenství. Váš registrující gynekolog Vám připraví tzv. K žádanku a Vy se k vyšetření telefonicky objednáte na naší příjmové ambulanci na tel. čísle 595 633 516.

Co je cílem Check-in? Lékař provede ultrazvukové vyšetření, probere s Vámi zdravotní anamnézu, zhodnotí celkový stav a přítomnost rizikových faktorů.

  • V případě nekomplikovaného fyziologického těhotenství bude péče dále probíhat u registrujícího gynekologa, možno až do 40+6 týdnu těhotenství.
  • V případě zjištění rizikových faktorů již budete docházet na těhotenské kontroly jen do naší porodnice.

Předporodní kurzy

Naše zkušené porodní asistentky Vás rády provedou předporodní přípravou.

V kurzu:

  • získáte důležité informace k rozpoznání počínajícího porodu a jeho průběhu,
  • s porodní asistentkou nacvičíte dýchání v jednotlivých porodních dobách,
  • novorozenecká sestřička Vám poskytne cenné rady týkající se kojení a péče o novorozenné miminko v šestinedělí.

Součástí předporodního kurzu je i prohlídka porodního sálu.

Předporodní kurz má 6 lekcí.

Na kurzy se můžete přihlásit na čísle 595 633 509.

Kurzy probíhají v 1. patře budovy H4. Cena kurzu je dle aktuálního ceníku. S sebou si postačí vzít pohodlné oblečení a pití.

Aktuální termíny předporodních kurzů:

19.1. 15:00-17.00
1.2. 12:30-14.30

Porodnice Agel Ostrava Vítkovice již dlouhá léta nabízí těhotným ženám kurzy předporodní přípravy vedené našimi porodními asistentkami. Abychom uspokojili přání žen, které by rády absolvovaly tuto přípravu na porod se svým partnerem, rozhodli jsme se nabídnout maminkám takzvaný „Partnerský kurz“.

Zkrácený kurz má tři lekce, v první lekci si maminky popovídají o „holčičích“ problémech souvisejících s porodem, šestinedělím a kojením bez přítomnosti partnerů, ve zbývajících dvou lekcích provede sestřička porodem již celý pár. Součástí kurzu je i prohlídka porodního sálu. Cena kurzu je dle aktuálního ceníku.

První lekce tohoto kurzu začíná 31.1.2023 v 15 hodin v budově H4 v prvním patře. 

 


Cvičení pro těhotné

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí také těhotenské cvičení.

Fyzioterapeutka Vám poradí, jak posílit pánevní dno a předejít bolesti zad. V malé skupině maminek (max. 8) se Vás bude snažit připravit na porod a následnou regeneraci v době šestinedělí.

Více informací ke cvičení pro těhotné naleznete zde.


Porodní přání a plány

Některé nastávající maminky si před porodem připravují porodní plán, který je možno konzultovat s našimi porodními asistentkami, lékařem novorozeneckého či porodního oddělení. V případě zájmu o konzultaci jej pošlete naší staniční sestře Petře Chromkové na e-mail petra.chromkova@vtn.agel.cz

Mnohá projevená přání jsou pro nás dnes již běžným standardem, i proto naše novorozenecké sestřičky sepsaly informace o pravidelně prováděných denních činnostech v péči o miminko.


Zajištění dětského lékaře

Ještě před samotným porodem je důležité si najít pro své miminko dětského lékaře, kterému bude po Vašem propuštění z porodnice předáno do péče.