Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Centrum péče o matku a dítě

Před porodem


Vyšetření během těhotenství

Naše ambulance zajišťují komplexní vyšetření během celého těhotenství. Lékaři a sestřičky provádí Screening v I. trimestru, Screening preeklampsie, Screening v II. trimestru, podrobné morfologické vyšetření plodu, echokardiografické vyšetření plodu, vyšetření v rizikové poradně a komerční ultrazvukové 3D snímky či 4D nahrávky.

Ceny zpoplatněných služeb najdete podrobně rozepsány v aktuálním ceníku.


Prohlídka porodnice

Nastávající maminky a tatínky rádi provedeme porodním sálem i oddělením šestinedělí. Zkušené porodní asistentky Vám ukáží prostory porodního sálu i oddělení šestinedělí a zodpoví všechny Vaše dotazy týkající se porodu i následného pobytu na oddělení šestinedělí.

Prohlídky porodnice probíhají každou středu od 12:30. Setkání zahajujeme u porodního sálu v budově I ve 3. patře. Prohlídka je zdarma a není potřeba se na ni předem objednat.

Pokud Vám termín skupinových prohlídek nevyhovuje, nabízíme také možnost individuální prohlídky. Přesné datum a čas je možné domluvit na čísle 595 633 509. Cena individuální prohlídky je dle platného ceníku.


 
 

Check-in

Check-in je vstupní vyšetření v porodnici, kterou si vyberete k porodu a probíhá mezi 36+0 až 37+6 týdnem těhotenství. Váš registrující gynekolog Vám připraví tzv. K žádanku a Vy se k vyšetření telefonicky objednáte na naší příjmové ambulanci na tel. čísle 595 633 516.

 

Check-in je vstupní vyšetření v porodnici, kterou si vyberete k porodu a probíhá mezi 36+0 až 37+6 týdnem těhotenství. Váš registrující gynekolog Vám připraví tzv. K žádanku a Vy se k vyšetření telefonicky objednáte na naší příjmové ambulanci na tel. čísle 595 633 516.

Co je cílem Check-in? Lékař provede ultrazvukové vyšetření, probere s Vámi zdravotní anamnézu, zhodnotí celkový stav a přítomnost rizikových faktorů.

  • V případě nekomplikovaného fyziologického těhotenství bude péče dále probíhat u registrujícího gynekologa, možno až do 40+6 týdnu těhotenství.
  • V případě zjištění rizikových faktorů již budete docházet na těhotenské kontroly jen do naší porodnice.

Předporodní kurzy

Naše zkušené porodní asistentky Vás rády provedou předporodní přípravou.

V kurzu:

  • získáte důležité informace k rozpoznání počínajícího porodu a jeho průběhu,
  • s porodní asistentkou nacvičíte dýchání v jednotlivých porodních dobách,
  • novorozenecká sestřička Vám poskytne cenné rady týkající se kojení a péče o novorozenné miminko v šestinedělí.

Součástí předporodního kurzu je i prohlídka porodního sálu.

Předporodní kurz má 6 lekcí.

Na kurzy se můžete přihlásit na čísle 595 633 509.

Kurzy probíhají v 1. patře budovy H4. Cena kurzu je dle aktuálního ceníku. S sebou si postačí vzít pohodlné oblečení a pití.

Aktuální termíny předporodních kurzů:

Středa 7.9. 12:30-14.30
Čtvrtek 15.9. 9:30-11:30
Pondělí 19.9. 12:30-14.30
Úterý 20.9. 10:00-12:00
Středa 12.10. 9:30-11:30

 


Cvičení pro těhotné

Rehabilitační oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice nabízí také těhotenské cvičení.

Fyzioterapeutka Vám poradí, jak posílit pánevní dno a předejít bolesti zad. V malé skupině maminek (max. 8) se Vás bude snažit připravit na porod a následnou regeneraci v době šestinedělí.

Více informací ke cvičení pro těhotné naleznete zde.


Porodní přání a plány

Některé nastávající maminky si před porodem připravují porodní plán, který je možno konzultovat s našimi porodními asistentkami, lékařem novorozeneckého či porodního oddělení. V případě zájmu o konzultaci jej pošlete naší staniční sestře Petře Chromkové na e-mail petra.chromkova@vtn.agel.cz

Mnohá projevená přání jsou pro nás dnes již běžným standardem, i proto naše novorozenecké sestřičky sepsaly informace o pravidelně prováděných denních činnostech v péči o miminko.


Zajištění dětského lékaře

Ještě před samotným porodem je důležité si najít pro své miminko dětského lékaře, kterému bude po Vašem propuštění z porodnice předáno do péče.