Mikulášská družina navštívila děti hospitalizované v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice

4.12.2020

V mírném předstihu navštívil dnes Mikuláš v doprovodu čerta a anděla děti hospitalizované v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice.

S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci nemohli pro hospitalizované pacienty organizovat mikulášské překvapení žádní externisté. „Na našem oddělení aktuálně působí v rámci odborného praxe deset studentek Vyšší odborné školy Prigo, které ve spolupráci s námi pro naše malé pacienty Mikuláše zorganizovaly,“ uvedla vrchní sestra dětského oddělení Bc. Bohumila Lokajová a doplnila, že na oddělení aktuálně leží 15 pacientů všech věkových kategoriích od miminek až po sedmnáctileté. Důvodem jejich hospitalizace jsou například bronchitidy či infekce močových cest.

Mikuláš přinesl dětem balíčky, které nemocnice připravila individuálně na míru každému dítěti i s ohledem na jeho věk. A dárečků se dočkaly také čerstvě narozené děti ležící se svými maminkami na oddělení šestinedělí.