Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 595 633 111
+420 595 633 666

Centrum péče o matku a dítě

Před porodem


Vyšetření během těhotenství

Naše ambulance zajišťují komplexní vyšetření během celého těhotenství. Lékaři a sestřičky provádí Screening v I. trimestru, Screening preeklampsie, Screening v II. trimestru, podrobné morfologické vyšetření plodu, echokardiografické vyšetření plodu, vyšetření v rizikové poradně a komerční ultrazvukové 3D snímky či 4D nahrávky.

Ceny zpoplatněných služeb najdete podrobně rozepsány v aktuálním ceníku.


Prohlídka porodnice

Nastávající rodiče rády provedeme porodním sálem i oddělením šestinedělí. Zkušené porodní asistentky Vám ukážou prostory porodního sálu i oddělení šestinedělí a zodpoví všechny Vaše dotazy týkající se porodu i následného pobytu na oddělení šestinedělí.

Prohlídky porodnice probíhají každou středu od 12:30. Setkání zahajujeme u porodního sálu v budově I ve 3. patře. Prohlídka je zdarma a není potřeba se na ni předem objednat.

Během celého týdne je možno si prohlédnout prostory porodního sálu. Na prohlídku můžete přijít i s doprovodem. Prohlídka je zdarma a je potřeba se předem telefonicky objednat na telefonním čísle 595 633 509.


 
 

Check-in

Check-in je vstupní vyšetření v porodnici, kterou si vyberete k porodu a probíhá mezi 36+0 až 37+6 týdnem těhotenství. Váš registrující gynekolog Vám připraví tzv. K žádanku a Vy se k vyšetření telefonicky objednáte na naší příjmové ambulanci na tel. čísle 595 633 516.

Co je cílem Check-in? Lékař provede ultrazvukové vyšetření, zhodnotí zdravotní anamnézu, celkový stav a í celkový stav a přítomnost rizikových faktorů.

  • V případě nekomplikovaného fyziologického těhotenství bude péče dále probíhat u registrujícího gynekologa, možno až do 40+6 týdnu těhotenství.
  • V případě zjištění rizikových faktorů již budete docházet na těhotenské kontroly jen do naší porodnice.

Předporodní kurzy

Porodnice AGEL Ostrava Vítkovice již dlouhá léta nabízí těhotným ženám kurzy předporodní přípravy vedené našimi porodními asistentkami a novorozeneckými sestřičkami. V kurzu získáte důležité informace k rozpoznání počínajícího porodu a jeho průběhu, s porodní asistentkou nacvičíte dýchání v jednotlivých dobách porodních, novorozenecká sestřička Vám ve dvou lekcích poskytne cenné rady týkající se kojení, péče o novorozené miminko a baby masáží. Součástí předporodního kurzu je i prohlídka porodního sálu.

Předporodní kurz má 6 lekcí.

Abychom uspokojili přání žen, které by rády absolvovaly tuto přípravu na porod se svým partnerem, rozhodli jsme se nabídnout maminkám takzvaný „Partnerský kurz“.

Zkrácený kurz má tři lekce, v první lekci si maminky popovídají o „holčičích“ problémech souvisejících s porodem, šestinedělím a kojením bez přítomnosti partnerů, ve zbývajících dvou lekcích provede sestřička porodem již celý pár. Součástí kurzu je i prohlídka porodního sálu. Naše zkušené porodní asistentky a novorozenecké sestřičky Vás rády provedou předporodní přípravou.

V kurzu:

  • získáte důležité informace k rozpoznání počínajícího porodu a jeho průběhu,
  • s porodní asistentkou nacvičíte dýchání v jednotlivých porodních dobách,
  • novorozenecká sestřička Vám poskytne cenné rady týkající se kojení a péče o novorozené miminko v šestinedělí.

V rámci předporodní přípravy jsou dvě lekce věnované péči o miminko, kojení a baby masážím. Tyto lekce probíhají pod vedením novorozeneckých sestřiček. Součástí předporodního kurzu je i prohlídka porodního sálu.

Na kurzy se můžete přihlásit na čísle 595 633 509.

Kurzy probíhají v 1. patře budovy H4. Cena kurzu je dle aktuálního ceníku. S sebou si postačí vzít pohodlné oblečení a pití.

Aktuální termíny předporodních kurzů:

18.4. čtvrtek 12:30 - 14:30 6 lekcí
9.5. čtvrtek 9:30 - 11:30 6 lekcí
15.5. středa 12:30 - 14:30 6 lekcí
11.6. úterý 15:00 - 17:00 partnerský – 3 lekce

 


Cvičení pro těhotné

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí také těhotenské cvičení.

Fyzioterapeutka Vám poradí, jak posílit pánevní dno a předejít bolesti zad. V malé skupině maminek (max. 8) se Vás bude snažit připravit na porod a následnou regeneraci v době šestinedělí.

Více informací ke cvičení pro těhotné naleznete zde.


Fyzioterapeutická přípravu k porodu

Máte před porodem bolesti zad? Stažené svaly pánevního dna?

Každé mamince, která se rozhodne u nás porodit a zaregistruje se v naší porodnici, poskytneme při těchto potížích 4 krát zdarma fyzioterapii s použitím parafínu. Speciálně vyškolená fyzioterapeutka Vám pomůže uvolit ztuhlé a přetížené svaly, ulevit od bolesti, připravit porodní cesty na příchod Vašeho miminka.

Naučíme Vás správně dýchat a pomůžeme odbourat případný stres.


Porodní přání a plány

Některé nastávající maminky si před porodem připravují porodní plán, který je možno konzultovat s našimi porodními asistentkami, lékařem novorozeneckého či porodního oddělení. V případě zájmu o konzultaci jej pošlete naší staniční sestře Petře Chromkové na e-mail petra.chromkova@vtn.agel.cz

Mnohá projevená přání jsou pro nás dnes již běžným standardem, i proto naše novorozenecké sestřičky sepsaly informace o pravidelně prováděných denních činnostech v péči o miminko.


Zajištění dětského lékaře

Ještě před samotným porodem je důležité si najít pro své miminko dětského lékaře, kterému bude po Vašem propuštění z porodnice předáno do péče.


Monitorovací pokoj

Monitorovací pokoj slouží hospitalizovaným těhotným pacientkám k monitoringu dítěte před porodem, k indukovaným porodům i k celkové observaci budoucí maminky před porodem. Tento pokoj zajišťuje budoucím maminkám komfort v období bezprostředně před porodem. Mají k dispozici velkou koupelnu i gymnastické míče. Stravu pro maminky zajišťujeme dle aktuálního výběru a případných dietních opatření. Jestliže je změna zdravotního stavu u rodičky, po konzultaci s gynekologem je pacientka přesunuta na porodní sál. Následně je cca dvě hodiny po porodu převezena na oddělení šestinedělí.

Monitorovací pokoj Monitorovací pokoj Monitorovací pokoj